„Не мисля, че това е последната реакция на Путин, защото той и неговите хора не са чак толкова наивни да смятат, че с подобни обяснения могат да обяснят съществуването на един ничий свръхзамък за милиард и половина долара. Няма как да стане. Вероятно в някакъв етап ще прибегнат до класиката – това е на държавата, което обаче е рисковано, тъй като ако стане на държавата, цялата тази корупционна история ще завърши зле, извън плана“, коментира Василев в предаването „Хоризонт до обед“.
Според Василев демонстрираното от руския президент Владимир Путин отношение по темата с двореца от филма на руския опозиционен лидер и екипа му е „част от неговата история на отношение към Навални“:
„Той не го забелязваше, не му споменаваше името, подценяваше го. Но се видя, че Навални много добре използва дигитални технологии. Неговият разказ, наративът е много завладяващ. И въпреки, че централните медии контролират всичко и никой от опозицията не може да стъпи до тях, той фактически бламира цялата медийна машина, като организира паралелно телевизии и електронни канали през YouTube, които заместваха всичко онова, което централните медии правят.“
Илиян Василев смята, че Путин издава слабост и иска да демонстрира самообладание, когато го няма.
„Те просто се мъчат да спечелят време, в рамките на което да намалят остротата на напрежението. Този филм – няма нещо такова, нищо друго не е гледано в Русия повече като политическа история и като разследване.“
С Фонда за борба с корупцията Алексей Навални е напипал слабото място на режима и една много чувствителна струна в душата на руснака – че през цялото време го грабят и репресират, отбеляза още Василев.
„Освен всичко той напипа и слабата струна в политиката на Путин – че е всемогъщ и може да прави всичко. Ако си спомняте си как се справи със смъртта на Политковска, на Немцов. Той просто играеше за време, след време реакциите затихнаха и сега вероятно на това разчита. В Русия просто вярват на този филм, каквото и да говори Путин, каквито и опорки да праща.“
Повече по темата и какви паралели открива Василев с България чуйте в звуковия файл.
Ако на фокус в парламента днес е външната политика, то в последно време някои екзотични въпроси се прокрадват в депутатските глави. Кръв или кърма да се лее в Народното събрание бе само едно от многото им скорошни умотворения. През годините късметлиите в тиража с числа до 240 блестят с култура на килограм – от идеи за модна..
Пазарджик вече има алея на името на проф. Величко Минеков , един от най-популярните български скулптори. Идеята е на Дружеството на пазарджишките художници, подкрепена от гражданска подписка и единодушно приета от местния общински съвет. Всеки, посещавал Пазарджик знае, че емблемата на града е сградата на Старата поща, известна сред..
В Горна Оряховица е петото международно летище в България . За разлика от София, Пловдив, Варна и Бургас, където са останалите, в Горна Оряховица вече трето десетилетие няма търговски полети на гражданската авиация . Летището е отдадено на концесия през 2016 година на дружество, в което държавата има 5%, а останалите са на компания,..
Българската фолклорна формация „Гергьовден“ - Барселона участва в петото издание на събитието „Хоро да е, в Лондон да е". Концертът събра танцьори от Великобритания, България, Италия, Германия и Испания. Две седмици след концерта в Лондон, българските танцьори от Барселона все още са развълнувани от събитието. Венцислав Ангелов..
48-мо основно училище "Йосиф Ковачев" се намира в центъра на София. Будните и любознателни деца, които се обучават в него, са провокирани от отдадени на професията учители, които дават път и на развитието на талантите им. Децата пишат стихове, разкази, пиеси. Три класа се събраха в кабинета по музика, за да участват в предаването "Рано..
Този текст доказва още веднъж задълбочените научни изследвания на Раковски . Той е и дипломат, и изследовател, не само революционер. Този ръкопис той го печата заедно с "Горски пътник" (1856 г.), но не излиза. Това каза пред БНР съставителят на книгата "Георги Раковски. Новооткрит ръкопис от 1856 г." , изследовател и антиквар Александър..
През март се навършиха 150 години от кончината на възрожденеца и просветителя отец Матей Преображенски - Миткалото . Съратник на Левски, основател на училища и читалища , енциклопедист, полиглот, създател на перпетуум-мобиле, лечител. Освен в Търновския край, откъдето е родом, Миткалото е имал активна дейност и в Павликенския край ...
Това е един своеобразен данък, който хегемонът налага на света. Така п роф. Иво Христов, социолог и преподавател в Пловдивския университет, коментира..
Недостигът на медицински сестри у нас засяга цялата здравна система. Липсват около 30 000 медицински сестри . Това заяви пред БНР доц. Камелия..
"Очаква се новозеландско, дълбоко замразено агнешко, което вече е влязло в България. Вече е в пещерата на Али Баба, започват да го разфасоват ...