Кмет на село плати годишната винетка за автомобила си с 6 килограма стотинки. Това е своеобразен протест срещу лошото състояние на пътищата в родния му край. До тази крайна стъпка се стигнало, след като години наред никой не обърнал внимание на дупките и те от ден на ден ставали все по-дълбоки. Кметът призовава свои съселяни да последват примера му, а ако и това не даде резултат, да извикат Бойко Борисов.
Село Кран е близо до границата с Гърция. Пътят до него е тесен, планински и по него трудно се разминават две коли. А когато е осеян с дупки, пътуването е изключително трудно. През зимата пътят е като магистрала, защото неравностите са покрити със сняг. Но когато се стопи, дупките са станали още по-големи. Най-потърпевши са децата. Всеки ден те пътуват с километри до училище и детска градина в съседни села. Местните хора казват, че все едно са в каруца.
Децата вече обвиняват родителите си за състоянието на пътя. Така направила 6-годишната дъщеря на кмета Мустафа Хюсеин.
Проблемите с пътя са от 10 години. Местните направили подписка до различни институции. Включили се над 17 00 души. А преди 2 години се вдигнаха на протест, точно на първия учебен ден.
За да обърне внимание на проблема, кметът Мустафа Хюсеин избра нестандартен начин. Той плати годишната винетка за автомобила с цяла торба стотинки. Занесе я в пощата на село Тихомир.
Сега жителите на село Кран очакват решение. В противен случай се готвят отново да протестират. Обмислят и бойкот на изборите на 4 април.
Наричаме ги клошари, те нямат дом, живеят на улицата. Подминаваме ги често с погнуса, защото не изглеждат добре, мръсни са, миришат, а на някои от тях им личи, че добре са се почерпили, с алкохол. Ще ви разкажа за трима бездомници, които срещнах по софийските улици. Първият намирам в центъра на София. Изоставен от майка си, отгледан от осиновители,..
Елтън, Джон, Йоко и белите орхидеи. Приказка за музиката и семейството Връщаме лентата в радиото назад. На една и съща улица в съседни кооперации порастват братята Димитър и Иван Милеви и братята близнаци Александър и Константин Петрови. Баба им ги нарича "Кокосашо" . Големия Бъндарак ги надушил, че са "нечувани..
Разказ за три премахнати творби - разрушени, замазани или свалени от изложбените зали. Това представя изложбата " Забранено изкуство ", която е изследователски проект на куратора Ралица Герасимова. Разглеждат се три случая на цензура: унищожената изложба „Терен и конструкции” на Веселин Димов, представена във Варна през 1982 г.,..
В седмицата, в която БНР отбелязва 90-годишнината си, ви срещаме с наши верни слушатели. "С радиото заспивам", по този начин Георги Костодинов - писател от Чипровци, определя връзката си с Българското национално радио. "От малък слушам радио, дори и сега - на 60 години съм", настоява поетът, който споделя, че е от по-старото поколение..
"Архитектурата е моята професия, хоби и съдба" , казва Арсения Христова, която е завършила е архитектура в УАСГ в София точно преди 50 години. Кариерата й започва в България, но след това професията я води в различни точки на света - първо в Алжир, след това в Белгия . Случва се така, че след природни бедствия - земетресение и наводнение,..
Първите три заложнички от втората от началото на войната, обменна сделка между Хамас и Израел вече са на свобода . Те бяха разменени за палестински затворнички. Вертолет докара вече бившите, заложнички до площадката на покрива на болница Шиба - най модерната и оборудвана със съвременна техника в Израел . Още три болници посрещнаха освободени..
Кой, ако не радиото, да ви направи свидетел на променящите съдбата на България събития. За 90 години се е случило много и много ефир е минал, с историята - такава, каквато е създавана от силните на деня. И ако след десетилетия някои биха нарекли ефира "плод на пропаганда", парадоксално – именно същите тези архиви след десетилетия остават като..
"Без да се пипат данъци, няма как да се запълни дупката в бюджета. Няма как да се влезе в 3% дефицит, без да се наложат непопулярни мерки "...
Мария Тенева – директор на дирекция ''Сигурност'' в Столична община сподели за БНР: "В момента всички сили на пожарната, на полицията и 3 екипа..
Трябва да си мъж и то издръжлив мъж, условията в тези страни като Йемен не предполагат масирано присъствие на жени , сподели бившият и последен..