„Използваме времето, за да свършим несвършените проекти - неща, които сме планирали отдавна. Чрез работата забравяме за ситуацията. По-леко преживяваме, когато работим повече. Много приятно се работи, особено сега пролетните месеци, по този начин компенсираме това, че всички сме затворени и живеем по по-особен начин“.
Александър Костов заедно със съпругата си е участвал в монтирането на икона в параклиса „Свети Пророк Илия“, който се намира над село Стамболово, в Средна гора. Валял е проливен дъжд тогава.
„Разчитахме на късмета. Имаше проливен дъжд, но успяхме да предпазим това, което монтирахме да не се намокри, водата би могла да го унищожи. Беше много интересно, студено беше, но пък работата вървеше в монтажа на иконата. Това е връх, който е целия в скали, оголено място и гръмотевиците трещяха свирепо, но ние работехме“, подчерта Костов в предавнето "Графити по въздуха".
Той подчерта, че заедно със съпругата си са приели като керамици, че счупените творби са на добро:
"Отваря ни се още работа, радваме се на това, не гледаме назад. Ние приключваме работата, когато ги изкараме от пещта, от там нататък те си живеят по друг начин. Свършили сме си работата, след като сме ги изпекли. Не съжаляваме за строшени неща".
Според Александър Костов бъдещето ще е по-добро.
"Абсолютен оптимист съм във всяко едно отношение, аз работя с млади хора, с деца и нямаме основание за песимизъм в нито едно отношение".
Той сподели, че обича да ходи бос през лятото.
„Лятото никога не нося обувки, много по-свободно се чувства човек, даже бих казал, че мразя обувките през лятото“.
Обича да яде домати с морска сол.
„Цялото лято е събрано в един домат“.
Гавраил Гавраилов разказа, че се запознал с Александър Костов по време на фестивала „Процес - пространство“ в Балчик, където Александър Костов има къща.
„Много често сме се озовавали в къщата на Александър, която се намира точно до брега на морето. Оставали сме там да пренощуваме или да си допием и да посрещнем изгрева“.
В градината на къщата има артефакти, останали от историята на фестивала „Процес- пространство“.
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл."Най-впечатляващо беше в Боливия, на соленото езеро Салар де Уюни, където при дъждовния сезон се образува тънък слой вода и чувството е неописуемо – звездите слизат на земята, буквално. Все едно си в открития космос . Там се виждат неща, които не можем да видим от северното полукълбо, от България, и успях да запаметя с камерата си много красоти...
Тази седмица във фоайето на Регионалната библиотека "Любен Каравелов" в Русе бе представен луксозен като изработка и изключително ценен като съдържание албум. Под заглавието "Русе в миналото. Градът във времето между двете световни войни 1920 - 1940 г." притежателите на фото албума имат редкия шанс да видят част от колекциите на съставителите Йовчо..
През тази седмица Монтана бе домакин на Международно полево учение за справяне при наводнение. Към 300 пожарникари, спасители и доброволци от 7 държави показаха възможностите си за реакция при природното бедствие. Това бе второто подобно учение с международен характер. Посланикът на Федерална Република Германия посети учението. Монтана бе..
Историята на 46-и пехотен добрички полк разказва изложба, подредена в Регионалния исторически музей в Добрич. Акцентът на експозицията е върху участието на безстрашните над 2 000 войници в заключителните битки преди края на Втората световна война. Изложбата е съвместна с Регионалния клуб „46-и Пехотен Добрички полк“. „Пътят към победата“ е..
В Плевен с тържествен концерт отбелязаха 35 години от създаването на Държавната финансово - стопанска гимназия „Интелект“. На тази годишнина е посветен и филм, създаден от две момичета в 11 клас - възпитанички на училището. За идеята, мотивите и за гимназия „Интелект“, Латинка Светозарова разговаря с Радинела Павлова и Габриела..
За първи път в историята на националния фестивал на българското кино „Васил Гендов“, Столична община учреди и връчи специална награда за филм със социална значимост. Отличието бе част от церемонията на Съюза на българските филмови дейци – най-престижното признание за родното кино. Наградата беше присъдена на документалния филм „Училище за надежда“ –..
Правителството отпуска 9,5 милиона лева на "Български пощи", за да може дружеството да се подготви технически за въвеждане на еврото във връзка с..
Днес - 21.05, Димитър Воев – една от най-ярките, загадъчни и провокативни фигури на българската алтернативна музикална сцена от края на 80-те и..