След дългия период, през който не можеха да работят заради пандемията, трусове в туризма предизвикаха затруднения на гръцкия туроператор "Музенидис". На 16 юни късно вечерта първите информации за финансовите затруднения на гръцкия туроператор се появиха първо в руски сайтове, почти веднага след това представителят на туроператора в България получава съобщение от гръцкия си партньор, че той временно спира работа до края на юли. Според информации в медиите дотогава туроператорът ще се опита да продаде част от активите си и така да се разплати с кредиторите си, като едновременно с това ще преговаря и с държавата за финансова подкрепа.
Управителят на "Музенидис България" Теодор Севастидис заяви, че фирмата му със собствени средства е платила наново хотелското настаняване на българи в периода 18-20 юни.
„Под въпрос остават резервации, направени през тази година, както и отложени пътувания от миналата“ съобщи в „Преди всички“ Теодор Севастидис:
„Анулират се резервациите за настаняване до 31 юли. В гръцкия офис , това което чувам от колеги е, че те не обявяват фалит и несъстоятелност, а се опитват да задържат ситуацията, за да се получи финансиране на държавата.
Клиентите и туроператорите предприемат действия за пререзервиране на резервациите и плащане наново към хотелите, дадени са и други хотели като възможност.
За тази година от тази ситуация са засегнати около 2000 български туристи само от българския офис на този туроператор. Тези клиенти ще трябва да отидат на по-късен етап за тези почивки", каза още пред БНР Севастидис.
По думите му причината за ситуацията е пандемията, като до края на 2019 година не е имало проблеми с финансите на турооператора. След 2020 започват да се търпят огромни загуби на фирмата.
"От тук насетне очаквам правителството на Гърция да предприеме някакви действия, а ние като офис в България и към нас да дойдат помощи, за да можем да върнем парите към клиентите и агентите. От нашето Министерство на туризма посочиха, че това са междуфирмени проблеми", каза още туроператорът.
Още по темата в звуковия файл.
"Дали е поколенческо? По-скоро е възрастово – в момента ги наричаме локали, но назад в годините винаги е имало подобни групи деца, тийнейджъри. Едно дете живее в общност , не живее изолирано само с майка си и баща си. То попива от цялата среда и не можем да се похвалим със спокойна, мотивираща и креативна среда ." Това мнение изразява пред..
Няма таксиметров автомобил, който да може да издаде касов бон в двете валути – в лева и евро. За това предупреди в интервю за БНР Красимир Цветков, председател на Националния таксиметров синдикат. Той обясни, че апаратите им са с отдавна изтекли сертификати и няма подзаконова нормативна уредба , която да разписва тяхната..
Вътреболнична инфекция с бактерията клебсиела пневмония отнема живота на 39-годишен мъж. Това се случва след бъбречна трансплантация в университетската болница "Александровска". За случая стана ясно от жалба на майката на Петър Стоянов – Симона Стоянова – до здравния министър. В нея се твърди, че ИА "Медицински надзор" умишлено..
Gen Z взема кредити по-безотговорно от милениумите и поколенията преди тях. Това каза пред БНР Лилия Димитрова, председател на Асоциацията за управление на вземания. Тя подчерта необходимостта от по-голяма финансова грамотност. Димитрова обърна внимание върху въпроса един кредитополучател колко успоредни кредита има , не само на каква..
Три рейтингови агенции повишиха кредитния рейтинг на България в седмицата, в която получихме зелена светлина за въвеждане на единната европейска валута от 1 януари догодина. Scope Ratings даде на страната ни рейтинг от А- (А минус) в местна и чуждестранна валута, с което за първи път влязохме в най-високата скала от инвестиционния клас...
Над пет километра е отсечката от Е-79, която минава през Кресна, а след влизането на България в Шенген и особено в сезона на лятото потокът от леки автомобили и камиони се е увеличил два пъти. Изграждането на последния участък от АМ "Струма", както и обходен път западно от Кресна ще отнеме поне пет години. Мерки за облекчаване на..
Не смятам, че има нещо, което може да осуети влизането ни в еврозоната. Това обясни пред БНР Любомир Каримански, член на УС на БНБ. "Вече е взето финалното решение. Предстои тежка работа , която трябва да бъде свършена до първи януари 2026 година, пък и след това. Но не би трябва да си поставяме като сериозен приоритет и цел за..
Въвеждането на еврото ще се отрази върху цените на имотите у нас , сочат прогнозите на представители на бранша. Част от тях стигат и до конкретика -..
Има шанс за голяма катастрофа и всички го знаем - партийни ръководители и на площада. И този път нещата са опрели на кокал, предупреди..
"Фактът, че се приеха три от законопроектите с идеята да се намери общо решение за откриване на начин да се постигнат въпросните заплати, които се..