Предвиждат се различни мерки - от локални към национални, в зависимост от тежестта на ситуацията.
Изминалата година, преминала почти само в онлайн среда, даде много уроци и показа както много предимства, така и редица недостатъци.
По думите на преподавателя по история Надежда Иванова учениците и по-младите ѝ колеги са свикнали по-бързо с онлайн обучението.
„Лично за мен какво беше доброто - може би се състои в това, че имахме възможност да ползваме различни ресурси, които е трудно да ползваме в класната стая. Това мъничко като че ли отвори странични врати. Другото добро нещо, което аз намерих и успях да организирам е да запозная децата с различни хора. Знаете, че гостуването на чужди лектори, професори, доценти, специалисти в различни области на историята в обикновени времена е малко по-трудно, докато сега с натискането на един бутон можеш да присъединиш различни хора във виртуалната класна стая.
Още през първата година, след като започнала да преподава в училище Стела Андреева се сблъскала с предизвикателството на онлайн обучението.
"Аз усещам как учениците ми стават резистентни към моя глас, тъй като аз разполагам само с него. Те вече усетиха, че са си вкъщи, изпитват комфорта на това и се възползват по оптимален начин. Понякога ти казват, че не могат да отговорят, тъй като трябва да отидат да разбъркат нещо в кухнята. Има го този битовизъм, липсва фокусът върху образованието“.
На Траяна Димитрова и Гергана Василева им предстои последна година в гимназията и двете момичета се надяват тя да протече присъствено, за да се насладят като за последно на емоцията на пълните коридори, класните стаи, оживените разговори в двора.
"Според мен онлайн обучението не е толкова ефективно, колкото присъственото. Доста често ни доскучава, разсейваме се от нещата, които ни заобикалят вкъщи, което не е много добре. По този начин работата на учителите се обезсмисля и не научаваме толкова много само слушайки го“.
"Онлайн обучението със сигурност е по-удобно - може би и за учители, и за ученици, защото си в зоната си на комфорт вкъщи и не се налага да се приготвяш, да бързаш за някъде всичко става за момента, но от друга страна сме много по-разконцентрирани и учебният процес не е ефективен въобще".
Повече можете да чуете в звуковия файл."Тогава, когато една държава се развива като модерна държава, в нейната основа е заложено образованието , а един от основните приоритети в това образование, е неговото качество ". Това отбеляза пред БНР проф. д-р на науките Стойко Стойков , инженер и полковник от запаса: "За съжаление, точно плагиатството, което придоби изключително широк..
" Много е трудна връзката с близките ми в Газа, защото нямат ток и ако успеят да си заредят телефоните, могат на седмица около 20 минути да говорят, колкото да се чуем. Положението е много тежко. Хора падат по улиците , много е тежко наистина. Даже аз имам едно видео, което показва журналист на "Ал Джазира", докато снима на живо, хора падат след..
"Продължаваме промяната" имат пълно основание да твърдят, че институциите по някакъв начин злоупотребяват по отношение на тях с правомощията си ". Това коментира пред БНР Ивет Добромирова , журналист, PR експерт: " Проблемът е, че те са част от този проблем . Те спомогнаха за това институциите да бъдат превърнати в репресивен орган и сега се..
"Творчески терминал България - Израел" е с четвърто издание сега и е обратна връзка на Международния фестивал на българското изкуство или българските изкуства "Българска душа на святата земя" . Това каза пред БНР Весела Райчинова , кореспондент на БНР в Израел: " Това не е религиозен фестивал . Това е фестивал, който беше създаден под..
"Смяната на противопоставянето от Изток-Запад на статукво-промяна дава възможност за някакъв опит за сближаване, за синхронизация, но в никакъв случай не и на някакви директни общи действия на тези политически сили, защото там различията са прекалено големи, особено между "Продължаваме промяната" - "Демократична България" и "Възраждане" . Това заяви..
Плевенска фирма изнесе данни за неплатени суми от Община Плевен по договор като подизпълнител на "Паркстрой“ . Каква е причината за тази ситуация след твърдението, че Общината няма финансови проблеми? Какво се случва с оранжерията и закупената техника на "Паркстрой“, след като управителят беше освободен от Общинския съвет, но заведе съдебни дела и..
" Самоубийството може да бъде израз на много неща , но като че ли на първо място бих могъл да кажа, че самоубойството е израз на екзистенциална субективна криза у личността ". Това обясни пред БНР Даниел Генков , криминален психолог: "Тогава, когато индивидът е изправен пред непреодолима обективна или пък субективно преживяна ситуация, която..
" Самоубийството може да бъде израз на много неща , но като че ли на първо място бих могъл да кажа, че самоубойството е израз на екзистенциална..
"Фактът, че се приеха три от законопроектите с идеята да се намери общо решение за откриване на начин да се постигнат въпросните заплати, които се..
През 2020 г. протестът беше граждански, сега е политически ! Това мнение изказа пред БНР адвокат Николай Хаджигенов от "Ние идваме", част от т.нар...