„Едва ли някой се радва от това, че държавата влиза в хипотеза на свръх дефицит, а публичните финанси се намира в хаос след 12 години, в които бяхме свикнали в подреден комфорт и бюджетни излишъци…“, коментира пред БНР Георги Харизанов от Центъра за дясна политика за това доволни ли са от ГЕРБ от политическите скандал.
„При избори на 4 април тази година и при разпуснат парламент в края на март, ако някой сериозно твърди, че ГЕРБ преди това е трябвало да предвиди актуализация на бюджета, не е сериозно.
Чуха се едни радостни възгласи колко новата администрация / бел .ред. служебният кабинет/ си изпълнява приходната част, как НАП под вещото ръководство на завърналия се от Дубай фитнес – инструктор г-н Румен Спецов, как отлично си върши работата. Една нова депутатка от ДБ, заредена с романтизъм, каза, че днес е супер ден за българската демокрация и как Асен Василев пълни бюджета.
След като му е пълен бюджета на Асен Василев, защо няма пари за нищо? И защо да са виновни ГЕРБ за това? Защо са свършили парите? Къде са парите за автомагистрала „Хемус“, защо не се плаща на пътното строителство, къде са парите и защо никъде не се плаща?“, попита риторично Харизанов.
„Защо не се прави пътят Перник - София? Хайде, парите за "Хемус" ги ограбиха, решиха, че няма нужда да се строи, но пътят за Перник защо не се прави от тези блестящи икономически мозъци? Аз мисля, че сега не се плаща, защото свършиха парите от магистрала „Хемус“... Защо е недоволен целият пътен сектор – ако имаше един порочен договор, разбирам всички останали фирми да възразят, но аз виждам, че на всички не се плаща и никой не е доволен...това виждам. Това е така, защото правителството не се справя с приходната част – ние в момента сме в 5 на сто дефицит и ако продължава тази разсипия още известно време България скоро ще бъде посетена от Европейската комисия, която ще изиска държавата да си преразгледа публичните финанси“, заяви още в „Преди всички“ Харизанов.
Още по темата - в звуковия файл.
Залежи на нефт, газ и редкоземни елементи. Нови търговски маршрути и военни позиции – това са предпоставките за задаващата се нова Студена война между САЩ от една страна, и Русия и Китай от друга, за стратегическо предимство в тази част на света. Арктика ще бъде една от основните морски шамхатни дъски в новото противоборство както през..
Темата се поде и вече не се сваля – предпоставка за събуждането, отчита бившият министър на земеделието Кирил Вътев. "Вода в България има много, обаче се пилее и не се оползотворява . Престъпно е да имаме население без вода и земеделие без поливане!", смята той. В предаването "Преди всички" Вътев акцентира върху оптимизирането на..
През март Европа отчете, че през 2024 г. в региона е имало над 127 хиляди заразени с морбили . Това е най-големият брой случаи на дребна шарка от 25 години насам. "Вирусът никога не почива. Това е сигнал за събуждане", предупреди директорът на Световната здравна организация за европейския регион доктор Ханс Хенри Клуге . От..
Медийната среда в България се е подобрила, но продължава да е подложена на натиск отвън, както и на кампании с дезинформация. Това заяви в интервю за БНР Питър Хоръкс , бивш ръководител на Световната служба на Би Би Си ( BBC World Service ), както и на новинарския център на британската медийна корпорация. Как се справя Българското национално..
Пред Съдебната палата в Пловдив тази вечер ще се проведе протест с искане за по-строго наказание за Петър Чернев, обвинен в жестокото малтретиране на 5-годишния Адриан. На Чернев беше наложената присъда от 8 години "лишаване от свобода", а майката на пострадалото дете , която е живеела с него, беше освободена от наказателна отговорност и ѝ..
Все по-рано родителите забелязват затруднения в развитието на децата, които са признаци за състояние от аутистичния спектър, но отлагат търсенето на професионална помощ, а средната възраст за поставяне на такава диагноза е 4 години . Тази световна тенденция е валидна и у нас, каза за БНР д-р Десислава Маслинкова, детски психиатър в..
От гледна точка на турбулентността, която може да предизвика в самата Европейска прокуратура , казусът с Теодора Георгиева е безпрецедентен. Става дума за тежки съмнения за корупция при българския национален прокурор, който трябва да наблюдава всички досъдебни производства, водени от Европейската прокуратура в България. Това е изключително..
Недостигът на медицински сестри у нас засяга цялата здравна система. Липсват около 30 000 медицински сестри . Това заяви пред БНР доц. Камелия..
"Очаква се новозеландско, дълбоко замразено агнешко, което вече е влязло в България. Вече е в пещерата на Али Баба, започват да го разфасоват ...
Съдебната система се променя през политиката. Политиката обаче не може да оправи съдебната система, тъй като съдебната система не може да дисциплинира..