Явор Константинов живее от над две десетилетия в Австралия. Работи в областта на информационните технологии в Мелбърн. Той е известен и като един от най-големите фенове и запалени зрители на Аустрелиън Оупън.
Според Константинов, важен е контекстът на скандала покрай Джокович. Той припомня, че Австралия е преживяла един от най-тежките локдауни в света – около година и девет месеца, съчетан със сериозни рестрикции за пътуване както в чужбина, така и между различните щати на Австралия.
Правилата в Австралия
„Всеки спазваше правилата, защото такава е културата на австралийците. Заради локдауна и ограниченията, живеехме друг живот, който никога не сме имали. След това започнахме да се ваксинираме и постигнахме над 92 процента напълно ваксинирани и няколко други, които са с първа доза," разказва Константинов. "Чувството е, че всички сме в един отбор и знаем какво трябва да направим. Знаехме защо го правим и какво ще получим“, добави събеседникът.
Така през декември 2021 година австралийците излизат от тежките ограничения и започват да се опитват отново да заживеят нормално. И тогава се случва казусът „Джокович“...
Джокович и австралийците
"Обществото погледна с огромно учудване на сагата „Джокович“ и не със симпатия към него", разказва Константинов. Причината е, че всички са спазили правилата и изискванията, а сръбският тенисист се е оказал със специално разрешително за изключение, което никой друг в Австралия няма.
Има ли и грешки на "Тенис Австралия" и австралийското правителство за ситуацията около Новак Джокович, както и какво се случва в страната и на Аустрелиън Оупън, чуйте в този епизод на подкаста „Следващият ден“.
Всички епизоди на "Следващият ден" ще намерите на:
"Fall on me" е песента, с която световноизвестният тенор Андреа Бочели представи сина си Матео през 2018-а година. Младият Бочели ще има концерт у нас на 11 юни в Античен театър - Пловдив . Матео е на 27 години, а през 2023-та издаде и своя дебютен албум. Младият талант даде първото си интервю преди концерта в България за "Понеделник вечер"...
Оксана Цветанова е директор на Регионалната библиотека „Хр. Смирненски“ в Плевен“. Работи от 1989 г. в културния институт. Владее италиански, руски, английски и немски език. Как ще се развива библиотеката, какви проекти се реализират, за да стане привлекателно място в града? Латинка Светозарова разговаря с Оксана Цветанова в звуковия файл.
През седмицата редица институции и много врачани почетоха 80-я рожден ден на един от ярките музикални дейци във Враца и региона - маестро Томислав Аспарухов. Неговият значим принос за културния живот във Врачанско е в развитието на хоровото изкуство. Той е основател и диригент на редица певчески формации, а негови възпитаници са стотици..
Отец Стоил е свещеник в Ракитово. Служи в храма "Света Неделя". Родом е от Велинград. Носи името на дядо си Стоил. За здраве и изцеление баба му го водила от малък по църкви и манастири, защото е бил болнаво дете. От нея е закърмен с любов към Бога, който го води към дверите на църквата, в която служи вече 26 години. "Ние всякога трябва..
На София филм фест гост бе и черногорският театрален и филмов продуцент Никола Вукчевич . Носителят на "Оскар" Данис Танович: Киното надхвърля границите и езиците Във филма си "Крепост на силата" той сблъсква войната и религията, за да разберем какво е кодът на честта и колко важна е ролята на саможертвата не само за времето,..
През 2002-ра босненският режисьор и сценарист Данис Танович печели "Оскар" за чуждоезичен филм със заглавието "Ничия земя". Тази година, за София филм фест, той дойде, за да представи новия си филм "След края на лятото" . История, развиваща се на красив хърватски остров ни запознава с жена, която изследва сложната същност на семейните връзки и..
"В момента трябва да преформатираме цялата матрица на Европейското икономическо сътрудничество , защото Европа е изправена пред необходимостта да генерира, да създаде и то на базата на много широк консенсус собствена икономическа и финансова доктрина, защото Европа е в тежка рецесия, на границата на икономически колапс , който до голяма степен, за..
От гледна точка на турбулентността, която може да предизвика в самата Европейска прокуратура , казусът с Теодора Георгиева е безпрецедентен. Става..
Не един, а два завода за барут са нужни на България, за да се намали рискът, сподели Емилиян Гебрев, дългогодишен производител на оръжие, в..
Няма вариант в пощите да се продава каквото и да било! Това заяви пред БНР Пламен Дончев, председател на федерация "Съобщения" към КТ "Подкрепа",..