Баскетболистите ни загубиха от Литва в Самоков

Баскетболистите ни загубиха от Литва
Снимка: БФ Баскетбол

Националният ти по баскетбол за мъже загуби от Литва със 70:72 точки като домакин в „Арена Самоков“, в среща от петия кръг от първия етап на квалификациите в група F за Световното първенство през 2023 година.

Това бе четвърто поражение за националите, които имат и една победа от петте си срещи до момента, като все още имат шансове за класиране в следващата фаза на пресявките.

Тимът на Литва е лидер във временното класиране с 5 успеха от 5 срещи и вече си бе осигурил място във втория етап на квалификациите.

Българският състав изигра много силен мач пред емоционалната публика в Самоков и можеше да се поздрави с успеха, но не издържа в последните минути на мача.

Лидерът на националния ни тим Александър Везенков бе най-полезен с 29 точки, 11 борби и 2 асистенции за 38 минути на терена.

Националите направиха добра първа част, в която изостанаха с 5:11 в началните 4 минути, но намалиха до 10:11, фиксирани с тройка на Дий Бост.

При оставащи 2 минути и половина България пак се доближи до една точка – 15:16, а със серия от общо 10:0 обърна до 22:16 срещу Литва в края на първите 10 минути.

Последваха нови силни моменти за състезателите, водени от селекционера Росен Баровски, като разликата се задържа в рамките на 4-5 точки за българския състав.

Три минути и половина преди почивката Александър Везенков направи резултата 28:22 за България, но литовците постепенно изравниха и поведоха с 34:30 в края на първото полувреме.

С две поредни тройки на Александър Везенков и забивка на Йордан Минчев националният тим на България обърна до 38:34 в своя полза в началото на третата четвърт, а впоследствие поведе с 8 точки при 42:34 след тройка на Минчев.

Томас Димша обаче върна тройката, а Игнас Браздейкис намали до 3 точки пасива на гостите. България пак покачи разликата до 49:41 три минути преди края на частта.

Баскетболистите на Литва не позволиха по-сериозно откъсване и се доближиха на точка при 49:48, а преди последните 10 минути домакините в „Арена Самоков“ водеха с 55:51.

Българите започнаха добре четвъртата четвърт, увеличавайки преднината си до 10 точки – 61:51, но съставът на старши треньора Казис Максвитис намали до 2 точки пасива си в средата на частта, а при оставащи по-малко от 4 минути обърна до 65:63 в своя полза.

Натурализираният американец Дий Бост вкара за 66:65 за България, но литовците пак излязоха напред в резултата. По-малко от 2 минути преди финала гостите водеха с 69:66.

Станимир Маринов изравни, но последва бърз кош за противника. Везенков върна една точка от наказателната линия за 70:71, националите имаха шансове да поведат, включително при атака на Маринов 6 секунди преди края, но не успяха.

По публикацията работи: Петър Ненов

Рафиня отбеляза хеттрик за Барселона

Барселона разгроми Байерн (Мюнхен) с хеттрик на Рафиня

Нападателят Рафиня отбеляза хеттрик, а испанският футболен клуб Барселона влезе в топ 10 на Шампионската лига след изразителна победа с 4:1 като домакин срещу германския Байерн Мюнхен. Каталунците са именно десети в класирането, след като загубиха първия си мач срещу Монако с 1:2, но след това разгромиха с 5:0 швейцарския Йънг Бойс.  Барса е..

публикувано на 24.10.24 в 00:20
Новак Джокович

Джокович се извини на феновете, че няма да играе в Париж

Сръбският тенисист Новак Джокович потвърди чрез своя профил в Инстаграм, че се оттегля от турнира от сериите "Мастърс" в Париж.  "За съжаление, няма да играя в Париж тази година. Извинявам се на тези, които се надяваха да ме видят там. Имам много спомени, свързани с този турнир със седемте ми титли и се надявам да се върна следващата..

публикувано на 23.10.24 в 22:11
Аамод Килде ще пропусне целия сезон в алпийските ски

Норвежката звезда Александър Аамод Килде ще пропусне сезона в световната купа по ски-алпийски дисциплини и световното първенство в началото на следващата година в Заалбах, съобщава агенция ДПА. Той претърпя операция в рамото след тежко падане във Венген, Швейцария, през месец януари и е получил инфекция през юли, което е довело до допълнителни..

публикувано на 23.10.24 в 22:08
Стефани Стоева

Българки преодоляха квалификации на бадминтон в Нидерландия

Стефани Стоева и Михаела Чепишева записаха по две победи и преодоляха квалификациите на единично жени на турнира по бадминтон в Хертогенбош (Нидерландия). Стоева спечели срещу Жули Франконвил (Швейцария) със 17:21, 21:14, 21:12 за 45 минути, след което елиминира и четвърта поставена в пресявките Софи Карман (Дания) с 21:14, 21:17 за 32..

публикувано на 23.10.24 в 22:02
Балкан загуби от Кутаиси със 78:86 т.

Балкан не издържа в края срещу Кутаиси

Отборът на Балкан отстъпи пред грузинския Кутаиси 2010 със 78:86 (19:11, 17:17, 25:29, 17:29) като домакин в „Арена Ботевград“ в среща от третия кръг в група J на турнира по баскетбол за Купата на ФИБА Европа. Загубата бе трета поредна за ботевградчани, а Кутаиси постигна първи успех за актив 1-2. Баскетболистите на Балкан започнаха стабилно..

публикувано на 23.10.24 в 21:26
Берое се наложи над тима на Орлови с 91:76

Берое и Монтана печелят в Адриатическата лига

Българският шампион Берое се наложи над тима на Орлови с 91:76 (20:21, 23:20, 22:15, 26:20) като гост в босненския град Баня Лука в четвъртия си мач от Адриатическата лига по баскетбол за жени за сезон 2024/2025. Отборът от Стара Загора постигна четвърта поредна победа в турнира и продължава без поражение, оглавявайки временното класиране...

публикувано на 23.10.24 в 20:51
Нефтохимик спечели с 3:1 срещу Черно море

Черно море взе гейм на Нефтохимик

Посрещачът Аксел Трухчев отбеляза 27 точки и Нефтохимик (Бургас) спечели с 3:1 (25:19, 26:24, 28:30, 25:18) срещу Черно море (Варна) в мач от първия кръг на шампионата по волейбол за мъже.  Французинът с български корени Трухчев записа 22 точки в атака, два аса и три блокади за победата на Нефтохимик. 17 точки добави Розалин Пенчев, а..

публикувано на 23.10.24 в 20:33