Оцеляването на организацията, която предлага сигурност, подслон, професионална психологическа и юридическа помощ, настаняване в защитени жилища на жертви на домашно насилие, е поставено под въпрос.
"За хора, които работим на първа линия на социалните услуги, оцеляването на организации като нашата е деликатно и предизвикателно усилие", сподели Юлия Андонова, директор "Развитие и комуникации" във фондация П.У.Л.С.
Вече 23 години Фондация „П.У.Л.С.“ оказва денонощна подкрепа на хора, пострадали от насилие. Няма „Не работим“, „Затворено е“, „Елате утре“. Никой не чува „Няма място за вас“.
Помогнахме на над 10 000 човека за това време.
Всяка година над 300 човека, в повечето случаи жени и деца, прекрачват прага на организацията ни и намират професионална помощ, разбиране и шанс да започнат живот без насилие.
Това не са просто цифри. Това са човешки животи. Триста човешки животи за една година. Опитайте се да си представите триста човека, подредени в редица… Колко е дълга? Сега сложете до тези хора в редицата и хората, които са свързани с тях – майки и бащи, братя и сестри, деца… Деца. Колко животи са това и колко спасени души?
Помогнем ли на един човек, помагаме на цялото общество – на себе си. Защото всеки спасен от домашно насилие, всеки, който успее да започне нормален живот, може да започне работа и по този начин да допринася за всички нас.
Работата на Фондация „П.У.Л.С.“ е въможна само и единствено благодарение на проекти и дарения.
Организацията ни получава символично финансиране за 12 от леглата в Кризисния център.
В момента имаме настанени 18 човека.
Програмата за консултиране не получава никакво финансиране. А това е програмата, която предоставя безплатни психологически консултации, юридическа подкрепа и водене на дела, социална подкрепа на стотици жени и деца всяка година.
От години организацията ни е на ръба на оцеляването. При минимални възнаграждения, обичайните режийни разходи за издръжката на центъра са ни нужни три пъти повече средства, отколкото получаваме от единственото постоянно финансиране. То идва от делегирания бюджет за кризисния център, и покрива разходите само за 12 легла.
Въпреки, че не спираме да пишем проекти и да търсим сигурност за програмите ни, това не се случва.
Повече така не можем.
Днес сме изправени пред това да прекратим програмите и услугите ни.
Да откажем настаняване, когато е нужно.
Да не си платим тока.
Да останем без екип, който оказва 24 часова подкрепа.
Днес имаме нужда от твоята помощ, за да продължим да помагаме.
Можете да подкрепите фондация П.У.Л.С.:
Като направите онлайн дарение в Платформата.бг или Дарите онлайн вDMSbg.com или изпратите дарителско съобщение с текст DMS PULS на номер 17 777
Дарите на банкова сметка:
Получател / Титуляр: Фондация П.У.Л.С.
IBAN: BG54UNCR96601084291413
BIC: UNCRBGSF
Банка: Уникредит Булбанк
255% е реалното увеличение на заплатите у нас от далечната 1949 г. до 2023 г. Изследване на преподаватели в Софийския университет "Св. Климент Охридски" проследява данни за потреблението и цените на 7 вида стоки за 74-годишния период . Трите периода във фокуса на проучването са комунизъм – до 1989-а, преход към пазарна икономика – до..
Защо част от учениците, завършили основно образование, не успяват след осми клас ? Например, в област Враца през 2023 година има 918 дванайсетокласници, а когато този випуск е завършвал седми клас през 2018 година учениците са били 1943-ма . Този и други въпроси, свързани с явно и скрито отпадане от училище, поставя и търси отговори проучване на..
Зам.-председателят на Столичния общински съвет (СОС) д-р Ваня Тагарева и зам.-председателят на ПК по „Здравеопазване“ д-р Антон Койчев представиха първата общинска програма за скринингови изследвания на сърдечно-съдовата система в България. Инициативата има за цел ранна диагностика и превенция на сърдечно-съдовите заболявания сред жителите на..
България е на първо място в Европа по смъртност от рак на бял дроб, каза проф. Димитър Костадинов, началник на Бронхологично отделение в столичната болница „Св. Иван Рилски“. С над 50 хиляди смъртни случая е намаляла смъртността в САЩ след промяна на начина на живот на хората - намаляване на тютюнопушенето, промяна в начина на хранене,..
Специалисти по репродуктивна медицина, общопрактикуващи лекари и обществени личности дадоха официален старт на националната кампания „Прегърни своето бебе – отключи мечтата си“ в Деня на любовта. „Няма нищо по-хубаво от децата. И няма по-важна кауза от това да подкрепяме двойките по пътя към мечтаното родителство“, заяви доц. Росен..
Васко от Нова Загора има затруднения в развитието си. Когато установили, че детето се забавя, родителите били едновременно объркани, шокирани и изплашени . Не са знаели откъде да започнат и как да подкрепят детето си. Постепенно, с помощта на специалист те се научават как да общуват с детето и да му помагат. Фокусът на услугата бил в..
Освен тази кампания, БМЧК работи активно и за разширяване на обучението по първа помощ в училищата – защото именно бързите реакции спасяват животи. Темата за здравната просвета и превенцията на рисково поведение също заема ключово място в работата на организацията. Кръводаряването, превенцията на зависимости, подкрепата за..
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато..
Цените в хипермаркетите могат да се регулират с контрол, първо на действащите регулатори. Истината е, че в тези търговски вериги е удобно да..
Незрящи от съюзи на слепите от областите Монтана и Видин участваха в кулинарен конкурс. Той премина под мотото "И ние можем" . Така хората със зрителни..