Оцеляването на организацията, която предлага сигурност, подслон, професионална психологическа и юридическа помощ, настаняване в защитени жилища на жертви на домашно насилие, е поставено под въпрос.
"За хора, които работим на първа линия на социалните услуги, оцеляването на организации като нашата е деликатно и предизвикателно усилие", сподели Юлия Андонова, директор "Развитие и комуникации" във фондация П.У.Л.С.
Вече 23 години Фондация „П.У.Л.С.“ оказва денонощна подкрепа на хора, пострадали от насилие. Няма „Не работим“, „Затворено е“, „Елате утре“. Никой не чува „Няма място за вас“.
Помогнахме на над 10 000 човека за това време.
Всяка година над 300 човека, в повечето случаи жени и деца, прекрачват прага на организацията ни и намират професионална помощ, разбиране и шанс да започнат живот без насилие.
Това не са просто цифри. Това са човешки животи. Триста човешки животи за една година. Опитайте се да си представите триста човека, подредени в редица… Колко е дълга? Сега сложете до тези хора в редицата и хората, които са свързани с тях – майки и бащи, братя и сестри, деца… Деца. Колко животи са това и колко спасени души?
Помогнем ли на един човек, помагаме на цялото общество – на себе си. Защото всеки спасен от домашно насилие, всеки, който успее да започне нормален живот, може да започне работа и по този начин да допринася за всички нас.
Работата на Фондация „П.У.Л.С.“ е въможна само и единствено благодарение на проекти и дарения.
Организацията ни получава символично финансиране за 12 от леглата в Кризисния център.
В момента имаме настанени 18 човека.
Програмата за консултиране не получава никакво финансиране. А това е програмата, която предоставя безплатни психологически консултации, юридическа подкрепа и водене на дела, социална подкрепа на стотици жени и деца всяка година.
От години организацията ни е на ръба на оцеляването. При минимални възнаграждения, обичайните режийни разходи за издръжката на центъра са ни нужни три пъти повече средства, отколкото получаваме от единственото постоянно финансиране. То идва от делегирания бюджет за кризисния център, и покрива разходите само за 12 легла.
Въпреки, че не спираме да пишем проекти и да търсим сигурност за програмите ни, това не се случва.
Повече така не можем.
Днес сме изправени пред това да прекратим програмите и услугите ни.
Да откажем настаняване, когато е нужно.
Да не си платим тока.
Да останем без екип, който оказва 24 часова подкрепа.
Днес имаме нужда от твоята помощ, за да продължим да помагаме.
Можете да подкрепите фондация П.У.Л.С.:
Като направите онлайн дарение в Платформата.бг или Дарите онлайн вDMSbg.com или изпратите дарителско съобщение с текст DMS PULS на номер 17 777
Дарите на банкова сметка:
Получател / Титуляр: Фондация П.У.Л.С.
IBAN: BG54UNCR96601084291413
BIC: UNCRBGSF
Банка: Уникредит Булбанк
"Румъния диша малко по-свободно, най-малкото защото вече има яснота кой ще ходи на втория тур на президентските избори . Стана ясно, че няма да има размествания." Това каза в предаването "Преди всички" журналистът Лъчезар Вълев, пратеник на БНР за изборите. Конституционният съд на Румъния потвърди резултатите от първия тур на..
Пациентите не знаят точно къде са разпределени техните досиета . Когато не знаеш къде ти е досието, нямаш контакт с тези специалисти – те не са те виждали, това не е най-удачният начин, посочва и Пламен Христов, кореспондент на БНР в Ловеч, сам потърпевш от забавяне в системата. Повече по темата чуйте в звуковите файлове.
В Плевен проведоха кампания „Без страх“. Така магистрати, експерти от Кризисния център за жени и деца, претърпели насилие и от Отдел „Закрила на детето“ и с участието на адвокати, положиха усилия да информират всеки пожелал среща с тях , за правата на жертвите и мерките срещу извършителите на домашно насилие. „В последно време все..
Фотоизложба "Чудеса на надеждата" откри русенската фотографка Мирела Партинова, а в кадрите си е запечатала първите дни от живота на бебета, родени с асистирана репродукция. На 5 декември в Голямата зала на Доходното здание в Русе от 18 ч. ще започне благотворителният концерт "Коледа в сърцето". Автор на сценария и ръководител на..
Столичната община създаде ново пространство за децата и техните семейства в квартал "Христо Ботев". Хъбът за ранно детско развитие е с капацитет за 50 деца и е реализиран с финансиране по проекта "Модел за интегрирано развитие за образование и грижа в ранна детска възраст в град София" чрез..
Започна унищожаването на заразеното с шарка стадо от близо 150 овце в село Желю войвода, сливенско. Близо 60 от тях вече са евтаназирани, научи БНР, като се очаква всичко да приключи в утрешния ден. Днес около обяд на място започна работа група ветеринарни специалисти, които имат за задача по хуманен начин животните да бъдат..
Дълбоко в нас, невидим и често недооценен, живее свят от трилиони микроорганизми – нашият микробиом . Този миниатюрен космос от бактерии, гъбички и вируси е по-сложен, отколкото можем да си представим и влияе на почти всеки аспект от живота ни – от имунитета и храносмилането до настроението и когнитивните ни способности. Но балансът в този свят е..
Необходима е спешна реформа в районите за планиране в България . Сегашното райониране очертава все по-големи икономически дисбаланси в тях по..
Искаме оставките на цялото ръководство на БАБХ за несправяне с проблемите, неовладяване на обстановката и конкретно за казуса с Велинград. Това..
Не може да имаме никакви съмнения в лабораторията, в която са отнесени пробите на стадата от Велинград. Това заяви пред БНР п роф. Христо Даскалов,..