"От много време се занимавам с театър и в един момент се създават професионални навици, които помагат при влизането във и излизането от роля. Опичам спонтанността и естественото, ако дадено нещо се е случило, така е трябвало да стане. Критичен съм към себе си, доколкото съм можел да свърша работата си, както трябва, а не съм, тогава ме хваща яд. Критиката е градивна, ослушвам се за чужди мнения".
Това сподели пред БНР Ованес Торосян, кино и театрален актьор, режисьор.
И допълни, че работата по няколко проекта за него е полезно, защото влиза в друг режим на мисълта, а скоростта, с която твори, е по-бърза и по-качествена, тъй като тогава не губи излишно време.
"Ролята ми в моноспектакъла "Тигър и дракон" в Театър 199 ми е симпатична. Става дума за едно момче, което не може да намери себе си. В търсене на своето призвание и в лутане напред-назад стига до мястото, в което може да освободи тигъра, който винаги е седял в него. Често младите хора са в такава ситуация. Режисьорът Юрий Дачев е поставил ситуацията в контекста на кастинга. Това е тема, която ме вълнува - непрестанния кастинг, на който сме подложени на всяка крачка, просто светът е такъв".
Ованес играе на сцените на "Сълза и смях" и на Плевенския театър. Предстои да излезе сериал с негово участие "Войната на буквите". Режисьор е на "Бойно поле: Шекспир" към Русенския театър.
В предаването "Хоризонт за вас" той разказа, че "театърът е игра, а не е нещо на живот и смърт, затова - каквото и да стане, зрителите знаят, че това е наужким".
Музиката и пътуванията със семейството са други любими неща за актьора.
Интервюто с Ованес Торосян можете да чуете в звуковия файл.
Съвременните комуникационни канали предлагат разнообразно съдържание, повечето тематично подчинено на търсенето от потребителите. Комуникаторите са без брой и транслират посланията си в среда от информационен шум. Това силно намалява критичния поглед на аудиторията и тя все по-трудно селектира качеството на информацията сред..
"Защо трябва да учим философия?" е въпросът, който най-често чува Владислав Тодоров. Той преподава предмета "Философски цикъл" в елитна врачанска гимназия. Основната идея в работата му е да насърчава учениците си да изразяват мнение, да споделят, да питат, да търсят отговори за всичко, което ги вълнува - от първото влюбване до проблемите на днешния..
Журналстът Николай Барулов описва своята работа като "далеч от консерватизма на класическата телевизия". Той е фриланс режисьор и видео журналист с над 20 годишна кариера в телевизията. В професионалния си път минава и през кореспондент във Великобритания. Николай Барулов дойде в Автономията за да разкаже за тръпката, която ускорява пулса..
Певицата Катя Близнакова, която преди години изпя народната песен "Лиляно, моме" - песента, която се превърна в нейна емблема и стана любима на поколения българи - тази усмихната и пламенна певица гостува на "Нощен хоризонт" . Тя споделя за музиката и песните си, за срещите ѝ с публиката, за колекцията ѝ от ангели - пазители , както и за..
Жаклин Прейс е талантлива млада българска цигуларка , която от 7 години е част от Белгийския национален оркестър . От 2018 година нашата сънародничка живее в Брюксел, но периодично се връща и в България, когато има покани за участия в концерти. В работата си като оркестрант Жаклин се среща със солисти и диригенти от цял свят , сред..
Наталия Цекова е актриса с горещо сърце. Тя е от хората, които вдъхновяват и даряват криле на другите, за да могат да летят върху мечтите си. Наталия Цекова сбъдва детската си мечта да играе на сцена. Когато е била на 10 години, е решила, че ще стане актриса. Призвана е за това. Вярва, че е родена, за да бъде актриса. "Определено беше..
Иван Въжаров е майстор на спортния бридж, играе този олимпийски спорт повече от 40 години. Той е треньор на млади бриджьори - шампиони. Създател е на кръстословици. Участвал е във викторини и в "Минута е много". Дълго време е бил спортен журналист. Като студент в първи курс се е запалил по спортния бридж. Стига до младежкия..
Правителството отпуска 9,5 милиона лева на "Български пощи", за да може дружеството да се подготви технически за въвеждане на еврото във връзка с..
Днес - 21.05, Димитър Воев – една от най-ярките, загадъчни и провокативни фигури на българската алтернативна музикална сцена от края на 80-те и..