Не бих бил по-щастлив в никоя друга професия. Това споделя Иван Русланов, водещ, редактор и репортер в програма "Хоризонт" на БНР. Той е в радиото от почти 10 години, а авторското му предаване „Понеделник вечер“ ще отпразнува една година в ефир на 20 март.
"Успях да достигна до различни световни личности. Видях, че те са по-достъпни, отколкото очакваме".
Вече е изгубил броя на интервютата, които е направил, но като най-неочаквано определя това с майката на Илън Мъск-Мей.
"Тя ми разказа за началото на тази голяма фамилия и за пътя към богатството"
Един от най-емоционалните му разговори пък е с арменската писателка Нарине Абгарян.
"Мога да го сравня само с емоцията от интервюто ми с Едит Егер-унгарка от еврейски произход, която попада в Аушвиц. Нарине също е човек, преживял войните в Армения, но казва, че дължим на живота да бъдем щастливи. Затова я избрах за мой гост на рождения ден на „Понеделник вечер“
В предаването "Хоризонт за вас" Иван Русланов сподели, че му пишат много българи в чужбина.
"Виждам, че слушат БНР и им е интересно какво се случва в България. Така поддържат връзката със страната ни. Разбрах, че слушателите обичат да мислят. Харесва им и връзката с водещия, както и музиката. Затова подбирам за тях произведения от различни страни и ги запознавам с артисти, които не са толкова популярни у нас"
Иван Русланов е доктор по журналистика и обича да се среща със студенти. Преподава в УНСС. Казва, че младите хора се интересуват много от кухнята на журналистиката и от въздействието на медиите върху обществото.
Фотографията е друга негова страст. Обожава да запечатва залези и изгреви. Често отскача до Несебър, където си има любимо място, от което наблюдава как изгрява слънцето.
Журналистът има издадени книги, но в момента, както казва, леко е обърнал гръб на литературата.
„За да мога да представям българските писатели и да им помагам. Литературата ме вдъхновява да търся отвъд ежедневието, да стигам до по-трудно достъпни събеседници".
Освен нея, зареждащи за Русланов са срещите с добри хора и хубавите филми.
Цялото интервю на Снежана Иванова с Иван Русланов може да чуете в звуковия файл.
"Книгата се появи напълно закономерно в моя живот, защото аз съм пишещ човек , разказа в "Нощен Хоризонт" София Стойнева , учител по БЕЛ в Гимназията за преподаване на чужди езици в Перник, която представи дебютната си книга - "Нещо за подарък", сборник с разкази. Сборникът е с разкази, основаващи се на истории от реалния живот...
В свят, който става все по-свързан технологично, но все по-изолиран емоционално, изкуството остава онова необяснимо, но толкова необходимо средство за обогатяване на човешката душа . В тези мътни години, когато вместо да се обединяваме чрез модерните комуникации, често се оказваме по-далечни един на друг , изкуството се издига над..
На 2 декември след дълго отсъствие, на поста си се завърна кметът на столичния район "Слатина" Георги Илиев . През месец юни след рязко влошаване на състоянието му, районният кмет бе приет в спешното отделение на Военно-медицинската академия. След прегледите и необходимите изследвания, бе установено наличието на 4 доброкачествени тумора в..
" Самотата убива човека , а тези хора ни помагат много, мерят кръвно, пулс, помагат ми, чистят ни, нямам думи. Плачат и се радват с нас.. ., разказа баба Весела от град Белене. Тя е над 80 годишна . "Чувствам се добре, че тук в дома си, в селото, получавам тази грижа , защото тук лекар и аптека няма, сподели Кольо от село Шишманци , а той все..
Новата книга "Целувам ви, Аспарух Лешников" ще излезе от печат в началото на новата година. Автор е д-р Веселина Узунова. Тя е ползвала семейния архив, предоставен от внучката на известния певец - Джесика Лешников, която живее в Лондон и е оперна певица. Когато четете книжката, ще имате възможност и да слушате известните шлагери на Аспарух..
Гост в рубриката „Горещо сърце“ е пазарджишкият художник Константин Анастасов. Неговото много спектърно творчество провокира различна публика, включително и детската, която го дарява с много емоции и непринуденост. Константин Анастасов е носител на таз годишната национална награда на СБХ в раздел карикатура. Той е автор на много творчески и..
"Изотопия" се размечта не просто за Ден на будителите, а за цял месец (защо не и повече), в който да се срещаме с хората, превърнали се в будната ни национална съвест . Средновековно невъзможен? Хамлет в омагьосания замък (първа част) Сред тях е Кирил Маричков , а и всички познати и непознати нему, с които..
Продължението на BETL е PowerPal , заяви пред БНР журналистът от в. "Сега" Юлиана Бончева. 28 000 българи са измамени от BETL? Първите 5..
Тригодишният Кубрат Биволарски от Пазарджик е с диагноза детска церебрална парализа и отскоро може да ходи . Още от раждането детето е подложено на..
Димитър е нормално 15 - годишно дете, което мечтае да стане графичен дизайнер . За да сбъдне мечтата си, обаче, той преминава през сериозни..