"В този период на ограмотяване се наложи да измисля история за всяка една буква, която представях и която учехме, допълни тя.
Даскалова има три деца, като едно от тях имало затруднения със запомнянето.
Така учителката измисля асоциативен метод - разказва истории, които се помнят по-лесно. Главният герой на книжката е самият Крис, детето с трудности. Той проговаря и малко по-късно.
"Когато впоследствие и третото ми дете стана първокласник, той се затрудняваше изключително много да запаметява нужната информация - било буква, правила с писането, така че някои от историите са си съвсем истински и сме имали много комични ситуации.
Крис отиде в първи клас с притеснението, че той нищо не знае и ще му се подиграват. В "Буквоград" разказвам именно това - как да победим страховете си и да бъдем смели, колко сила има скрита в думите и как можем да ги използваме, като това е пречупено през историята на това как героят попада в страната на буквите, среща се с тях, така ги научава и научава и всички необходими правила, свързани с тях, поясни още за "Хоризонт" началната учителка.
Лили Даскалова посещава и други училища и детски градини и представя книжката с помощта на кукли.
"Книгата не е помагало, история е, но тя може да бъде четена в час и да бъде използвана от учителите и от родителите за деца, които се затрудняват. Чрез книжката децата разбират колко е важно да можеш да четеш, поясни учителката.
По думите й в ранната детска възраст е много важно обучението да преминава през игровия момент, да не бъде насилствено и теоретично представен учебният процес, особено в началните класове. Защото при съвременните деца, които бързо губят интерес,заради електронните средства, при които всичко става мигновено, е много трудно да задържиш вниманието им чрез уроци.
"Крис проговори късно, но той беше изключително весело дете, говореше на неговия си език, той проговори изведнъж с цели изречения, бих посъветвала родителите да не показват, че не го разбират, но трябва и да потърсят помощ, каза още Лили Даскалова.
Според нея най-важното за децата не е какво им купуваме, къде ги водим, а колко време прекарваме лично с тях в различни занимания - в онези специални моменти с мама и тати, допълни учителката, за която съвременните деца са различни деца, ние трябва да се променяме спрямо тях.
Лили Даскалова заяви, че се изисква индивиуална работа с децата със затруднения, работа и с други специалисти.
Още по темата в звуковия файл.
Любовта е чувство, вдъхновение, културен феномен. Но можем ли да я разгледаме и през призмата на науката – какво всъщност се случва в мозъка , какви процеси протичат в него, когато човек обича, когато изпитва привързаност, страст, привличане? Или иначе казано – какво още не знаем за невробиологичните механизми на любовта ? " Любовта е едно от..
Калина Канева е българска учителка, журналистка , авторка на изследователски и публицистични книги и материали. Главната тема в нейното творчество са са руско-българските културни и исторически връзки. Работила е в издания като в. "Антени". Част от най-известните и трудове са "Симетрия на времето. Срещи и разговори с акад. Дмитрий Лихачов"..
В рубриката "Горещи сърца" ще влезем в тъкачен стан, за да се убедим колко важно е да не изпускаш нишката. И това е валидно и за живота, и за тъканите. "Като се скъса основата и веднага се получава дупка. Така е и в живота." В нашия свят, залят от фабричен текстил, героят ни в "Горещи сърца" тъче на бабиния му стан. Ангел Милчев е един от малкото..
Александър Симеонов е от Плевен , занимава се с музика от дълги години и е вокалист на плевенската група "Страйкърс" . Другото признание за него идва от работата му като детски учител в Детска градина "Надежда" . Какво музикално предизвикателство е подготвил, как децата му влияят за творчески идеи и за още неща от живота: "От дълги години се..
Краткият февруари е винаги изненадващ, винаги динамичен. Носи със себе си много нова енергия, която събужда природата и я води към пролетта. Неговият ритъм напомня за звука на цигулката , ту остър и силен, ту мек и нежен. Може би точно така публиката в големите концертни зали в Париж и Рим, Мадрид и Берлин се е наслаждавала на звука на..
Педя човек - лакът брада си има нов дом - Къщата на куклите. Арт-Къща с музей „Куклите” е уникален в България музей на куклите с над 3000 кукли, Творилница и парти център за рождени дни. Представени са порцеланови кукли, антикварни, ритуални, съвременни, марионетки, сувенирни кукли от България и от света, винтидж, колекционерски и др...
Полицията в Благоевград обяви за издирване 39-годишна жена от село Аврамово, община Якоруда, и 7-годишния и син. Двамата са в неизвестност от 10..
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
Повече от 2 месеца институциите у нас – АПИ, националното ТОЛ-управление, МРРБ и МС, мълчат за осъдително за България решение на Съда на Европейския..