Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Павел Андреев: За редовните дарители не е нужно да дойде Коледа, за да помогнат!

Много е важно държавата да повиши културата на хората и да започне да има превенция

2
Павел Андреев
Снимка: Личен архив

"Това, което съм забелязал през годините работа в сферата на дарителството е, че даряват хора от всички прослойки на обществото, но общото при тях е, че те са достигнали до някакво ниво в живота си, което ги удовлетворява лично и имат нужда да помогнат, каза в "Нощен Хоризонт" Павел Андреев, създател на платформата PavelAndreev.BG.

PavelAndreev.BG е най-голямата платформа за организиране на благотворителни кампании за набиране на средства за лечение и за социални каузи в България.

280 са активните до момента кампании на платформата.

Тя свързва успешно хората, които имат нужда от помощ с хората, които имат нужда да помогнат. Платформата е високо технологична и предлага шест удобни метода за дарение, които обхващат нуждите на всички дарители по цял свят. Отличава се с конкретно и ясно дефинирани правила за изплащане на средствата по здравните кампании и екип, който е до бенефициентите от пускането на тяхната кампания до успешния й завършек.

"За платформата мога да кажа, че тя беше създадена не затова, за което е в момента. Това се направи, за да мога по-лесно да дигитализирам на едно място пари с мои приятели, с които сме разделени от дистанция, за да можем с тях да не си превеждаме пари по сметки, а дигитално на едно място това да бъде обединено. 

След това обаче това нещо съвпадна с моите мисли и с една жена, с която се открихме взаимно. Тя искаше да се направи кампания в помощ на две деца по време на пандемията, така започнахме всичко с тяхното подпомагане и изведнъж нашата платформа стана видима за обществото.

Всичко в едни момент си съвпадна, разказа още Павел Андреев. 

Павел Андреев

Той посъветва хората, че щом има нещо или мисъл, с която "ставате и лягате, значи трябва да го осъществите".

"Бих казал още, че хората не знаят как да водят благотворителни кампании и това е нормално. Ние винаги водим разговори с хората, които пожелаят да стартират кампания при нас. 

Даваме им насоки как да разкажат емоционално личната си история, да покажат реално какви са проблемите им, пред дарителя не е нужно да показваш сила, той е за да ти помогне и той ще ти помогне, защото вижда, че ти си в труден момент.

Бъдете прозрачни към дарителите, давайте отчети за събраните средства, отговаряйте на всяко обаждане, аз вдигам на всеки - дарител, бенефициент, правете го и вие. Дръжте хората в течение с развитието на каузата - добро, лошо - всичко си казвайте, както е, посъветва още дарителите и търсещите помощ от кампании хора, Павел Андреев.

По думите му - "За редовните дарители не е нужно да дойде Коледа, за да помогнат!". 

Павел Андреев
Някои от хилядите успешно реализирани кампании са: 

"Живот за бебе Кристин" - тя страда от сърдечна недостатъчност и има нужда от трансплантация на сърце. В рамките на 10 дни бе събрана сумата от почти 1 милион лева и детето беше транспортирано с медицински самолет до Индия, където бе извършена успешно трансплантацията. Днес тя е в България със семейството си. 

"Дари живот на Митко" - той страда от левкемия и за лечението му бе събрана сумата от почти 1,3 милиона лева. Лечението все още е в ход. 

Към платформата има стартиран и Фонд за лечение на деца, който представлява месечен абонамент или еднократно дарение по сметка и цели да подкрепи лица до 18 г., които се борят с онкологично заболяване или имат нужда от трансплантация. Целта на Фонда е да подкрепи кампаниите в самото начало или в момента, в който спадне дарителската подкрепа. По този начин се гарантира мигновения старт на лечението и това то да не бъде прекъснато в даден момент. 

Също, има редица социални каузи, които са успешно реализирани или са в ход като: строителство и ремонти на храмове, кампании в подкрепа на деца лишени от родителска грижа, кампании за издаване на книги, за спасяване на животни и изграждане на приюти за тях. 

Амбициите и целите на екипа са през 2024 г. платформата да се утвърди не само в България, но и в цяла Европа и да добие авторитета и ранга на най-големите благотворителни организации. Това би бил огромен успех не само за тях, но и за прославянето на България. 

Павел Андреев
Павел Андреев е роден на 17 септември 1991 г. в град Добрич. Завършва “Първа езикова гимназия” гр. Варна с немски език, а след това Университет по архитектура строителство и геодезия (УАСГ) специалност строителство на сгради и съоръжения (ССС). Професионалната му практика стартира с редица стажантски позиции още с идването му да следва в гр. София на 19 години. След завършването си на 24 години стартира работа като ръководител на проекти в строителна компания в гр. Варна като там работи 7 г. до навършване на 31 годишна възраст. Успоредно успява да развие и малък бизнес в сферата на имотите. На 20 години за първи път се среща с благотворителността под различни форми и не спира да активен в това. На 7 октомври 2021 г. учредява Фондация Павел Андреев, която е и юридическото лице зад платформата PavelAndreev.BG.

Още по темата в звуковия файл. 

По публикацията работи: Гергана Хрисчева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Атанас Капралов, поет и директор на Националния литературен музей

Атанас Капралов: Доста от гробовете на наши класици са оставени в забвение, немилост, тревясали

Днес се навършват 110 години от кончината на поета Пейо Яворов . Той умира на днешната дата през 1914 г. Години след смъртта му драматургичното творчество на Яворов продължава да вълнува поколенията. Мисията и трагедията на любовта в живота му не спират да привличат изследователи и публично внимание. " Пейо Яворов е един от великите поети..

публикувано на 29.10.24 в 09:52
Д-р Петко Загорчев

Д-р Петко Загорчев: Великият диригент на човешкия организъм е ендокринната система

" Ендобиогенна медицина е един нов дял в медицината, един нов подход към лечението на човешкия организъм, сподели в "Нощен Хоризонт" д-р Петко Загорчев , началник на Спешно отделение в гр. Шумен. "Тя съчетава в себе си трите съставки - ендобиогенис - тоест вътрешното движение на биологичните функции в човешкия организъм на метаболитно клетъчно..

публикувано на 29.10.24 в 09:11

Да кукуригаш, но да не съмне. Борю Зевзека, петелът на българския хумор

33 Христови години делят онзи 10 октомври от 10 октомври 1977 г., когато на екран излиза филмът "Авантаж" на Георги Дюлгеров . И в "Авантаж" има петел, и той има чувство за хумор, но не се разпорежда в курника, ами го разпореждат към затвора. Лазар Касабов Петела е джебчия със свободолюбив дух по времето на комунизма. Не случва в..

публикувано на 24.10.24 в 17:03
Антон Порязов

Антон Порязов: За пътя до Холивуд и за скитащата актьорска душа

Той се е снимал в не една или две световни, а и български продукции .  Антон Порязов е част не само от сериали като "Откраднат живот" и "Столичани в повече“, но играе рамо до рамо със световни звезди във филми като "300: Възходът на една империя" и "Непобедимите 3" : " Пътят ми до Холивуд започна от 2012 година , когато реших да последвам детската..

публикувано на 21.10.24 в 21:10

Между Испания и България Ралица Тодорова издава детски книжки

Между България и Испания една врачанка успява да издаде детска книжка "Приказки в рими". Тя е Ралица Тодорова и е на 36 години. Работи като библиотекар в читалището във Враца. Вдъхновението да пише римувани истории за малчугани идва от работата ѝ с деца в библиотеката. Преди това е била изкушена от любовната лирика. Сега живее в..

публикувано на 20.10.24 в 06:53

Отар Бердзенишвили, посланик на Грузия в България, за епическата поема "Витязът в тигрова кожа"

В София се състоя специално събитие по повод публикуването на българския превод на епическата поема "Витязът в тигрова кожа" от Шота Руставели – шедьовър, смятан за "короната на грузинската литература". Това изключително произведение е част от културното наследство на ЮНЕСКО и е важен символ за грузинската идентичност . На събитието присъства..

публикувано на 17.10.24 в 15:00

За окривателя на млечнокиселата бактерия "Лактобацилус булгарикус" - д-р Стамен Григоров

Местни фермери и производители на мляко и млечни продукти от Трънско представиха продукцията си по време на втория за тази година Празник на киселото мляко, който се проведе на 13 октомври.  Проявата беше в с. Студен извор – родното място на откривателя на млечнокиселата бактерия "Лактобацилус булгарикус" д-р Стамен Григоров.  По време на празника..

публикувано на 16.10.24 в 12:00