Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Мая Кефалова - гост в рубриката "Америка - илюзии и реалности"

Мая Кефалова и проф.Владимир Кефалов
Снимка: Личен архив

И за успелите изглежда няма лесни пътища. Мая Кефалова, жената на проф. Владимир Кефалов следвайки кариерата на своя съпруг от Бостън, през Балтимор и Сейнт Луис от година и половина със семейството си живее в Калифорния, Ориндж Каунти.

Портокалови градини, красива растителност…И   красиви, луксозни и скъпи къщи. Едни от най-скъпите и най- красиви къщи в САЩ и може би в света. Мая казва, че нейната къща е с 5 спални  за 5 членното й семейство и за стандартите на района, в който живее е съвсем нормална. Понякога нещата се случват и без да ги мечтаеш.

Мая Кефалова е гост в рубриката "Америка - илюзии и реалности".

"Като агент по недвижими имоти моята личност, моя темперамент просто перфектно ми пасна в тази професия, защото има логическа част, има творческа част, има комуникативна част, трябва и сам да измисляш неща, да анализираш, с цифри се занимавам страшно много, с анализи и също с много хора, всичко, което ме кефи в живота, го има в тази професия, разказа тя за БНР.

Агент по продажба на недвижими имоти. И съпруга  на професор. На този, който има място сред 10 -те най-добри специалисти в САЩ в изследванията на зрението и в борба със слепотата. Мая Кефалова  със сигурност може да си позволи  да не работи и да бъде  само  майката  на 3 -те им деца, която да се появява на официалните му приеми и срещи. 

Мая Кефалова и проф. Владимир Кефалов

Но тя избира да има своя позиция и свое място в живота. Към всичките си задължения  към семейството, тя успява да бъде красива, женствена и борбена, търсеща и осъществяваща себе си.  Казва, че това, което работи, е съчетание от всичко, което обича да прави. 

В България е преводач от румънски и испански, след това  специалист в рекламата и комуникациите. И в САЩ започва нещо подобно, но  открива  себе си в продажбата на недвижими имоти. В Америка  този бизнес има над милион и половина ( 1 564 537 ) служители,  а един от  всеки 5 агента или брокери живее в Калифорния. 

Мая Кефалова също вече живее там. Казва, че не е лесно, но затова пък е интересно. Когато завършва румънска филология  в Софийския университет, мечтите й нямат нищо общо с това, което се случва днес. Но може би магията на живота е точно в неговата непредвидимост.

"Не съм имала американска мечта. Дойдох в Америка, преследвайки на някой друг американската мечта и това беше любовта на живота ми, с който впоследствие се оженихме и построихме целият си живот, казва тя.


Още по темата в интервюто на Елена Цанева с Мая Кефалова в рубриката "Америка - илюзии и реалности".

По публикацията работи: Гергана Хрисчева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Нестинарите - кой има право да влиза в огъня?

Нестинарството е една от традициите, с която ние изключително много се гордеем. През 2009 г. ритуалът е включен в Списъка на ЮНЕСКО за нематериалното културно наследство и в Националната представителна листа на нематериалното културно наследство "Живи човешки съкровища - България" .  Тайнственият обред , за чиито корени продължава да се..

публикувано на 01.11.24 в 13:41
Отец Андон Шавулев

Отец Андон Шавулев: Когато няма грижа, тревопасните намаляват, хищниците се увеличават

В Рубриката "Горещи сърца" ви срещаме със свещеника от благоевградския храм "Въведение Богородично" отец Андон Шавулев .  Неговата проповед излиза от стандартите на църковните книги , за да влезе в душата на човека, потърсил общение с Бога .  Свещеникът е само посредник в това тайнство , казва отец Андон и определя себе си..

публикувано на 29.10.24 в 10:25

В село Радуй политик не стъпва, гласуват "за по-малкото зло"

В пернишкото село Радуй депутат или кандидат за депутат не е стъпвал от години . Нито един от стотиците претенденти да коват законите на страната не е дошъл в селото, за да види как живеят хората тук. "Няма ги. Никой няма тук. Нито преди избори, нито след избори . Политиците гледат собствения си интерес." А проблемите не са малко. Те..

публикувано на 27.10.24 в 12:21

Бяла Слатина за вота: "Загубили сме интерес, защото сме много "добре"

Изсечен от камък бюст на Цола Драгойчева на площада , носещ нейното име, в родната й Бяла Слатина, се взира в градския център, наскоро ремонтиран с евросредства. Какви са настроенията преди поредния предсрочен вот: " Загубили сме интереса вече. Защото сме много "добре" . Какво ни е? Безпаричие." "Млади хора – всичко отишло по чужбина...

публикувано на 27.10.24 в 09:34
Димитър Пишев

Актьорът Димитър Пишев: Ние сме кукли в ръцете на недобронамерени кукловоди

"В кукления театър куклите оживяват. Как оживяват? Чрез кукловодите." Това казва пред БНР Димитър Пишев, професионален куклен актьор и кукловод от Русе.  " Искаме или не, ние сме кукли , но за съжаление, в ръцете на недобронамерени кукловоди." Пишев изтъква, че в кукления театър е необходимо взаимно уважение и обич между куклата и..

публикувано на 27.10.24 в 09:13
Сузан Генова и Лидия Витанова (от ляво на дясно)

Лидия и Сузан - две майки за повече грижа за децата с редки и злокачествени заболявания

Срещнаме ви с две жени, докоснати по най-силния начин от болката. Те са майки, чули за децата си диагнози на нелечими заболявания . Емоционално са преминали през целия спектър на болката, а физически са направили всичко възможно да се справят с последствията от нея. Оцеляли са в болката.  Може би са я приели, може би са я разбрали и затова..

публикувано на 23.10.24 в 12:11
 Отец Стилиян Табаков

Отец Стилиян Табаков и отец Алеко за поклонническите центрове у нас

Две са точките за поклоннически туризъм в този район на Североизточна България - Ивановските скални църкви и Басарбовският манастир "Свети Димитър Басарбовски". Ивановските скални църкви са част от голяма лавра от манастир с 15 храма. Не всички са изследвани, но тези, които са видими са защитени от ЮНЕСКО. Ивановските скални църкви..

публикувано на 21.10.24 в 15:00