Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мая Кефалова - гост в рубриката "Америка - илюзии и реалности"

Мая Кефалова и проф.Владимир Кефалов
Снимка: Личен архив

И за успелите изглежда няма лесни пътища. Мая Кефалова, жената на проф. Владимир Кефалов следвайки кариерата на своя съпруг от Бостън, през Балтимор и Сейнт Луис от година и половина със семейството си живее в Калифорния, Ориндж Каунти.

Портокалови градини, красива растителност…И   красиви, луксозни и скъпи къщи. Едни от най-скъпите и най- красиви къщи в САЩ и може би в света. Мая казва, че нейната къща е с 5 спални  за 5 членното й семейство и за стандартите на района, в който живее е съвсем нормална. Понякога нещата се случват и без да ги мечтаеш.

Мая Кефалова е гост в рубриката "Америка - илюзии и реалности".

"Като агент по недвижими имоти моята личност, моя темперамент просто перфектно ми пасна в тази професия, защото има логическа част, има творческа част, има комуникативна част, трябва и сам да измисляш неща, да анализираш, с цифри се занимавам страшно много, с анализи и също с много хора, всичко, което ме кефи в живота, го има в тази професия, разказа тя за БНР.

Агент по продажба на недвижими имоти. И съпруга  на професор. На този, който има място сред 10 -те най-добри специалисти в САЩ в изследванията на зрението и в борба със слепотата. Мая Кефалова  със сигурност може да си позволи  да не работи и да бъде  само  майката  на 3 -те им деца, която да се появява на официалните му приеми и срещи. 

Мая Кефалова и проф. Владимир Кефалов

Но тя избира да има своя позиция и свое място в живота. Към всичките си задължения  към семейството, тя успява да бъде красива, женствена и борбена, търсеща и осъществяваща себе си.  Казва, че това, което работи, е съчетание от всичко, което обича да прави. 

В България е преводач от румънски и испански, след това  специалист в рекламата и комуникациите. И в САЩ започва нещо подобно, но  открива  себе си в продажбата на недвижими имоти. В Америка  този бизнес има над милион и половина ( 1 564 537 ) служители,  а един от  всеки 5 агента или брокери живее в Калифорния. 

Мая Кефалова също вече живее там. Казва, че не е лесно, но затова пък е интересно. Когато завършва румънска филология  в Софийския университет, мечтите й нямат нищо общо с това, което се случва днес. Но може би магията на живота е точно в неговата непредвидимост.

"Не съм имала американска мечта. Дойдох в Америка, преследвайки на някой друг американската мечта и това беше любовта на живота ми, с който впоследствие се оженихме и построихме целият си живот, казва тя.


Още по темата в интервюто на Елена Цанева с Мая Кефалова в рубриката "Америка - илюзии и реалности".

По публикацията работи: Гергана Хрисчева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Замръзналият Дунав - 1940 година

През 1954 г. Дунав замръзва за 74 дни

През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг.   Рекордът обаче е от 1954 година, когато реката е скована за цели 74 дни. Според статистиката в периода 1900 - 1964 г. Дунав е замръзвал 27 пъти . След това обаче - през 1985-а това продължава 2 месеца - от 16 януари до 16 март, а..

публикувано на 21.02.25 в 06:10
Изложба с рисунки на деца с епилепсия

Асоциация на родители на деца с епилепсия представи нов наръчник "Пътеводител към по-добър живот"

Асоциация на родители на деца с епилепсия представи нов наръчник "Пътеводител към по-добър живот". Той съдържа насоки и отговори на важни въпроси, свързани с живота и ежедневието на младежи с епилепсия на възраст между 14 и 28 години. На 10.02 организацията отбеляза Световния ден за борба с епилепсията, като отново стана ясно, че липсата на лекарства..

публикувано на 16.02.25 в 06:35
Виктория Бешлийска

Писателката Виктория Бешлийска гостува на Българското неделно училище в Барселона

Писателката Виктория Бешлийска гостува на Българското неделно училище в Барселона. В каталунската столица тя се срещна с децата и техните родители в разговор за силата на езика и нишките, които свързват българите по света.  Езикът е нашата идентичност и колкото повече изучаваме богатството му, толкова по-близо сме до същността си, каза..

публикувано на 15.02.25 в 11:42

С "Пеперудена прегръдка" мисията на Гого от Перник ще продължи

Мисията да показваш, че различните хора не са опасни, и че всеки човек заслужава шанс, продължава и след смъртта - в това вярват близките и приятелите на пеперудения Георги от Перник, който стана звездичка на небето на крехката възраст от 9 години. В негова памет беше представен филмът "Пеперудена прегръдка", в който участват Гого,..

публикувано на 14.02.25 в 16:24
Анна Малешкова

Поредицата "Бесарабски хроники" с нов том - "Следа в историята"

Поредицата "Бесарабски хроники" вече има своя нов том с наслов "Следа в историята ", излязъл през декември миналата година. Описан е периодът от 1762 до 2024 г. Всяка важна дата е разказана в три статии.  Съставители са Анна Малешкова, общественичка, писателка, художничка, бивш директор на Дома на профсъюзите в Сливен , на Кинефикация. Тя е..

публикувано на 08.02.25 в 06:15

Момчил Искренов: Кафето е ритуал, култура и удоволствие за сетивата

Кафето сутрин е едно от най-важните сутрешни ритуали за някои хора, за други е отделно изживяване. За това какво е да си бариста в България и какво не знаем за кафето, разказва Момчил Искренов: " На 29 години съм, от два месеца работя като професионален бариста в Coffe shop , отделям време и за заниманията си тук, но иначе имам икономическо..

публикувано на 08.02.25 в 06:15

Росен Гацин: От февруари започва новият цикъл на стопанската година

На 1- ви февруари православната църква почита свети мъченик Трифон. Той е един от най- славните светци лечители.  В народната традиция този ден се нарича Трифон Зарезан и се отбелязва и на 14 февруари, по стар стил. В българската традиция Св. Трифон е свързан с лозарството.  На 1 ви февруари се извършва ритуално обработване на лозата,..

публикувано на 02.02.25 в 10:24