Държавно предприятие „Пристанищна инфраструктура“ ще изгражда платформа, която ще включва данни за състоянието на околната среда, морските пространства и крайбрежните зони. Проектът има за цел да събира и обобщава данни за черноморския регион, като информация за нефтени разливи, сеизмологични изследвания и изхвърляне на отпадъци в морето, обясни Кирил Георгиев, ръководител на проекта:
Чрез която платформа научни институции, учебни заведения, други активни потребители могат много по-лесно да обменят информация и научни данни. Аз лично го наричам като един малък интернет, който досега не е съществувал в България. Нещо, което досега е затруднявало комуникацията между организации – научни, учебни и други. Така че това е нещо, което ще облекчи страшно много институти, организации, включително и някои частни потребители.
Проектът се финансира чрез норвежкия механизъм за сътрудничество и е на стойност 3 милиона лева.
На днешния 17 януари си спомняме за големия български поет Атанас Далчев , който ни напусна на тази дата през 1978 година . Атанас Далчев е..
С покана за един специален концерт в "Артефир" гостува музикантката и асистент в НМА "Проф. Панчо Владигеров" Сабина Йорданова . Утре (18 януари)..
Понятието " biodeutsch" ( биогермански) бе избрано за антидума за 2024 година в Германия. Защо журито определи това понятие за дискриминационно?..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg