Повече от месец, в ямболските детски градини е забранено пиенето на вода от автомати. Родителите на децата обаче не са съгласни с разпоредбата на Районната здравна инспекция. Забраната децата да пият вода от автомати дойде след преценка на местните здравни инспектори, че няма добра профилактика. Доктор Катя Карастоянова поясни
От направените изследвания се получиха резултати, които говорят за несъответствие по микробиологичните показатели на водата в дисперсните системи.
От инспекцията са направили предписание всеки месец да бъде правен анализ на водата от автоматите, за да се следи за качеството на водата. Тъй като изследването струва 70 лева, фирмите-доставчици и детските градини не искат да поемат финансирането му. Родителите смятат, че фирмите извършват достатъчно добра профилактика и е по-добре децата им да пият минерална вода, отколкото вода от чешмата. Една от майките заявява, че водата от чешвата у тях била кафява на цвят. Според д-р Карастоянова обаче, водата в Ямбол няма отклонения от нормите, посочени в Наредба 9 за питейните води на Министерството на здравеопазването.
На днешния 16 януари, в ефира на "Нашият ден" отдаваме почит на една от най-ярките фигури в българската литература – Алек Попов. Роден на тази дата през..
На днешния 17 януари си спомняме за големия български поет Атанас Далчев , който ни напусна на тази дата през 1978 година . Атанас Далчев е..
"Нечовек" е първата премиера в Народния театър за 2025 година. Спектакълът ще се играе на 17 и 18 януари от 19:00 часа на сцена "Апостол Карамитев" ...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg