Парламентът ще обсъжда на днешното си заседание, дали в Изборния кодекс да бъде разрешено гласуване по електронен път.
Предложението на президента за електронно гласуване беше подкрепено миналата година на референдум, зад който застанаха 1 800 000 души. Въпросът обаче ще бъде решаван в парламента, заради запазеният от депутатите висок праг на валидност. ГЕРБ, ДПС, Реформаторският блок, АБВ и Патриотичният фронт подкрепиха в правната комисия предложението за електронно гласуване. Против бяха БСП с аргумент, че нямат гаранция за сигурността на електронния вот. До края на февруари правната комисия би трябвало да обсъди на първо четене всички предложения за промени в Изборния кодекс, включително и за електронното гласуване. До края на април комисията трябва да е готова и с предложенията за второ четене. В амбизиозното разписание обаче депутатите не включиха препоръката до края на май парламентът да гласува окончателно промените. Така въвеждането на електронното гласуване в Изборния кодекс би останало пожелателно, особено след изразените мнения, че евентуалното въвеждане на електронното гласуване би отнело години.
В поредното съботно издание "За здравето" използвахме много военни термини, но говорихме по важни теми, може би най-болезнените за родната здравна система..
Комуникационната индустрия позволява много широк обхват от най-различни комуникационни форми – от съвсем стандартните материали, интервюта, статии, до..
"Във Funkallero сбъднах мечтите си откъм мелодии, които са били в главата ми от много време. Музикантите, с които свирим се влюбиха в тази музика и в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg