Американският президент Барак Обама използва речта си пред абсолвентите в университета "Рътгърс" да призове младите хора да станат лидери, които залагат на иновации и надежда, а не да прибягват към страх и разделяне. В същото време, без да го споменава поименно, Обама критикува потенциалния кандидат за Белия дом на републиканците Доналд Тръмп.
Пред випуск 2016 президентът Обама прикани младежите за по-дейно участие в политическия процес: Апатията носи последствия. Тя определя кой влиза в нашия Конгрес. Тя определя кои закони са приоритет. Тя дори определя например дали един висококвалифициран номиниран за Върховния съд получава благоволението да бъде проведено гласуване по негов адрес в Сената.
Американският президент не пропусна и да разкритикува и тези, които по думите му не притежават нужните за политиците ценности като позоваване на фактите, логика и разбиране на науката. Той коментира как, при все че подобни ценности са традиционни, е учудващо откъде е произлязла забелязващата се напоследък склонност към "антиинтелектуалност", като така намекна за Доналд Тръмп – вероятния кандидат на републиканците за негов наследник.
Випуск 2016-а, нека да ви кажа отчетливо – в политиката, както и в живота, невежеството не е добродетел. Не е готино да си нямаш представа за какво говориш.
В речта си американският държавен глава посочи още, че съществуващата взаимосвързаност в света няма да се промени с изграждането на стени.
Барак Обама е първият действащ президент, който говори по време на церемонията за завършването в намиращия се в щата Ню Джърси университет "Рътгърс". Последното му планирано обръщение към абсолвенти в качеството му на президент е на 2 юни във Военновъздушната академия.
Понятието " biodeutsch" ( биогермански) бе избрано за антидума за 2024 година в Германия. Защо журито определи това понятие за дискриминационно?..
С покана за един специален концерт в "Артефир" гостува музикантката и асистент в НМА "Проф. Панчо Владигеров" Сабина Йорданова . Утре (18 януари)..
17-ото издание на MENAR се открива днес с йорданския филм "Дано да е момче!" – критика на патриархалните нрави в повечето страни на Близкия изток. Можете..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg