За предаването „Нещо повече“ по „Хоризонт“ Светлозар Желев, който беше част от екипа на Боршош от 2014 г. до ноември 2016 година и участва в създаването националния център за книгата и книжарница „Перото“ коментира смяната на принципала така:
За мен, това е послание. В момента има отделяне и уважаване на смисъла на НДК като най-голямата и най-важна културна институция в България. Посланието е че Националният дворец на културата остава за културата.
Да, в него ще бъде председателството, в него ще се случват конгресите, ще заседават различните групи, но смисълът на НДК е именно да бъде най-важната институция в страната, която да може да генерира, да подкрепя, да подпомага и да прави възможно популяризирането и в страната, и в чужбина на българската култура във всички нейни измерения.
НДК се казва „Национален дворец на културата – конгресен център София АД“. Тези две функции работят заедно, без да си пречат една на другата и се допълват. Едно без друго двете не могат да работят, изтъкна Желев
Председателството ще се случи, до него остават буквално 6 месеца. За съжаление, всички знаем, че сме на зад и по отношение на културната програма, която все още не е създадена.
Държавата трябва да подкрепя НДК като място, което генерира, култивира, подкеря и популяризира българската култура, убеден е Желев, който изтъкна, че високата култура навсякъде по света е финансирана от държавите и не бива отношението към НДК да не бъде „като към дойна крава“ и място за отдаване под наем, както е било преди години, особено след като в последните години там са се случили толкова обнадеждаващи за културната общност неща.
Юджийн О'Нийл пише "Дългият път на деня към нощта" през 1940 година, само четири години преди това, през 1936-та, той става Нобелов лауреат като..
Известният попарт художник Калоян Илиев - Кокимото открива интересна изложба в галерия "Видима", Севлиево. Роден е през 1979 г. във Варна. Завършва..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg