Жоро Иванов е изтъкнат майстор на кулинарното изкуство, уважаван от своите колеги по света. Той е шеф-готвач на президенти, на короновани особи, на звездни личности от киното, шоу-бизнеса, както и на много други знаменитости. Сега имаме удоволствието видният кулинарен специалист да ни помогне, ако не сме в заведение, да приготвим правилно празничното меню, съобразно новите европейски стандарти. Ще надникнем, в буквалния смисъл на думата, и в кухнята на българското домакинство за Европейското председателство. С какви предизвикателства трябва да се справя туристическият бранш и особено шеф-готвачите? А кой и какво готви в семейството на Жоро Иванов? Какви ястия той самият предпочита? Доколко при този натоварен, почти денонощен, работен график му остава свободно време поне за малко почивка? Къде най-добре разтоварва умората и се зарежда с нова енергия? От него можем да научим лесни, бързи, ефектни и разбира се, много вкусни рецепти, които шеф Иванов разкри в предаването „А сега некъде“, а вие можете да чуете в звуковия файл.
Той е лауреат от Националния конкурс "Млади таланти". Миналата 2024 година му донесе още отличия - бронзов медал и почетна грамота на Международната Менделеевска олимпиада по химия в Китай. Ивайло Къртев беше и един от нашите представители на ЕКСПО на науките по линия на МИЛСЕТ в Сараево. Тази година завърши пловдивската Математическа гимназия..
"В световен мащаб, близо 400 милиона души, като след делта варианта на Covid почти 10 процента имат постковид синдром, а след омикрон – пет процента. Постковид синдромът е като един скрит айсберг и едва сега започва да се появява, а през последния месец ние научихме най-много за проблемите след постковид. До миналата година са направени 13 милиарда..
Националният природонаучен музей към БАН е най-старият музей в България, и най-старият и най-богатият измежду природонаучните музей на Балканския полуостров. На втори август 1889 г., две години след качването на престола, княз Фердинанд показва на обществеността своите колекции и обявява създаването на Естественоисторическия музей. Първия..
Както е добре известно, историческите събития оставят следа в езика, най-видимо в лексиката, но при по-продължителни процеси – и в структурата му. Интересна подробност е, че, макар историята на държавата ни да е обща, в различните краища на земите, населени с българи, има и доста специфични моменти. В поредното издание на предаването "За думите"..
Реализирахме едно поредно гостуване на доц. Атанас Мангъров, за да продължим темата за летните инфекции и да разсеем страховете за евентуален провал на почивката ни на море. Коментирахме различни диагнози, еквивалентни или близки до инфекциозните болести, за които не остана ефирно време за коментар при предишното гостуване на специалиста. Сред..
Съдебни преследвания, политически и обществен драматизъм в българското общество – разговор в "Нашият ден" с Радослав Бимбалов, писател, общественик и..
25-ото издание на летния фестивал на H.M.S.U. е на 19 и 20 юли 2025 г. в център VIDAS Art Arena в колодрума на Борисовата градина, София. Това е..
"Хроники от Ателието. 130 години Васил Захариев – творец, учител, изследовател" – изложбата е на Регионалния исторически музей София и се открива тази..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg