Това би повлияло осезаемо на наличието на свободни паркоместа, което е сериозен проблем в някои части на града.
В последните няколко години за над 6000 коли са стартирани процедури за преместването им - посочи зам.-председателят на транспортната комисия към Столичния общински съвет Зафир Зарков.
Между 3 и 6 месеца отнема административният процес за премахването на автомобилите. Първо собственикът доброволно се приканва да отстрани МПС, а след това районната администрация стартира процедура за разкомплектоване от фирмите за управление на отпадъците.
Ето и пример:
В район „Надежда“ към момента около 100 автомобила са предупредени със стикер за преместване. По данни на администрацията, 70-80% от първоначално набелязаните коли се преместват от собственика на частен терен, където обаче тя няма правомощия.
Обследването обаче е постоянно, а на официалния имейл (info@so-nadejda.com) на районната администрация гражданите също могат да допълнят информацията за наличие на подобни автомобили. Всеки месец, по предварително изготвен график експертите в Работната група за извозване на излезли от употреба МПС обработват сигналите на терен. Инициират се и извънредни акции, при необходимост.
Чуйте повече по темата.
Снимките са на Божидар Янев и са свързани с конкретни сигнали.
При археологически разкопки в квартал Калето в Лом, които завършиха в последните дни, на дълбочина около 7,5 метра, са открити стени и ровове на..
В "Неделния следобед" на 19 януари гостува своеобразна "нежна династия". Елена Стоянова – блестяща солистка на Националния ни оперен театър, виртуозна..
В рубриката "Зелените новатори на България" ви запознаваме с Атанас Енев , съосновател на иновативната компания Biomyc, която разработва екологични..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg