„Привличане“ не само към любовта, но и към доброто и злото, към всичко онова, което искаш от живота, без да позволяваш на някого да ти налага своето виждане за света и мястото ти в него – това е може би основата, на която стъпва насоченият към тийнейджърите нов български филм. Определян като свежа тийнейджърска история на границата между драмата и комедията, „Привличане“ се заражда като текст на смартфона на Яна Маринова – автор на историята и сценария на филма. След 7 месеца писане и взиране в телефона актрисата намира съмишленик в лицето на Башар Рахал, с когото решават да придадат облик и визия на този телефонен сценарий. Всъщност целият екип на филма е група от съмишленици, както казва и Рахал, който, освен че участва във филма, е и един от продуцентите на българската лента.
68 000 лв. – толкова струва тази американска картинка, както наричат всички замесени в лентата „Привличане“-то на екрана. Екипът споделя, че всеки е направил компромис със себе си в името на добрата визия на филма. Според режисьора Мартин Макариев обаче „Привличане“ не е създаден толкова с добра техника, колкото със знания. Историята, която преплита в себе си любов, приятелства, предателства, музика и много танци, придобива вид на романтична комедия благодарение и на сценаристите Борислав Захариев и Георги Ангелов. Тя е разказана чрез превъплъщенията на актьорите, които участват в нея – Луиза Григорова, Койна Русева, Владо Пенев, Александър Сано, Радина Боршош, Живко Симеонов и други.
В „Привличане“ има много хумор и в същото време много страсти, интриги, амбиция и борба за власт, споделя Яна Маринова, която си признава, че е радостна от факта, че е успяла и да се превъплъти в една от ключовите роли във филма. Какво още сподели актрисата, каква е визията на режисьора Мартин Макариев и какво казаха замесените в това екранно „Привличане“ по време на специалната медийна прожекция на филма, чуйте във звуковите файлове. Самото „Привличане“ пък можете да гледате от 23 февруари по кината.
Тридесет и три години отбелязва специалност "Метал" в НХА с едноименна изложба в галерия "Академия". Това е завършващ етап на едноименен двугодишен проект, осъществен в рамките на Конкурса за финансиране на проекти за присъщата научна и художественотворческа дейност на Националната художествена академия. В рамките на проекта бяха проведени..
"Литература в движение. Чужбина през очите на една писателка антрополог." Така беше озаглавена срещата с румънската писателка Ралука Над на събитията, които организира Румънското министерство на културата на Софийския международен панаир на книгата през декември 2024. Родената в Клуж-Напока антроположка и писателка е една от най-интересните румънски..
На Ивановден столичната галерия "Арте" се оказа тясна, защото имаше толкова много гости, с които художникът проф. Иван Газдов беше решил да сподели своя имен ден с една изложба. Изложбата се казва "Добра вибрация" и включва графики и скулптура. За първи път Иван Газдов, който работи основно в областта на графиката, плаката, илюстрацията карикатурата, и..
Предстои издаването на "Антология на съвременната румънска поезия" у нас. Подготвя се от преводачката Лора Ненковска и издател Георги Гаврилов. Съставител на сборника е румънският поет Клаудиу Комартин, който вече е добре познат у нас – бил е на фестивала "София: Поетики", представял е списанието "Поезис Интернационал", на което е главен..
Разговорът с Димитър Димитров , лауреат на престижния Цицеронов конкурс по латински език в Европа , и неговия учител Димитър Драгнев , преподавател във Френската гимназия "Алфонс дьо Ламартин" в София, разкрива вдъхновяващата история зад успеха на младия ученик, който си осигури място в Оксфорд . Димитър Димитров, едва на 19 години, споделя в..
В рубриката "Разговорът" поканихме трима представители на водещи издателства в България, за да споделят своите виждания за литературната 2025 година...
2025 година обещава да бъде знакова за културния живот на Пловдив, според Виктор Янков , експерт "Събития и проекти" във фондация "Пловдив 2019". Градът..
Днес беше опелото на писателя Димитър Коруджиев, който си отиде на 84-годишна възраст. "Градината с косовете" е един от най-известните му книги, както..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg