В стремежа си да бъдем полезни за нашите слушатели, в студиото на „Нашият ден - практично“ разговаряхме за едно от може би най-важните неща в човешкия живот – кариерата, по-конкретно за търсенето и за намирането на работа. Поводът е завършилото софийско издание на най-мащабния кариерен форум в страната ни – „Национални дни на кариерата“ 2018 – Добра кариера, Добър живот. И тази година форумът предложи на студентите и младите специалисти да поставят началото на своето блестящо кариерно развитие, представяйки им шанса да срещнат със стотици бъдещи работодатели. В дните до 4 април организаторите на тазгодишното издание на изложението, което се провежда за 17-и пореден път, ще предоставят възможност и на младите хора от различни градове в страната да се срещнат с бъдещи работодатели и да провокират нови възможности за кариерното си развитие по време на регионалните издания на изложението.
Гост в студиото ни беше млад човек, получил образование в чужбина, но вече завърнал се в страната ни, който на кариерния форум представляваше една от бързоразвиващите се български банки. Какви са неговите впечатления от форума, защо бизнесът казва, че няма кадри, а голяма част от кадрите бягат навън – за това разговаряхме с Антонио Григоров, ръководител подбор на персонал и работодателска марка. По телефона в разговора ни се включи и един вече познат на слушателите ни участник в „Нашият ден - практично“ – Ангел Игнатов, председател на сдружение „Български кариерен форум“, които ни разказа за срещите между български студенти и млади специалисти от Острова с българските работодатели, дошли на 10 март специално заради тях на изложението, което се състоя в българското посолство в Лондон.
Повече информация от нашите събеседници можете да чуете в прикачения файл.
Семейството на Професионалната техническа гимназия "Васил Левски" в Горна Оряховица – най-старото професионално училище в област Велико Търново, гостува в "Семейно радио" в лицето на директорката инж. Габриела Данаилова. Поканата е отправена от ученици от випуск 1979 година – част от училищната рок банда "Андромеда". Какви професии усвояват и как се..
В последните дни българската образователна система отново се оказа в центъра на общественото внимание – този път поводът е предложението да бъде намален броят на дните, в които родителите могат да извиняват отсъствията на децата си по домашни причини. Само преди година Министерството на образованието и науката (МОН) увеличи този лимит от 10 на 15..
В рубриката "Разговорът" се срещаме с Александра Велинова-Морган, правнучка на една от най-значимите фигури в българската история – Иван Евстратиев Гешов . Той е български министър-председател, основател на Българското книжовно дружество и директор на Българската народна банка, като подписът му стои под първата емисия български левове...
Способността да избираме кои искаме да бъдем е свързана с представата за храната като съзнателен избор. Във "Време за наука" проф. Стоян Ставру размишлява върху темата "Храна и етика" , запознава слушателите с понятието "гастрософия" и коментира популярните риалити формати, базирани на готвенето и храненето като индивидуални и социални практики...
В рубриката "Темата на деня" бе повдигнат въпрос от изключителна важност: как можем ефективно да използваме изкуствения интелект (ИИ) в обучението по финансови и икономически дисциплини? Този актуален проблем беше в центъра на дискусията по време на кръглата маса "Търсещи знание", проведена под патронажа на ректора на УНСС. Представители на..
Една от гостоприемните и атрактивни точки в маршрута на "Семейно радио" застава в актуалния ефир с пожара в Националната гимназия по приложни изкуства..
Изложбата "На тяхно място" е социално изследване на Владимир Карамазов за свободата като човешко право, което движи света. В основата на идеята е..
Под името "Тънки намеци – късо кино с подтекст" ще бъдат прожектирани късометражни филми. Премиерно ще бъде представен българският филм "Божоле" на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg