Бъдещото трасе с дължина 32 км използва както съществуващите велосипедни алеи, така и 20-километровата железопътна линия. То ще може да бъде използвано от всички граждани и посетители на София, както за екологично чист алтернативен вид транспорт, разходки, почивки и туризъм, така и като трибуна за културни, спортни и образователни мероприятия.
Ние сме търсили път през местата, където вече не минава влак. Някъде линиите по трасето са демонтирани, а някъде все още съществуват. Като цяло използваме околовръстното трасе на железницата от началото на миналия век или по-скоро останалите части от него, както и трасета, които свързват тецовете на София, уточни арх. Александров.
С два концерта на 14 и 17 февруари в зала " Катя Попова " в Плевен и в зала " България " в София, Плевенската филхармония ще представи..
Българският фармацевтичен съюз отбеляза 18 години от създаването си, като отново заяви пред журналисти и управляващи своята твърда позиция срещу..
Димитър Йосифов, първият български естраден певец, навършва 90 години точно на 13 февруари. В "Нашият ден" разговаряме с легендата на българската..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg