Екатеринбург е сред градовете, избрани за домакини на Световния футболен шампионат в Русия. Стадионът на града е построен през 1957 година. След реконструкцията през 2015 – 2017 г., разполага с 35 000 седящи места. По мнение на специалистите, той е може би най-красивият и впечатляващ, както с външния си вид, така и с многото удобства за зрителите. Изключително внимание е отделено за хората със специални потребности.
Казват, че всяко значимо събитие от историята на Русия по някакъв начин има връзка с Екатеринбург: развитието на уралската тежка промишленост, екзекуцията на фамилията Романови, възходът на първия президент на Русия – Борис Елцин... Граничната линия между Европа и Азия преминава и през този регион, така че за туристите винаги е интересно да стъпят едновременно на двата континента и да си направят снимка за спомен.
Аквапаркът Лимпопо пък дава възможност да се почувстват и като в Южна Африка. Изобщо, Екатеринбург е град, който заслужава да бъде посетен! На тръгване не пропускайте да вземете типичните подаръци за близки и приятели. Освен обичайната шапка-ушанка и матрьошка, изберете красиво резбован сувенир от камък. Уралската традиционна школа по резба върху камък е известна още от XVIII век.
Със съдействието на Пламен Петков, ръководител на Консулската служба на Република България в Екатеринбург, имаме възможност да усетим неповторимата атмосфера на този удивителен град.
Някои смятат за прекалено себелюбие да си издигнеш музей и паметник приживе, но на родния си остров Мадейра Кристиано Роналдо има статут на божество и може да прави каквото си иска. А и световната статистика показва, че към 14 април 2024 г. той е играчът с най-много официални голове в историята на футбола – 900. Също така е рекордьор по отбелязани..
На фона на политическите събития – вътрешни и външни, не между другото, но и не без особено внимание, минаха няколко също важни новини – за жени, жертви на домашно насилие. Едната вече не е между живите. "Никога не е за последен път!" – това е убеждението на психолозите, които помагат на жени, жертви на домашно насилие. То се е формирало след..
Предаването отпразнува 30-ия си рожден ден във Второ студио на БНР със скъпи гости – стари и нови приятели, съмишленици и съавтори. Сред тях бяха проф. Лучия Антонова, директорка на Института за български език към БАН, ръководители и членове на секциите в Института, проф. Веселка Желязкова, директорка на Кирило-Методиевския научен център при БАН,..
На 1 декември ще отбележим Световния ден за борба със СПИН. Дни преди светът да насочи внимание към това заболяване, Никола Кереков запознава слушателите на "Време за наука" с един нов медикамент – селективно противовирусно средство, което вероятно ще изиграе ключова роля в световната борба със СПИН. Медикаментите срещу HIV инфекцията се..
Ивайло Петров е млад и много деен човек, носител на много награди и отличия, включително и на именната стипендия "Джон Атанасов" на фондация "Еврика". Защо обаче определям Ивайло Петров като много деен човек? Защото дори в момента той завършва две магистратури – една в Техническия университет във Варна, но в същото време учи магистратура и в..
Усмихнат, непринуден, дружелюбен, безкрайно земен и джентълмен – такъв видяхме Начо Герерос по време в първата му публична поява у нас. Известният испански..
Бубакар Траоре (р.1942, Кайи) е истинска легенда на музиката в Мали, а оттам – и в световен мащаб. Името му нареждаме до тези на Али Фарка Туре ,..
Във внушителния том са публикувани 27 разказа, неиздавани досега. Както каза на представянето Росица Чернокожева: "Талантът на Палми Ранчев е, че от..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg