Бети Картър е единствената, която не прекланя глава пред законите на шоубизнеса, не допуска компромис, дори след като става ясно, че звукозаписните компании ще се разпореждат с музиката й, независимо нейните желания. Така тя създава своята музикална компания “Bet-Car“. Всичко това се случва през 60-те години на м.в.
Дуетът на Бети Картър с Рей Чарлз „Baby it’s cold outside се превръща в хит. Тя не е съзнавала, че може да изчезне от публичното пространство, тъй като до момента само тази песен я прави известна. Но така или иначе, Бети Картър наистина слиза от музикалната сцена за десетгодишен период. Трудно е приемана от останалите хора, заради спецификата на глас и пеене, и нейното нежелание за промяна. Музикантите я смятат за вестоносец от бъдещето, защото тя носи същината на джаза в неговия най-чист вид. Налага се, да я приемат такава, каквато е – чиста и неподправена. Всъщност тя не пее песни, а прави музика.
Бети Картър може да си позволи да бъде различна за времето си, тъй като тя владее най-съкровените тайни на вокалното изкуство. Освен това е наясно със същността на самата музика и умее да създава лабиринти в импровизациите си. Тя нам нужда от учител или диригент. Родена лидер, тя води създадените от нея триа, като ги управлява властно и сигурно. Създава, моделира, сменя, импровизира, води….С тези няколко думи Бети Картър може да бъде описана като творец.
Слушайте на 22 март, петък от 17.30 ч. по програма "Христо Ботев".
"Човек, който..." – така започва най-често простичкият и сърдечен отговор на въпроса, зададен към дете: "Какво прави социалният работник?" Човек, който ми помага. Човек, с когото си играем. Човек, с когото не ме е страх. Фондация "За нашите деца" организира една необичайна и трогателна изложба, наречена "Професия Човек". Това е наивният,..
Тоталитарната държава не търпи други авторитети, освен своя собствен (отделен е въпросът доколко го има). Затова утвърдени институции като Българската православна църква са ѝ трън в очите. Трън, чиито бодли недъгавата власт прави всичко възможно да изтръгне, а ако не може – жестоко да съсече. Тъкмо този процес на война срещу Църквата и нейните..
Трансплантацията на органи, клетки и тъкани е сред най-големите постижения на съвременната медицина. Този процес не само дава нов шанс за живот, но и поражда много проблеми и въпроси. В поредния брой "За здравето" по темата събрахме цял консилиум от лекари, специалисти, познавачи и пациенти. В обсъжданията се включиха проф. Никола Владов, Георги..
Дискалкулия е едно от онези състояния, които често остават незабелязани, но когато разберем какво всъщност представлява, неволно се питаме: "А дали и аз не страдам от това?" Наричана още математическа или числова дислексия, дискалкулията представлява специфично разстройство на аритметичните умения – способността на човек да разбира, обработва и..
Във "Време за наука" ас. Богомил Пешев от Института по невробиология към БАН разказва за ефекта на новостта върху запаметяването на емоционално неутрална или нискоемоционалната информация. Когнитивната схема у хората е свързана със стимулите, нивата на стрес и новост, които преживяваме в дадени ситуации, по думите на Пешев. Когато мозъкът се..
Културният компас този път ни отвежда към едно наистина специално събитие – "Изчезващият град: Работилница за старите къщи" , което ще се проведе тази..
До 20 август ще продължи приемът на текстове за Националния литературен конкурс за поезия и проза "Янаки Петров". Всеки желаещ може да изпрати своите..
Депутатите от комисията по здравеопазване към НС приеха на първо четене три законопроекта, отнасящи се до правилата за минималното заплащане на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg