Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Работодатели няма или заплатата не е най-важното

БНР Новини
Снимка: pixabay

В „Нашият ден“ говорим за проучването, което ни казва, че заплатата не е най-важният фактор при смяна на работата, за другите важни фактори и за възможностите на трудовия пазар в България.

Срещаме ви с Ася Йотова, директор на учебен център, организиращ обучения в сфери като дизайна, счетоводството, дигитален маркетинг и програмирането.

С нея обсъждаме мотивацията на един работник да смени работното си място в плана на хипотезата, че работодателят е готов, ако не на всичко, поне на много, за да удовлетвори служителя си. Твърдят го самите работодатели. Казват ни още и че, въпреки усилията им, работници липсват.

Затова ви представяме и една опозиционна теза - че всъщност не работници, а работодатели липсват. За това говорим с един журналист, диджей, човек с корпоративен и бизнес опит, Ники Русиновски.

Той ни казва какво липсва на българските работодатели, или поне на онези, с които общува. И още - зад какво работодателите прикриват непрофесионализма си, нежеланието си да поддържат честни взаимоотношения с работника си, а също и да възприемат потребностите му като значими.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Митаря и фарисея

Притчата за митаря и фарисея

Митарят и фарисеят заедно влизат в Божия храм, но колко различни са молитвите им се вижда от текста. Ето защо и до днес фарисеите са останали символ на лицемерие и скрита греховност. По времето на Христос те "стриктно” и показно спазват Божия закон, но в душите си остават горди, високомерни и безчовечни. Като благодари на Бога, единствената мисъл,..

публикувано на 09.02.25 в 09:25

Когато овладееш държавата и бизнеса, най-големият ти враг става гражданското общество

Какво е "соросоид" и наистина ли е застрашена демокрацията у нас и в Европа, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Георги Лозанов , преподавател във ФЖМК на СУ "Св. Климент Охридски". "Соросоид" "Стигмата "соросоид" се появи доста след създаването на "Отворено общество", когато позицията на гражданското общество и либералната..

публикувано на 08.02.25 в 10:00
адв. Велислав Величков

Какво означава депутати да разпитват граждански активисти и журналисти

Какви опасности за свободата на изразяване и демокрацията крият предложените за гласуване в НС през тази седмица проектозакон за "чуждестранните агенти" и съставянето на парламентарна комисия за "установяване на факти и обстоятелства относно дейността на Джордж Сорос  в България за целия период на прехода", коментира в "Мрежата" по програма..

публикувано на 08.02.25 в 08:45

Същински врачки сме

В редакция "Хумор и сатира" – не, че го искаме, но често пъти какъвто абсурд напишем в нашите сатири, такъв се случва не след дълго. Подробности и примери ще има в неделя веднага след новините в 18 часа, когато ви предлагаме да чуете: - Увод с песни от фестивала на хумористичната и сатиричната песен "Златният кос", композирани и изпети от Рашко..

публикувано на 07.02.25 в 15:30
адв. Христиан Митев

Съвети на адвоката: адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси

В рубриката на "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев, дългогодишен консултант на предаването, отговаря на слушателски въпроси. Иван Матеев, Велико Търново: Аз съм инвалид, прикован съм към леглото и живея от социални помощи. В началото на годината получих известие, че дължа по старо дело за имот съдебни такси в размер на 200 лв.,..

публикувано на 07.02.25 в 14:45