Село Добрич се намира в Южна България, в община Димитровград, област Хасково. Малко след Освобождението (1880 г.) с. Добрич има население от 850 жители, при което 220 семейства, живеещи в 142 жилища. Селската черква „Св. Иван Рилски” е построена през 1880 г. Малко по-късно, през 1886 г. са поставени основите на Добричкия манастир „Успение Богородично”.
Днес в селото живеят около 1300 души. Още с влизането в Добрич впечатляват почистените улици и боядисани тротоари. А на центъра на селото може да завидят много градове – чисто, подредено, с изградено кръгово кръстовище, чешма, парк, детска площадка, фонтан, паметник на загиналите мъже от селото във войните, ремонтирана църква и приветливи сгради. Освен всичко това трябва да добавим и трудолюбивите и ведри хора на Добрич, които доброволно са участвали с труд, за да придобие селото им този вид. И като споменах хората от селото, е време да влезем в новия салон на читалище „Пробуда 1926”, който пак те са изградили, и да се запознаем с някои от тях.
На 5 май отбелязваме Международния ден на акушерката – ден, в който се обръща внимание на ключовата роля на акушерките, особено във времена на криза. В предаването "Нашият ден" говори Десислава Димова – акушерка, избрала с мисия и сърце да посвети живота си на тази древна и в същото време съвременна професия. Според нея акушерството и грижата..
С планинския водач и автор на книгата "Българските планини" Момчил Цветанов говорим в "Нашият ден" за инициирания от него научно-изследователски проект към ЦНИП (Център за научни изследвания и проекти) към УАСГ, за създаване на официален Регистър на водопадите в България , който да дава точна информация за това ценно природно богатство. През..
На 5-и и 6-и май ежегодно се провежда празникът на община Баните и минералната вода. Празникът се чества от 50-те години на миналия век . Местните хора вярват, че ако човек се изкъпе с лековитата вода точно на Гергьовден, ще бъде здрав цяла година. Но това няма как да проверите, ако не опитате сами, а съпътстващите тържества ще направят..
През 2025 година се навършват 100 години висше лесовъдско образование в България. Кулминацията на честванията ще бъде тържественото отбелязване на юбилея в Софийската опера и балет на 7 май. В "Нашият ден" ректорът на Лесотехническия университет (ЛТУ) доц. д-р Христо Михайлов говори за празненствата по повод годишнината, състоянието на..
Как Deepfake или дълбоките фалшификации могат да навредят на обществото, как да ги разпознаем и имат ли полезна страна, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Никола Тулечки , лингвист, експерт по данни в "Онтотекст", част от екипа на Factcheck.bg и един от основателите на Сдружение "Данни за Добро" Deepfake – от английски "дълбок..
Предстои седмото издание на Фестивала на българската книга в средата на юни в Брюксел. Той се организира от Българската културна асоциация в Белгия,..
В миналото издание на "Покана за пътуване" художничката Петя Илиева разказа за най-луксозния и най-бедняшкия от мароканските хамами, които е посетила, но..
Техните корени са от Мелник, както и тяхното вино. Любка и Никола Зикатанови се завръщат към миналото си, за да построят бъдеще за себе си, децата и..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg