Учебната година у нас ще започне присъствено, но как ще продължи, ако епидемичната обстановка се влоши – този въпрос буди тревоги и притеснения.
Как ще се отрази това на родителите, които вече изчерпаха платения си и неплатен отпуск. А и ако детето остане у дома, родителят бива ангажиран с учебния процес. Какви възможности има за подкрепа на родителите.
Чуйте какво мислят те от разговора с Яна Алексиева от "Асоциация Родители"
Не по-малко притеснени са директорите на училища и самите учители.
Ако се наложи повторно затваряне на училищата, това ги изправя пред необходимостта от връщане на дистанционната форма.
Говори се за вариант, при който класовете да се делят и да се редуват присъствено и дистанционно обучение – това обаче създава редица трудности, а на места дори е невъзможно.
Редуването може да остане за децата от първи клас, но тогава те биха заели цялата база, с което възможността за занимания на по-големите ученици отпада.
Чуйте разговора с Елка Велкова, директор на 26-о столичното училище "Йордан Йовков".
Как ще протече учебният процес в прогимназията и пред какви предизвикателства са изправени експертите?
Всяко училище ще трябва да разработи собствена пътна карта за справяне и да избере кои мерки са приложими за него.
Резултатите от делегирането на повече независимост на училищата и свобода да вземат решения даде резултат – тази година баловете при кандидатстване са високи и кампанията премина успешно – донякъде парадоксален факт на фона на безпрецедентната ситуация.
Как се получи така, че в желани гимназии останаха незаети места, дори след трето класиране.
Чуйте разговора с Ваня Станчева – старши експерт по организация на средното образование в РУО - София град към МОН.
Юлските горещини в последните години ни карат все по-често да си задаваме въпроса: какво всъщност означава глобалното затопляне за ежедневието ни? За повечето от нас това вече не е абстрактно понятие от научни доклади, а реален фактор, който влияе дори на плановете ни за почивка. Ако морето вече не изглежда като идеалното място за отдих, защото..
В последното издание на рубриката "Говорят зелените новатори на България" представяме една нова и много обещаваща инициатива – акселератора SCION, който цели да подкрепи стартиращи компании и академични екипи с идеи за природо-базирани и чисти технологии. Гост в студиото на "Нашият ден" е Константина Войнова – кофаундър и партньор в SCION..
Тоталния разпад на обществения диалог, речевата агресия и върховенството на политическото клише коментират в предаването "Мрежата" д -р Антоанета Начева и доц. Владислав Миланов , преподаватели във Факултета по славянски филологии на Софийския университет "Св. Кл. Охридски". Д оц. Владислав Миланов : "Чистото и задълбочено политическо..
Георги Трайков от София се захваща с реставрирането на мебели почти като на шега, а се увлича дотолкова, че създава собствено ателие и се сдобива и с помощник – тапицера Александър Петренко. Да се реставрират мебели изглежда лесно, но е свързано с много груба и фина работа, усет за душата на предметите и за тяхната история. И понеже Георги..
В неделното евангелско четиво Христос излекува двама слепци и един, обхванат от бяс ням човек. За Сина Божи, който е Лекар на душите и телата, това не е първото изцеление. Прави впечатление не отричането на безспорното чудо, а неговото обяснение. Множество са физическите недъзи, които Христос облекчава, но винаги показва, че истинският носител на..
От 21 до 30 юли продължава тазгодишното издание на Седмицата на италианската култура в Държавен културен институт "Културен център Двореца" в Балчик...
Тоталния разпад на обществения диалог, речевата агресия и върховенството на политическото клише коментират в предаването "Мрежата" д -р Антоанета..
Вече обмисляме 11-ото издание на нашия арт фестивал в Израел и дано да е под мирно небе – изрази надежда Весела Райчинова – журналист, продуцент, поетеса,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg