Самотата е едно от вечните проявление на живота в общност. Тя нерядко се превръща в тема табу, но винаги остава неразривна част от нашата социална и психическа същност.
Така важната именно в момента тема за самотата е в центъра на поредното издание на „Гласът на времето” – предаването на дискусии в ефира на програма „Христов Ботев”. Водещ е Емануил А. Видински, а негови гости в студиото са писателката и психотерапевт Виргиния Захариева и Димитър Кенаров – поет и журналист.
Зад привидната нормалност и рутинно извършваните във всекидневието действия нерядко се крие цяла бездна от самота. Самотните хора живеят често на ръба на обществото, в неговата периферия, но също така и в неговия център. Да си сам е обективен факт, може да бъде констатиран от всеки. Да си самотен обаче е нещо съвсем различно, то е усещане и себеусещане – как усещаш себе си в света, но и света в себе си. Социалните измерения на самотата пък могат да изолират индивида в обществен план, но и дори чисто физически особено сега, когато свободата ни на придвижване е ограничена. Това са само част от посоките, по които поема разговорът в студиото.
В предаването се включва и д-р Бояна Петкова, лекар, председател на фондация „Ида”. Тя засяга наболелите в момента въпроси за „самотата при децата в условия на пандемия и изолация“. Какво можем да направят родителите, но и обществото и държавата, за да се притъпи ударът и да се ограничат негативните последствия от самота особено в ранната тийнейджърска възраст?
Отговорите на тези и други въпроси търсят гостите и водещият на „Гласът на времето” Емануил А. Видински.
Пълен запис на предаването можете да чуете в звуковия файл.
Какво се случва с кмета на Варна и България, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Спас Спасов , кореспондент на "Дневник" във Варна. "Това, което се случва във Варна, е в контекста на всичко, което се случва в тази държава, която като че все повече се движи към установяване на някаква триумвиратна и всъщност еднолична власт и в..
Какви грешки бяха направени по време на кампанията за влизането ни в еврозоната, как дезинформацията създаде страхове в обществото , какво ни казва Докладът на ЕК за върховенството на правото в България , коментира във "Въпреки мрежата" по програма "Христо Ботев" Георги Стоев , икономист, автор на платформата..
В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси. Симеон Симеонов, София : Пенсионер съм, на 65 години. Мой съсед предизвика умишлено инцидент, като заведе дело срещу мен, твърдейки, че съм го набил. Районният съд отсъди в негова полза, а аз обжалвах пред Окръжен съд. И двете..
Ще бъдат ли защитени интересите на гражданите с приемането на Закона за несъстоятелност на физическите лица? Какви са ? Коментар в юридическото предаване на програма "Христо Ботев" "Законът и Темида" прави консултантът д-р Деян Драгиев – адвокат, член на Софийска адвокатска колегия, с практика в сферата на търговското право, гражданския процес и..
История, памет и един разказ за научените и пропуснати уроци 30 години след едно от най-мрачните събития в новата европейска история – трагедията в Сребреница от юли 1995 година, случила се по време на Босненската война в контекста на разпадането Югославия. В Международния ден за възпоменание на жертвите на геноцида в Сребреница от 1995..
Какво се случва с кмета на Варна и България, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Спас Спасов , кореспондент на "Дневник" във Варна...
Какви грешки бяха направени по време на кампанията за влизането ни в еврозоната, как дезинформацията създаде страхове в обществото , какво ни..
Колко видимо може да бъде невидимото и възможно ли е да имаме очи и сетива за него? На 13 юли от 19.00 часа в Габровския драматичен театър "Рачо..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg