Монархията като културно наследство и опазването му през хилядолетията, е разговор, който дирижира и дневния ред на бъдещето. През последните седмици връх на айсберга по отношение на напомнянето и преразглеждането на ценностите на монархията е интервюто на британския принц Хари и съпругата му Мегън пред американската журналистка Опра Унфри. В него прозвучава и най-драстичното обвинение към една от оцелелите и най-силни кралски династии днес – в расизъм.
За никого не е тайна, че от възкачването си на престола кралица Елизабет II е публично отдадена на идеята за сплотено и достойно кралско семейство. Това е и посланието към поданиците, както и поставянето на семейните ценности на преден план – не само в кралския двор, но и във всеки семеен двор. Неслучайно проблемите в брака на престолонаследника Чарлс и Уелската принцеса Даяна, както и последвалата трагична смърт на Кралицата на сърцата през 1997 година, нанасят един от най-силните удари върху имиджа на Британската корона.
Мария Конакчиева, експерт протокол и връзки с обществеността, коментира в Terra Култура на „Нашият ден“, че изявленията на принц Хари и съпругата му Меган пред Опра Уинфри отпреди седмици звучат стиковано и са пореден удар срещу монархията. Стрелите са насочени основно към принц Чарлз и се отправят в трудни времена – Брекзит, пандемия и криза.
Човечеството е в търсене на нови пътища и кумири, с които да продължи живота си в „новото нормално“. Дали в него има място за ценностите на монархията и кой има интерес от заличаването им – чуйте отговор на този и други въпроси от Мария Конакчиева в звуковия файл.
Семейството Тони и Надежда Йорданови от Мездра са собственици на млада винарна тип "шато" в близост до града. Любовта към виното е първият импулс на Тони Йорданов да прави вино и дълги години това занимание е само хоби, финансирано от другите дейности на семейството – зеленчукова ферма, хотел в гр. Мездра, създаване и управление на ВЕЦ. Днес..
Неделното евангелско четиво за Петата неделя от Великия пост на пръв поглед няма нищо общо с честваната на този ден светица — преподобна Мария Египетска. Вгледаме ли се обаче по-обстойно ще намерим един общ елемент. И в текста от св. евангелист Марк, и в житието на светицата са разкрити човешките слабости. Заедно с доц. Венцислав Каравълчев,..
Каква е разликата между протестите в Турция и в Сърбия – коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Стоян Георгиев , журналист от БТВ. "Тъкмо техните съдебни системи са причината, за да излязат хората на улиците . Когато една съдебна система е превзета, можем да видим как може да бъде използвана. В Турция, например, една журналистка, с..
Село Глава се намира в община Червен бряг, плевенска област. Селото е създадено в края на XIV в. и носи името от това време. Една от легендите за името е, че поради благоприятните условия в местността, хората изкарвали на паша добитъка си там и поставили на кол череп на животно, който да служи като ориентир. Главата на животното се превърнала в..
В разговор с Ивайло Стефанов за предаването "Аларма" по Програма "Христо Ботев", Виктор Лилов, правозащитник и издател говори обстойно за случаят на саудитския дисидент и журналист Абдулрахман Ал-Халиди, намиращ се вече четвърта година затворен в центъра за задържане на чужденци в софийският квартал Бусманци. Абдулрахман Ал-Халиди е дисидент и..
Каква е разликата между протестите в Турция и в Сърбия – коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Стоян Георгиев , журналист от БТВ. "Тъкмо..
Целебната сила на вълшебната приказка не е мит, осъзнали са го психотерапевтите от Фройд насам, особено Юнг, който насочва вниманието към архетипите в..
В столичната галерия DOZA се открива изложбата "Дизайн срещу съвременно изкуство". Авторите на проекта са познатите на публиката визуални артисти,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg