„Първата ми среща с Варненския театър беше през 2003 или 2004 година, когато моята учителка по литература, г-жа Недева, ни заведе да гледаме „Хамлет“ на Вили Цанков. Тогава беше моят сблъсък и моят „шамар“ с Варненския театър, защото си казах, че искам и трябва да се кача на тази сцена. Мисля, че го гледах седем или осем пъти след това, знаех го наизуст... Не съм избирала театъра, мисля, че той ме избра. Никога не съм искала да бъда актриса, нито съм си представяла, че мога да бъда актриса, но след това представление нещо се преобърна в мен и той ме избра.
Аз учих за счетоводител и изобщо не можех да си представя да стоя зад бюро, да правя сметки и ДДС-та, и някак си той ме издърпа и каза: „Не, не! Тука, при мен!“.
Актьорската професия е трудна – и физически, и психически. Неслучайно я сравняват с тази на хирурзите и на пожарникарите. Като психическа натовареност наистина бих я сравнила с такава тежка професия – ако мога изобщо да я нарека „професия“. Аз като излизам от вкъщи, не казвам: „Отивам на работа“, казвам „Отивам на репетиция“, сподели в рубриката „100 години Варненски театър“ актрисата Гергана Арнаудова.
2021 година е юбилейна за Варненския драматичен театър „Стоян Бъчваров“ – на 12 март преди 100 години е създаден първият професионален театър във Варна. Рубриката „100 години Варненски театър“ представя актьорите, които творят днешната биография на театъра столетник.
Среща ги работата. Телевизия, документалистика, кино... Тя е културолог, изследовател към БАН, както и сценарист на най-новия български игрален филм "Преди да забравя", който тръгва по кината в началото на януари. Той е режисьор и продуцент познат на публиката от множество телевизионни сериали и филми като "Писма от Антарктида", "Дъвка за балончета"..
Новината, че галерия "Структура" приключва своята дейност, развълнува артистичната общност не само в София. Седемте години активна работа, с качествени и концептуално издържани изложби, с международни проекти и програми задаваха високо ниво и перспектива за съвременното българско изкуство. Може да се каже, че през тези години галерия "Структура"..
В епизод 571 "Трамвай по желание" връща своята публика към вечния спомен за ненадминатия оперен бас Борис Христов, във връзка с навършването на 110 г. от неговото рождение. Борис Христов е роден на 18 май 1914 г. в Пловдив, в семейството на македонския българин Кирил Совичанов, деец на Вътрешната македоно-одринска революционна организация и на..
До всяко добро същество да застане поне още едно, с душа и сърце – това си пожелаваме заедно с именика Стефан Димитров в днешния празничен "Артефир". Композиторът вярва, че без любов в живота – към жена или изкуство – не може. Димитров споделя с горчивина, че се сблъсква с все по-бездушни хора, подобни на изкуствен интелект. "Разликата..
Стефан Вълдобрев, композитор, актьор, музикант, певец и режисьор се включва в "Артефир" часове преди концерта, с който отбелязва имения си ден. На сцената, разбира се, ще бъдат "Обичайните заподозрени" (Иван Лечев, Стоян Янкулов, Мирослав Иванов, Веселин Веселинов-Еко). Мястото на концерта този път е клубът City Stage в подлеза на НДК – от..
В епизод 571 "Трамвай по желание" връща своята публика към вечния спомен за ненадминатия оперен бас Борис Христов, във връзка с навършването на 110 г. от..
Стефановден, празнуван на 27 декември, е денят на свети Стефан – първият мъченик за християнската вяра. Денят не е само за имениците, но и за всички..
Преживяването – на него държи актрисата Стефания Кочева, която днес празнува своя имен ден. Тя е част от трупата на Сатиричния театър "Алеко Константинов",..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg