От 9 до 30 август в пространството за събития и срещи "+Това" можете да разгледате фотографската изложба "Пандемията и уязвимите групи".
Кадрите са на фотографа Вихрен Георгиев, известен с добилия широка популярност проект People of Sofia.
Изложбата включва и илюстрации, създадени специално за събитието от латвийската художничка Гунта Бриеде.
България е сред страните в Европа, които са най-уязвими на дезинформация, заемайки 29-о място от 35 европейски държави, анкетирани в Индекса на Отворено общество за медийна грамотност (2019).
Проектът „Независимост на медиите и достъп до информация във връзка с пандемията COVID-19” се фокусира върху едни от най-уязвимите групи в българския контекст: жители на сегрегирани ромски квартали; лица с увреждания, лица в затворени институции, възрастни хора. Той изследва качеството на медийната информация за пандемията и как уязвимите групи я възприемат.
Изложбата „Пандемията и уязвимите групи” цели да насочи светлината на прожектора към точно онези представители на обществото ни, за чиито проблеми рядко се споменава в медиите и които остават невидими за света. А те са тук, сред нас и лицата им, макар и скрити зад маски, говорят достатъчно изразително.
Вихрен Георгиев е главен герой в “Нашият ден“
“Моите герои са главно едни и същи – обикновените хора по улиците, които по някакъв начин създават колорит на града."
В личен план
"Преминал съм през доста премеждия. С фотография започнах да се занимавам, когато се почувствах по-стабилен финансово. Фотографията не е много евтино изкуство. Второ, когато човек няма възможност да задоволява и най-елементарните си житейски потребности, не му е до главата мисълта за изкуство."
Фотографията
"Страстта ми към фотографията е още от ученик. Случайно намерих един фотоапарат в нашата къща и много ми хареса като вещ.
Фотографията ме научи да разбирам повече хората, бях доста краен. Но когато срещаш хората, започваш да ги разбираш и да виждаш, че не всичко е черно и бяло и че всеки има индивидуалност.
Пожелавам да се разбираме и обичаме!"
Чуйте Вихрен Георгиев от звуковия файл.
В редакция "Хумор и сатира" изкуствен интелект не вирее, всичките сме хора и затова сме и ЧОВЕЦИ, та помагаме, в което можете да се уверите в неделя веднага след новините в 18 часа, когато ви предлагаме да чуете: - Увод с песни от фестивала на хумористичната и сатиричната песен "Златният кос", изпети от Рашко Младенов, Антон Радичев, Иван..
Спектакълът "Арт" е премиерното заглавие в репертоара на Драматичния театър "Николай Масалитинов" в Пловдив. Постановката по една от най-известните пиеси на Ясмина Реза е на режисьора Живко Гущеров, който е работил по превода на Красимир Мирчев. Пиесата, писана през 1994 година, се играе с голям успех в целия свят и е отличена с едни от..
"Прозирам" е новата фотографска изложба на Йохана Траянова, която се открива на 8 ноември в галерия "Харта". Фотографката представя портретите на седем жени, в които са вплетени природни кадри. Именно чрез образа и формите на природата Йохана се опитва да постигне едно поетично изследване на съвременната женска идентичност. Визуалните разкази..
Какъв е бил животът у нас малко преди Втората световна война? "Каним ви да надникнете в 40-те години на България, заснети на рядкосрещания в 9.5 мм любителски лентов формат, озвучени на живо!" Така организаторите от "Киноклуб Супер 8" на Киноконцерта с любителски архиви от онези години предизвикват интереса към събитието, което обещава да бъде..
Галерия "Арте" представя изложба на известния ни художник Ясен Гюзелев, в която отново посетителите се срещат с бликащия му талант. Показани са негови илюстрации от различни книги през годините и, както пише Георги Лозанов, колкото и дълго да ги гледаш, все не ти стига и се чувстваш привлечен "от нещо изплъзващо се и неуловимо". Той пише още за..
След протестите и скандалите от изминалата вечер постановката "Оръжията и човекът", режисирана от известния актьор и режисьор Джон Малкович, все пак се..
Художниците Цветелина Русалиева и Илиян Рач о в откриха съвместна изложба в галерията Аrea Contesa Arte в сърцето на Рим, която продължава до 10 ноември..
"Чумата" е весел разказ за сериозни неща в превод на Аглика Олтеан. Сценичната обработка и постановката са на Боил Банов, сценографията – на Юлияна..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg