“Всеки гражданин на България трябва да участва в промяната както може.“ – каза в предаването “Нашият ден“ на БНР Атанас Русев от инициативата “Да запазим Корал“
“Надявам се всеки един български гражданин да е гласувал за някаква промяна. Това, което ставаше последните години, беше една агония на държавните институции и цялото държавно управление. Институциите не работеха по никакъв начин в услуга на гражданското общество и държавата, а работеха за някакви частни интереси. Личеше корупция на всяко ниво.
Докато не видим реални резултати, нашите битки и войни продължават. Не мисля, че нещата ще се променят с магическа пръчка.
С Кирил Петков сме лични приятели повече от 20 години. Непрекъснато говорим за промените, които предстоят. Как да бъдат направени и какво точно да се направи.
Принципът за нулевата корупция е много добро нещо, но е лесно да се каже, а трудно да се направи.
В България вече има гражданско общество, преди нямаше или беше много слабо застъпено. Сега има много будни хора и вярвам, че трябва да изнесат на плещите си всичко това, което трябва да се случи.
Прогнилата система не може да изчезне като с магическа пръчка, тук са намесени – икономика, здравеопазване, образование…Има несменяеми хора, които са от години на едни позиции.“
Чуйте Атанас Русев в звуковия файл.
Факт е, че не малка част от младите хора този път имаха причина да излязат да гласуват. – казва в предаването “Нашият ден“ на БНР доц. д-р Десислава Бошнакова, преподавател по Връзки с обществеността в НБУ.
“Удовлетворена съм от решението, което взех. Смятам, че ако има воля да си оправим образователната система, другото ще се оправи от само себе си.
Почти нищо в образованието ни не се е променила от времето, в което аз бях ученичка - 80-те години на миналия век, а светът се е променил много.“
Чуйте Десислава Бошнакова в звуковия файл.
В рубриката "Темата на деня" разгледахме една особена заплаха, която експертите наричат "новата пандемия". Но не става въпрос за нов вирус, а за разпространението на интернет измамите, които се увеличават с безпрецедентни темпове. За да се обсъди този тревожен феномен, представители от Комисията за защита на потребителите, Европейския потребителски..
Преди броени дни Перник стана център на Националната младежка конференция под надслов "Приобщаващи общества и ролята на младите хора" . Събитието привлече над 100 участници от цялата страна, включително представители на младежки организации, държавни институции, местни власти и експерти по младежка политика. Конференцията имаше за цел да обсъди..
С Йовко Ламбрев, IT експерт, разговаряме в рубриката "Въпреки мрежата" за същността на компютърните престъпления. Къде да пазим многото си пароли? Какво да знаем за фалшивите профили? Защо да не се предоверяваме за неща, които изглеждат хубави, евтини и лесни за достъп? Какво са "фишинг" имейлите? Как да пазаруваме онлайн така, че да не попаднем в..
В Шестото издание на "Университетската седмица на книгата в УНСС" участват 20 издателства, които са подготвили намаления и промоции специално за студентите в Университета за национално и световно стопанство (УНСС). Очакват се десет премиери на книги, с участието на техните автори. Съвременни книги за съвременни деца: Защо е важно съдържанието да е..
Албена и Павел Благеви са се издигали до селенията на боговете – планината Олимп. Оказа се, че макар да е с няколко метра по-нисък от Мусала, нейният връх..
Постановката, за която всички говорят – "Оръжията и човекът" на Бърнард Шоу, ще има премиера на сцената на Народния театър в три последователни вечери. На..
В "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Валентин Вълканов , преподавател по социология в НБУ, коментира процесите, които водят българското общество до..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg