“Всеки гражданин на България трябва да участва в промяната както може.“ – каза в предаването “Нашият ден“ на БНР Атанас Русев от инициативата “Да запазим Корал“
“Надявам се всеки един български гражданин да е гласувал за някаква промяна. Това, което ставаше последните години, беше една агония на държавните институции и цялото държавно управление. Институциите не работеха по никакъв начин в услуга на гражданското общество и държавата, а работеха за някакви частни интереси. Личеше корупция на всяко ниво.
Докато не видим реални резултати, нашите битки и войни продължават. Не мисля, че нещата ще се променят с магическа пръчка.
С Кирил Петков сме лични приятели повече от 20 години. Непрекъснато говорим за промените, които предстоят. Как да бъдат направени и какво точно да се направи.
Принципът за нулевата корупция е много добро нещо, но е лесно да се каже, а трудно да се направи.
В България вече има гражданско общество, преди нямаше или беше много слабо застъпено. Сега има много будни хора и вярвам, че трябва да изнесат на плещите си всичко това, което трябва да се случи.
Прогнилата система не може да изчезне като с магическа пръчка, тук са намесени – икономика, здравеопазване, образование…Има несменяеми хора, които са от години на едни позиции.“
Чуйте Атанас Русев в звуковия файл.
Факт е, че не малка част от младите хора този път имаха причина да излязат да гласуват. – казва в предаването “Нашият ден“ на БНР доц. д-р Десислава Бошнакова, преподавател по Връзки с обществеността в НБУ.
“Удовлетворена съм от решението, което взех. Смятам, че ако има воля да си оправим образователната система, другото ще се оправи от само себе си.
Почти нищо в образованието ни не се е променила от времето, в което аз бях ученичка - 80-те години на миналия век, а светът се е променил много.“
Чуйте Десислава Бошнакова в звуковия файл.
Притчата за блудния син е красноречив пример за злоупотреба със свободата и любовта. Сюжетът ѝ се повтаря често в живота. Почти всеки един от нас постъпва в една или друга ситуация като блудния син. Спасителят ни посочва правилния изход, като чрез бащината обич, ни разкрива Божието милосърдие. Ако се вгледаме внимателно обаче в притчата за Блудния..
След поредния четвърти опит на "Възраждане" да прокара в Народното събрание законопроекта си за регистрация на чуждестранните агенти, а пък ДПС-Ново начало предложи да бъдат разследвани "соросоидите", което пък предизвика нова атака срещу медиите, известни с критични позиции към властта и осветяване на проблемите в съдебната система, както и припомняния..
Село Симеоновец се намира в община Септември, на 3 км е от шосето между София и Пловдив, а разстоянието до областния град Пазарджик е 20 км. В Симеоновец живеят около 900 човека. На едно от билата над селото има останки от солиден строеж с неизяснен произход. Според някои това е било митница, която е облагала преминаващи търговци. Според други, това е..
В навечерието на освобождаването на поредните трима израелски заложници, според споразумението между Израел и Хамас, разговаряме в "Мрежата" с Димитър Къцарков, хебраист и изследовател на процесите в Близкия изток. Хамас превърна освобождаването на тримата заложници, сред които бяха Ели Шараби, Ор Леви и Охад Бен-Ами, в цинично шоу – това се случи..
За първи път на 14 февруари в дома на семейство Златка и Атанас Панайотови в с. Бродилово ще се проведе традиционният ритуал "Зарязване на лозята". Под звуците на гайда и тъпан ще се отбележи началото на лозарския сезон и почита към Трифон Зарезан, покровител на лозарите. "Церемонията е ценна традиция, символизираща надеждата за..
Германско-австрийският писател Даниел Келман гостува в България, за да представи най-новия си роман "Светлина и сянка". Книгата излиза в превод на Жанина..
"Принцесата на Бухенвалд" е доказателство, че в историята на Втората световна война няма пощадени. Испанската авторка Ана Андреу Бакеро гостува в..
Когато предишния път бях на остров Мавриций надлежно се сбогувах с него завинаги, защото смятах, че едва ли ще се върна в този отрязък от рая. Но..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg