“Всеки гражданин на България трябва да участва в промяната както може.“ – каза в предаването “Нашият ден“ на БНР Атанас Русев от инициативата “Да запазим Корал“
“Надявам се всеки един български гражданин да е гласувал за някаква промяна. Това, което ставаше последните години, беше една агония на държавните институции и цялото държавно управление. Институциите не работеха по никакъв начин в услуга на гражданското общество и държавата, а работеха за някакви частни интереси. Личеше корупция на всяко ниво.
Докато не видим реални резултати, нашите битки и войни продължават. Не мисля, че нещата ще се променят с магическа пръчка.
С Кирил Петков сме лични приятели повече от 20 години. Непрекъснато говорим за промените, които предстоят. Как да бъдат направени и какво точно да се направи.
Принципът за нулевата корупция е много добро нещо, но е лесно да се каже, а трудно да се направи.
В България вече има гражданско общество, преди нямаше или беше много слабо застъпено. Сега има много будни хора и вярвам, че трябва да изнесат на плещите си всичко това, което трябва да се случи.
Прогнилата система не може да изчезне като с магическа пръчка, тук са намесени – икономика, здравеопазване, образование…Има несменяеми хора, които са от години на едни позиции.“
Чуйте Атанас Русев в звуковия файл.
Факт е, че не малка част от младите хора този път имаха причина да излязат да гласуват. – казва в предаването “Нашият ден“ на БНР доц. д-р Десислава Бошнакова, преподавател по Връзки с обществеността в НБУ.
“Удовлетворена съм от решението, което взех. Смятам, че ако има воля да си оправим образователната система, другото ще се оправи от само себе си.
Почти нищо в образованието ни не се е променила от времето, в което аз бях ученичка - 80-те години на миналия век, а светът се е променил много.“
Чуйте Десислава Бошнакова в звуковия файл.
В момент, когато България очаква становището на Европейската комисия и Европейската банка за готовността да се присъединим към еврозоната, сме във вихъра на огромни спекулации. Във "Въпреки мрежата" е Виктория Спасова от Factchek.bg , която разобличава в една своя публикация внушението, че Европейският съюз ще краде спестяванията на гражданите...
Темата за вярата и неверието логично е една от най-дискутираните в страниците на Свещеното Писание. В първата неделя след Възкресение Христово, наречена Томина, евангелското четиво от св. евангелист Йоан ни разказва за проявеното неверие от страна на св. ап. Тома, един от дванадесетте Христови ученици. Неверие, което благодарение на Спасителя се..
В началото на седмицата римският папа Франциск напусна този свят. По време на 12-годишния си понтификат Франциск осъществи мащабни реформи в управлението на католическата църква, Светия престол и Ватикана. Той постави началото на нова ера на ръководство на Римокатолическата църква. Като първият папа от Западното полукълбо, първият от Южна Америка и..
Село Черковица се намира в община Никопол и в него живеят около 350 човека. Селото е разположено на брега на река Дунав и поречието на река Осъм. На около 5 километра от Никопол и на около 50 от областния град Плевен. За произхода на името му има две кратки легенди: В миналото селото е било разположено близо до с. Жернов. Било построено във вид на..
Парламентарните репортери Кристияна Стефанова от телевизия "Евроком" и Лъчезар Лисицов от "Клуб Z" коментират в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" "Ту-туу" журналистите в света на "Ту-туу" политиците. От кого е по-лесно да се възмутиш Кристияна Стефанова : "Според мен ние трябва да сме възмутени главно от себе си, всички парламентарни..
В началото на седмицата римският папа Франциск напусна този свят. По време на 12-годишния си понтификат Франциск осъществи мащабни реформи в..
До осми май в Пловдив продължава ежегодната изложба на съвременно изкуство "Арт позитив 2025". Тази година темата, вдъхновила произведенията е "Прозрачно"...
Новото българско кино, което приковава зрителите към екрана, провокира у заинтересованите от филмовия процес въпроси за това какви са ключовите аспекти на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg