В епизод 437 „Трамвай по желание“ среща своята публика с оригиналния актьор и музикант Николай Димитров-Коки.
Николай Димитров вече повече от 10 години е член на елитната трупа на Театър „София“, където прави десетки роли в постановки за възрастни и деца. В ексцентричната комедия „Кашонът“ той е едновременно разказвач, герой от сюжета и музикант, който на барабаните сякаш определя темпото и в пиесата, и в живота.
Иначе Коки е роден през 1979 г. във Враца. Завършва Актьорско майсторство за драматичен театър в НАТФИЗ „Кр. Сарафов“ в класа на проф. Снежина Танковска през 2004 г. Като студент участва в постановката „Мама му да е... кой пръв почна“ от Деян Дуковски с реж. Деян Пройковски. След завършването на Театралната академия постъпва в трупата на ДТ „Сава Огнянов“ - Русе.
Като актьор от Русенския драматичен театър Николай Димитров-Коки участва в пиесата “Гастарбайтер” на театъра в германския град Оснабрюк. Сюжетът разказва за драматичните съдби на емигрантите в Германия, за униженията, агресията и омразата на които са подложени от ксенофобски общности.
В музикалния живот Коки се пуска като член на театрално-хармоничното общество „Терпентина“.
"Животът е птичка дяволита", обобщава опита си нестандартният артист.
Чуйте предаването от звуковия файл.Кукленият театър – това магнетично и много старо изкуство, което ти позволява да управляваш пространството и да рисуваш картини в него, да вдъхваш живот на неживата материя и да създаваш нови светове, всъщност много наподобява истинския живот и взаимоотношенията, които изграждаме в него. В това ни убеждава една много интересна книга –..
В рубриката "Културен компас", посветена на културни събития от страната и извън нея, гостува проф. Лидия Върбанова – преподавател в НАТФИЗ и експерт по културна политика. Повод за разговора е нейното участие в международен проект, посветен на развитието на театралното и творческо изкуство в извънградските райони на Европа. Проектът обединява..
Търсим положителния образ на България като туристическа дестинация през художествената форма на плаката. Международното триенале на сценичния плакат, съвместно с Министерството на туризма, обяви конкурс за български и чужди художници. В студиото на "Какво се случва" проф. Божидар Йонов и Албена Спасова, създатели на триеналето и преподаватели в..
За трети път спектакълът "Елементарните частици" на Народния театър – интерпретация на режисьора Крис Шарков по едноименния роман на Мишел Уелбек – излиза извън пределите на България. След завоюваните две награди – за сценографско постижение на Никола Тороманов и за най-добър млад актьор на Мартин Димитров – от Балканския театрален фестивал "Театър на..
Сила, власт, война, опозиция, подигравки и сексуалност – всичко това се смесва във войнствената природа на човешкото състояние. Там, където се ражда и изкуството. Това изкуство, което може да бъде мощен инструмент за културна дипломация. Именно този инструмент може да преодолява езикови и културни бариери, да насърчава международните отношения и..
Новата стихосбирка на Петър Чухов е озаглавена "В края на леглото". Той залага отново на лаконичното изразяване и задълбоченост на мисълта. В..
Новата самостоятелна експозиция на художника Георги Андонов носи името "Кралиците". Творбите са специално създадени за изложбата и са непознати на..
На 21 май в Художествената галерия Колекция "Дарение Светлин Русев" в Плевен ще се състои камерен концерт на трио в състав: Татяна Майони (пиано), Евгени..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg