Центърът на бесарабските българи в България в София в момента няма нужда от дарения на дамски и детски дрехи, защото приоритет е помощта, която се изпраща на войниците и доброволците, воюващи в Украйна.
Има нужда от топли и удобни мъжки дрехи във всички размери – якета, пуловери, суичъри, топли панталони, както и от потници, тениски, блузи и ризи с дълъг ръкав. Приемат се и чисти, запазени шапки, ръкавици и шалове. Чорапите и долното бельо трябва да са нови.
Приемат се здрави, запазени, чисти мъжки зимни обувки, както и фенери, челници и уреди за нощно виждане.
Приемат се всички видове антисептични разтвори, като спиртът може да бъде и в малки опаковки от по 100 мл, както и риванолът и кислородната вода. Бинтове и марли са много необходими.
Следващата пратка, която заминава за Украйна ще бъде натоварена в четвъртък – 3 март след 14 часа.
Центърът на бесарабските българи в България се намира в София на ул. Цар Калоян 8 (в сградата точно зад храм „Св. Николай Чудотворец“)
Можете да следите ежедневно какви дарения приема ЦБББ на фейсбук страницата им.
Анастасия е доброволка, която помага за сортирането и пакетирането на даренията в Центърът на бесарабските българи в България. С нея ви срещаме в „Аларма“ на 2 март от 21.30 ч.
Чуйте част от интервюто с нея:
Рекорден брой сигнали за онлайн насилие над деца са постъпили през последните две години – за това алармира Антоанета Василева, експерт по онлайн безопасност и координатор на Националния център за безопасен интернет. Най-уязвимата група са младежите на възраст между 10 и 14 години. 99% от сигналите са за момичета, само 1% – за момчета. Ето какво сочи..
Как технологиите променят образователния процес, има ли екранен аутизъм и какви са предимствата на новото поколение в променящата се технологична среда – разговор във "Време за наука" с проф. дпн Милен Замфиров , декан на Факултета по науки за образованието и изкуствата в Софийския университет "Св. Климент Охридски". Проф. Замфиров коментира..
Как изкуственият интелект подпомага работата на архитекта, научаваме във "Време за наука" от Денис Иванов . Утре от 19 ч. на сайта на СофтУни ще се проведе безплатен онлайн уебинар на тема "AI за архитекти – оптимизиране на проектирането и скъсяване на сроковете". По думите на Иванов изкуственият интелект трудно ще навлезе в административното..
Тюркян Али е директор на Българското неделно училище "Васил Левски" в Кеймбридж, Великобритания и сред съоснователите на инициативата "Малката България". В "Нашият ден" разговаряме с нея за ролята на българските неделни училища в чужбина за съхранението на българското самосъзнание сред децата ни в чужбина и за обучението по български език зад..
Кои са външнополитическите приоритети на страната ни след последната стъпка на евроинтеграция – влизането ни в еврозоната и как върви напредъкът ни в интеграцията с ОИСР; каква в промяната в образователната система, която иска да реализира сегашното мнозинство и кои са резултатите, които трябва да бъдат постигнати с нея? На тези въпроси в "Нашият..
Книгата " Европейско кино за нетрадиционалисти – кинорежисьорите "ЗА" дъгата" с автор Елица Матеева се занимава с филми със специфична тематика,..
Той е лауреат от Националния конкурс "Млади таланти". Миналата 2024 година му донесе още отличия - бронзов медал и почетна грамота на Международната..
"В световен мащаб, близо 400 милиона души, като след делта варианта на Covid почти 10 процента имат постковид синдром, а след омикрон – пет процента...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg