15 април е ключов в живота на всеки рибар. От тази дата влиза в сила забраната за риболов и водните обитатели биват оставяни на спокойствие за размножителния им период. Но гостите в предаването съвсем не се притесняват от това.
Георги Михайлов, председателят на УС на Българската федерация по риболовни спортове и шеф на риболовното дружество „Корморани“ във Велико Търново ни успокои, че смята заедно с колегите си да продължат да подържат формата си на останалите разрешени за риболов места. Защото все пак има и такива.
Станил Йотов пък, който е отговорник за връзките с обществеността на федерацията го изнамерихме да ухажва балканските пъстърви някъде към Михалково и Девин.
А Ивайло Христов, член на УС и председател на секцията по риболов на лед към БФРС, обясни кои са примамливите страни на подледния риболов. Не пропусна да ни смае със спомена си за годините, когато върху замръзналите води на язовир „Батак“ е наброявал 1500 души. А си поговорихме и за строгите мерки за безопасност не само при лова, а и при риболова.
Но най-хубавото беше, че и тримата обещаха скоро да гостуват в студиото на „И ловец съм, и рибар съм“. Макар че и тогава едва ли ще успеем да си поговорим за всичко, което ни интересува и вълнува.
152 години след обесването на националния герой Васил Левски говорим за личността и делото на Апостола по два познавателни вектора. Първият – историческата наука за тази забележителна фигура от нашите националноосвободителни усилия, а вторият – образът на Левски както в произведенията на класиците, така и в произведенията на нашите съвременници...
На 18 и 19 февруари с тържествени прояви България отбеляза 152 години от гибелта на най-светлата личност в историята на нашето национално възраждане и освобождение от петвековно потисничество и безправно съществуване в рамките на Османската империя. Васил Иванов Кунчев, Дякон Игнатий, Апостола, Левски – не просто обаятелен образ на герой, мъченически..
"Т ук, където се намираме сега, в Централен Анадол, са много почитани думите на персийския поет и философ Мевляна Джеляледдин Руми, който казва: "Ела, който и да си ти", разказва туристическият гид Гирай УУр Йозджаш. И той обяснява, че на територията на Република Турция днес съществуват седем региона, със седем различни климата, дори със седем..
Мария Аргирова. Тя е млад учен с дълга професионална биография. Мечтае да стане археолог, но се запалва по химията. Д-р Мария Аргирова съвсем наскоро получи наградата "Еврика" за постижения в науката, но преди това е носител на съвместната награда на фондация "Еврика" и Съюза на учените в България за отличната защита на дисертационния си труд...
В поредното съботно издание "За здравето" използвахме много военни термини, но говорихме по важни теми, може би най-болезнените за родната здравна система – липсата на лекари и сестри, обезлюдените лекарски кабинети по селата, в училища и детски градини, общественото безпокойство за това кой ще ни лекува в бъдеще? Всички сюжети аргументирахме..
Ненадейно напусна земния свят, докато другите празнуваха Свети Валентин, а той подготвяше поредното си “отечествено” турне. Беше го замислил с млади..
Глобалната среща за изкуствения интелект в Париж постави нови въпроси и предизвикателства пред света. Технологичните гиганти очертаха бъдещето на тази..
"Нирвана" от Константин Илиев е първата премиера на Великотърновския театър "Константин Кисимов" за 2025 година. Постановката по пиесата на големия..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg