Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Безкрайното състезание с рибата

4
Снимка: pxhere

15 април е ключов в живота на всеки рибар. От тази дата влиза в сила забраната за риболов и водните обитатели биват оставяни на спокойствие за размножителния им период. Но гостите в предаването съвсем не се притесняват от това.

Георги Михайлов, председателят на УС на Българската федерация по риболовни спортове и шеф на риболовното дружество „Корморани“ във Велико Търново ни успокои, че смята заедно с колегите си да продължат да подържат формата си на останалите разрешени за риболов места. Защото все пак има и такива.

Станил Йотов пък, който е отговорник за връзките с обществеността на федерацията го изнамерихме да ухажва балканските пъстърви някъде към Михалково и Девин.

А Ивайло Христов, член на УС и председател на секцията по риболов на лед към БФРС, обясни кои са примамливите страни на подледния риболов. Не пропусна да ни смае със спомена си за годините, когато върху замръзналите води на язовир „Батак“ е наброявал 1500 души. А си поговорихме и за строгите мерки за безопасност не само при лова, а и при риболова.

Но най-хубавото беше, че и тримата обещаха скоро да гостуват в студиото на „И ловец съм, и рибар съм“. Макар че и тогава едва ли ще успеем да си поговорим за всичко, което ни интересува и вълнува.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
акад. Лъчезар Трайков

Повечето неврологични заболявания започват много преди първите симптоми

"Мозъчната дейност обработва информацията, ако това е сходство с компютърната дейност – да, има такова. Мозъкът – това е неговата функция да обработва информацията, която идва от околния свят чрез нашите сетива. Тя се обработва от мозъка и дотук е сходството с компютъра. Може да се спори за обема и бързината на обработването на тази информация, но..

публикувано на 30.03.25 в 10:15

Трикове за интересно пребиваване в твърде туристическите Египет, Мароко и Южна Африка

Като почитател на бавното живеене пътуващият писател Бойка Велинова предпочита да странства по света без да е обвързана с туристическа агенция и да е част от група. Тя и съпругът ѝ Стоян са обиколили 123 държави на шест континента предимно със самостоятелно организирани пътешествия. По телефона от Испания, където живее в последните години, Бойка..

публикувано на 28.03.25 в 17:45

Може ли чуждоезиковото обучение в училище да бъде ефективно

Въпроса обсъждаме в рубриката "Всичко за образованието" с Донка Дойчева-Попова, инициаторка на петиция "За ефективно чуждоезиково обучение в училище". Не е тайна, че обучението по чужд език, най-вече английски, не отговаря на възможностите на децата и очакванията на семействата. За впечатляващия брой учебни часове (най-малкото 574 от втори до..

публикувано на 27.03.25 в 17:40
Илюстрация на Любен Зидаров

Скритата сила на вълшебната приказка – Разказвачите

Колкото и древни да са корените на вълшебната приказка, тя достига до нас предимно в писмения, "олитературения" си вид, т.е. чрез перото на известни и неизвестни, талантливи и не дотам даровити разказвачи. Дори когато говорим за "класическите" фолклорни приказки, те пак не са съвсем онези, които са си предавали хората от предписмените общества...

публикувано на 26.03.25 в 09:23
Траян Траянов

Равен достъп до качествено образование: Може ли училището да прекъсне цикъла на бедността?

Гост в предаването "Другият до мен" беше Траян Траянов, изпълнителен директорна фондация "Заедно в час". Философията на Фондацията е, че всяко българско дете може и трябва да развие своя потенциал, независимо къде е родено и какви са финансовите възможности на родителите му. Според Траян Траянов хората са ключът. Вярно е, че България не..

публикувано на 25.03.25 в 13:50