Васил Колев е роден през 1973 г. във Варна. Завършил е Националното училище за фолклорни изкуства “Филип Кутев“ в Котел, но съдбата го отвежда по съвсем различен път.
През 1995 г. избира своята нова професия – “барман“, а през 2011 г. печели първото си световно признание, следват още титли и много успехи.
“Започнах малко на шега, защото съм музикант по образование и никога не съм предполагал, че ще започна да работя и почти целият ми съзнателен живот ще мине зад бара“, казва в ефира на “Нашият ден“ известният барман.
“Музиката ми даде много неща. Научи ме да импровизирам – и барманството, и музиката са изкуство и имат много допирни точки“, казва още той и акцентира:
“Талантът е 10 до 20%, останалото е желание и голяма доза упоритост. Това е за мен рецептата. Човек няма ли желание и не е ли упорит да продължи, какъвто и талант да има, ще го погуби“.
Тайната съставка…
“Тайната съставка затова е такава, за да остане тайна, но винаги възбужда фантазията и интереса на клиента. Една от концепциите на барманството е тайнственост. Колкото по-виртуозно работи едни барман, колкото повече тайни има образно пред клиента, толкова повече му възбужда интереса към продукта, който прави“, споделя още той в интервю за БНР.
От другата страна на бара – кои са забранените теми?
“Барманът никога не трябва да навлиза в теми като политика, религия, семейните отношения също са много деликатна тема. Забраненото е всичко, което би могло да породи спор, защото един клиент посещава дадено заведение, освен с умисъл за консумация. Най-важното е клиентът да си почине психически, затова трябва да има удоволствие от самото начало – от посрещане до обслужване и изпращане“, посочва още той.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
Снимки: Фейсбук страница на Васил Колев
На 25 февруари София ще бъде домакин на 11-ото издание на международния форум за иновации Innovation Explorer . Тазгодишното мото на събитието – " Екстремен свят" – отразява динамиката и предизвикателствата на съвремието ни, коментира основателката на форума Леона Асланова в ефира на предаването "Време за наука". Форумът ще постави фокус..
Всеки от нас, поне веднъж в живота си, се е питал: "Защо нямам тези способности?" – било то физическа издръжливост, интелектуална острота, изключителен талант или необикновена красота. Въображението ни неизменно ни тласка към размисъл за границите на човешките възможности и начините за тяхното преодоляване. Но докъде може да ни отведе това желание..
В рубриката "Времето на редактора" обръщаме внимание на една дългогодишна традиция, свързана с почитта към Васил Левски в град Карлово. Учениците от Средно училище "Васил Левски" продължават да пазят спомена за Апостола на свободата чрез ежегодни театрални постановки, които се радват на голям интерес от страна на жителите на града. Днес, в..
Колко опасни са вейповете? Ново проучване наскоро даде малко повече яснота за рисковете от употребата на вейпове. Вейповете станаха алтернатива на наргилето. Рекламите им са навсякъде в социалните мрежи. Инфлуенсъри и модели организират игри и ги подаряват. Те имат този "куул фактор". Рекламната кампания на една от марките е "Новото..
В рубриката "Разговорът" диригентът Йордан Камджалов и ръководителят на Първото частно училище и детска градина "Д-р Мария Монтесори" – Мая Василева, споделят своите възгледи за силата на музиката, образованието и духовността в изграждането на достойно общество. Музиката като мост към безсмъртието На 152-рата годишнина от гибелта на..
В поредното съботно издание "За здравето" използвахме много военни термини, но говорихме по важни теми, може би най-болезнените за родната здравна система..
Комуникационната индустрия позволява много широк обхват от най-различни комуникационни форми – от съвсем стандартните материали, интервюта, статии, до..
"Във Funkallero сбъднах мечтите си откъм мелодии, които са били в главата ми от много време. Музикантите, с които свирим се влюбиха в тази музика и в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg