Даниел Върбанов е млад актьор, който бързо се превърна в любимец на публиката. Той е познат на зрителите от ролята на Баян в сериала “Войната на буквите“.
След като прекъсва образованието си в Англия, Даниел се връща в България и кандидатства в НАТФИЗ, където е приет и пълноценно учи в Националната академия за театрално и филмово изкуство в класа на проф. Атанас Атанасов.
В ефира на предаването “Нашият ден“ младият актьор споделя за себе си, че предпочита хората да решат как да го възприемат:
“обикновено хората са с много грешна представа кои са и как се възприемат от другите“.
Казва, че го вълнуват нещата, които вълнуват и неговите съвременници, “не живея в Х век“, казва той, шегувайки се.
Изкуството е онова, което го зарежда и мотивира. То е и нещото, което го кара да си поставя цели.
Относно тълкуването на историята във “Войната на буквите“ споделя:
“Чисто исторически много хора имат различни гледни точки върху това какво се е случило. По някакъв начин изворите си противоречат. Хубаво е да имаме усещането за идентичност като народ. Нашият език е много ценен в това отношение. Да пазим нашето и да не се страхуваме да бъдем различни“.
Запитан дали следи политическия живот в страната, отговаря, че не му остава достатъчно време, за да е много запознат и да следи интензивно новините.
В ефира на предаването актьорът сподели и различни забавни и интересни моменти по време на снимачния процес на сериала – чуйте в звуковия файл.
Вечно живият театър и класическата драматургия са неговата страст. Той е български режисьор с европейско измерение като творец, магьосник за актьорите. Поставял е Шекспир, Молиер, Ибсен, Йовков, Страшимиров. Човек с много лица – на режисьор, поет, драматург, преводач, изследовател, критик, писател на театрални анализи, разкази и портрети на актьори...
За Ваньо Стоилов, кореспондент на в. "24 часа" от Стара Загора, това е трета поредна книга. Този път историите му препращат и към популярното предаване на БНР "Спорт и музика", но и към дейци на културата: ранни спомени за Елисавета Багряна, памет за Маргарита Димитрова, поглед отблизо към Анна Томова-Синтова, Веселина Кацарова, Ваня Цветкова, Емил..
Днес (5 февруари) се навършват 40 години от откриването на Експерименталния сатирично-вариететен театър към Дома на хумора и сатирата в Габрово . Негови артистични директори са били имена като Николай Николаев, Хачо Бояджиев, Вили Цанков, Сотир Майноловски, Николай Георгиев. Сериозно наводнение през 1991 година нанася непоправими щети на..
Днес от 18:00 часа в Регионалната библиотека "Захарий Княжески" в Стара Загора ще се проведе специална прожекция на късометражно кино, организирана от "Кинематограф". Темата на събитието е "Земята и Космоса", а зрителите ще имат възможност да се насладят на селекция от късометражни и документални филми, посветени на връзката между нашата..
Съвместна фотоизложба на двама фотожурналисти, Румен Сарандев от БНР Варна и Олександър Барон от Одеса, представя през обектива стремежа на обикновените хора да запазят нормалния живот в ненормалните условия на война. Събитието ще се състои в Галерията на "АРТ център 3" в Плевен, а откриването е на 5 февруари от 17:30 ч . Изложбата показва..
В епизод 575 "Трамвай по желание" прави дълбок поклон пред една от най-значимите фигури на българската популярна музика. Легендата за краля на..
В днешното издание на предаването "Време за наука" разгледахме темата за "данък наследство" и семейните фантоми. Обсъдихме как от родителите си..
2024 г. донесе значителни промени в пазара на недвижими имоти в България. Според доц. Мирослав Владимиров, икономист и член на борда на директорите на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg