Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Детелина“ – пенсионерски клуб за споделяне на радостта от живота

| обновено на 27.04.23 в 10:47
Илюстративна снимка
Снимка: Светла Бондова

Как изглежда животът на пенсионери, имащи регулярни срещи, в които споделят хубавите и радостни моменти в живота?

Пенсионерския клуб "Детелина" има около 125 членове, регистрирани към Националния клуб на пенсионерите в България. Те се срещат всеки четвъртък от 10:00 часа, за да упражняват подходяща за възрастта им гимнастика, а след това да се насладят на сладки разговори и кафе.

В рамките на инициативата се организират различни дейности, като концерти, здравни лекции, чествания на годишнини и национални празници.

Вержи Илиева е зам.-председател на организацията. В “Нашият ден“ тя казва, че всички пенсионери са добре дошли, независимо в коя възрастова група попадат.

Срещите в клуба не са само за забавление и разсейване. Членовете имат възможност да обменят рецепти, да играят карти и да се насладят на торти, милинки и банички, които сами приготвят. Екипът организира и празнувания на различни празници като Деня на християнското семейство, 8-и март и 3-ти март.

Важно е да се отбележи, че пенсионерите не се събират там, за да споделят своята мъка, а за да се разведрят и да се насладят на приятните моменти в живота.

Чуйте пълния разговор в звуковия файл.


По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Денят, който промени Русия и Украйна: 22 януари през призмата на историята

В контекста на значими исторически дати и събития, историкът Евлоги Станчев говори в ефира на "Нашият ден" за паралелите между "Кървавата неделя" през 1905 г. в Русия и Съединението на Украйна от 1919 г. Тези събития носят своето значение както за времето, в което са се случили, така и за съвремието. На 22 януари 1905 година в Санкт..

обновено на 22.01.25 в 11:39
Люба Константинова и Петя Андасарова

За търсенето на човека в полето на хуманността

За търсенето на човека на полето на хуманността чрез изложбата "Да търсиш дом, да намериш човек" , създадена по проекта "В търсенето на убежище: хора, ценности и практики" към Софийския университет "Св. Климент Охридски" – разговор в "Нашият ден" с Петя Андасарова , един от организаторите. Андасарова е част от екипа студенти от специалност..

публикувано на 22.01.25 в 10:33

Бабино хоро за Бабинден в Негушево

Село Негушево е с хилядолетна история, а първите писмени данни за него са от 1444 година. "В селото винаги е имало будни хора, които са живели и творили с мисълта за идните поколения", казва секретарят на читалище "Възраждане-1922" Елка Радойновска. С какво са известни съвременните жители на Негушево, как живеят, за какво мечтаят и как премина..

публикувано на 21.01.25 в 12:11

Синан Фейзула: Защо е важно да започнем стаж още в университета?

В рубриката "Разговорът" инженер-механикът Синан Фейзула от компанията Festo споделя своите виждания за това как младите хора могат успешно да се реализират професионално. Той изтъква важността на ранното навлизане в професионалния сектор, ролята на екипа и значението на доброволчеството . Баланс между работа и образование Синан..

обновено на 21.01.25 в 11:58

AI като катализатор на глобална трансформация: Възможности и предизвикателства

Тучев разглежда темата за неизбежната социална трансформация, предизвикана от навлизането на изкуствения интелект (AI) в живота и бизнеса. Според него, човечеството е на прага на значителни промени, които ще засегнат не само технологиите, но и начина, по който функционират обществото, икономиката и геополитиката. Христо Тучев очертава три..

публикувано на 21.01.25 в 09:58