"Давам си сметка, вероятно като мнозина преди мен, че сред личните ми спомени има много, родени от книги. Четенето произвежда спомени. Отдавна не помня и съм се отказал да търся кои са прочетени и кои – не. Не намирам никаква разлика, всичко е преживяно, всичко ме кара да настръхна, всичко е оставило белег. По всичките мои тела..."
"Всичките наши тела" е най-новият спектакъл в репертоара на Драматичния театър "Невена Коканова" в Ямбол. Постановката по текстове на Георги Господинов е на режисьора Мартин Киселов, който е създал, със съдействието на автора, и драматургичната основа на представлението.
"Разговорът в момента е с режисьора, но нямаше да има смисъл да разговаряте с него, ако актьорският екип не се беше отдал изцяло на такъв "шантав" процес и не го беше подкрепил и обогатил, и развил – много повече, отколкото аз бих могъл да измисля с молив на бюро. С огромно удоволствие работих с тях. Те дойдоха с едни любопитни очи към това предложение, с много желание да играят заедно", разказа в "Артефир" Мартин Киселов.
В представлението участват актьорите Петя Бойчева, Галина Иванова, Цветелина Кънева, Румен Михайлов, Георги Караиванов, Георги Ружичка, Вълчо Янев, Мирослав Димитров.
Сценографията е на Илияна Кънчева, композитор – Калин Николов, пластика – Атанас Жеков-Кроко. Представлението е адаптирано за хора със слухови проблеми.
Спектакълът е създаден с финансовата помощ на Националния фонд "Култура".
Публиката в Ямбол може да гледа "Всичките наши тела" на 25 октомври.
На 1 ноември – Деня на народните будители, спектакълът ще гостува в София, на сцената на Театър "Българска армия".
В aртпространството на галерия Heritage, новият aртцентър в сърцето на София, е представена самостоятелна изложба на художника от старата школа майстори – Симеон Кръстев, която е обединена под мотото "2 in 1". Вернисажът колаборира две различни техники, а именно, акварел и маслена живопис. Откриването на експозицията предизвика жив интерес в..
Каква е разликата между западните и източните книжни панаири и форуми за литературен обмен? Как читателите в арабския свят се сдобиват с хартиени копия? Кои международни практики биват успешно интегрирани на българска почва и какъв е пътят на една книга от написването ѝ до преводи и чуждестранни издания? Гост на предаването "Литературата. Начин..
Професор Боян Добрев е ръководител на катедра "Стенопис" в Националната художествена академия и е доктор по изкуствознание и изобразителни изкуства. Създател е на множество мултимедийни реализации за нуждите на Министерството на външните работи, Софийски университет "Св. Климент Охридски", Министерство на икономиката, Посолството на САЩ в България,..
Илюстраторката и графична дизайнер Александра Рамирес е базирана в Лондон вече повече от 10 години. Нейната работа е насочена към дигиталния дизайн, но в изложбата си Slam Dunk в столичното галерийното пространство L44 Рамирес изразява огромната си любов към спорта и баскетбола, експериментирайки с техниката ситопечат. Александра е специализирала в..
Със своя "НЕпътеводител за Италия от А до Я" блогърът и пътешественик Иван Кръстев потапя читателите в магията на така наречената "Страна на Ботуша". Кръстев работи в строгата сфера на финансите, но неговата страст е пътуването. Като пишещ пътешественик той членува в Асоциацията на журналистите и писателите по туризма (АБУЖЕТ)...
Австралиецът Саймън Бони (р.1961, Сидни) и групата му Crime & The City Solution пристигат за първи у нас в понеделник, на 2 декември, за да..
Две от късните реформаторски опери на Кристоф Вилибалд Глук бяха изпълнени в две водещи белгийски музикални институции – във Фламандската опера в Антверпен..
Тази година Европейската лаборатория по физика на елементарните частици (ЦЕРН) отбеляза своята 70-годишнина. ЦЕРН е основан от 12 европейски..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg