Няколко дни след убийството на Мартин Божанов Нотариуса се появяват нови разкрития за влияния в съдебната система. Вътрешният министър заяви, че има много работа по случая, работи много активно, денонощно. Събират се факти и доказателства, които в момента се анализират версиите. Според разследване на Антикорупционния фонд Божанов е осъществявал връзка с прокурори срещу заплащане – с цел решаване на проблеми на клиенти на обвинението. Фондът показва записи на серия от разговори, които разкриват кои са "помагачите" с влияние в съдебната система. Разследващият журналист Николай Стайков разказва за частен клуб за магистрати в столичния квартал "Гео Милев", който се намира в близост до вече закрития Специализиран съд.
Как да се предпазим и да не станем жертва на имотни измами, и ако случайно станем, как да потърсим правата си?
В предаването "Законът и Темида" адв. Захари Генов прави коментар:
"Когато говорим за измама, трябва да разбираме, че определен човек въвежда някого в заблуждение, сключва се някакъв договор и последва една вреда за измамения (въведение в заблуждение). Има възможност обаче въвеждането в заблуждение да не стане от определено лице, а заблуденото лице самó да се въведе в заблуждение. Това е по принцип за измамата.
За имотна измама става въпрос, когато това е свързано с определен имот, парични средства, МПС... (движима или недвижима собственост). Преобладават случаите с парични средства и с недвижими имоти."
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
В редакция "Хумор и сатира" акъл имаме много и щедро го раздаваме, не ни се свиди. Огледаме се, видим област, където явно се нуждаят от акъл и веднага ставаме мозъчни донори, така да се каже. За съжаление често пъти акълът ни се отхвърля, не влиза в работа, което си личи навсякъде у нас. Това обаче не ни разколебава, продължаваме да раздаваме в..
Как достъпът до точна и проверена информация влияе на социалното приобщаване и благосъстояние? Може ли да бъде причина за маргинализация и как фалшивите, подвеждащи и изфабрикувани новини се разпространяват по различен начини в различните общности? В "Работилница за журналисти" на АЕЖ - България беше представено ново проучване на..
В Деня на патентоване на първата електрическа самобръсначка и първото изкуствено кръвопреливане в света, гост в студиото е Илиана Типова – отличник на випуска на 10-ия майсторски клас по радиожурналистика на БНР. Тя е автор и водещ на предаването за туризъм и хоби на Радио Кърджали "Накъде в неделя". За връзката между Граф Дракула, Хелоуин, гробищата..
Епигенетиката изучава изменения в гените, които не се дължат на промени в ДНК последователността. Тези промени могат да бъдат предизвикани от външни фактори – въздух, стрес, хранене, и в някои случаи се предават на следващите поколения. За епигенетичните фактори и тяхното овладяване в изпълненото със стрес ежедневие в "Terra Култура" говори..
От 2 декември всеки понеделник между 8:30 ч. и 9 ч. в ефира на "Нашият ден" ще гостуват български иноватори със зелена бизнес ориентация. Поводът е първото национално проучване на Move.bg "Зелени решения от България 2024" . За "зелените решения" в бизнеса и данните от проучването в предаването разговаряме със Саша Безуханова –..
Международният театрален фестивал "Дивадло" в Пилзен e един от най-престижните фестивали, посветени на театралното изкуство в Европа. Фестивалът представя..
Как достъпът до точна и проверена информация влияе на социалното приобщаване и благосъстояние? Може ли да бъде причина за маргинализация и как..
Как политиците трупат гласоподаватели през конспиративни теории и дезинформация, коментира във "Въпреки мрежата" по програма "Христо Ботев" Тодор..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg