Обитателите на парка "Белица", управляван от фондация "Четири лапи" и фондация "Бриджит Бардо", имат живот, преминал през промени, след като са били спасени от тежките условия, в които са се намирали. Както посочва Калина Вълчинкова, ръководител на направление "Грижа за животните и управление на съоръженията" в предаването "Нашият ден", животните сега се нуждаят от медицински грижи и чести прегледи.
Животните носят следи от миналото си – физически и психологически. Въпреки че се грижат да им осигурят близки до естествената им среда условия, последиците от техния предишен живот често остават. За да се гарантира дългосрочна медицинска грижа, екипът на парка извършва периодични медицински прегледи на животните, като се стремят да реагират на всяка належаща нужда.
С напредване на възрастта на мечките обаче се увеличават здравословните проблеми, което изисква по-чести извънредни прегледи и намеса. За тази цел се използват различни методи и апаратура, включително рентгенови снимки, ехографски прегледи и вземане на кръв. Сътрудничество с ветеринари от чужбина също е част от процеса, като понякога се налага и пренасяне на животните до София за специализирана грижа.
С цел да се оптимизира процесът на грижа и да се осигури незабавна помощ при нужда, клиниката на парка трябва да се оборудва с необходимата апаратура. В настоящия момент, като част от усилията за подобряване на услугите, фондацията се обръща към обществото за подкрепа за закупуване на апарат за рентгенови снимки.
Известно е, че даренията и помощта на хората могат да имат голямо значение за животните в парка "Белица". Повече информация за начините за помощ може да се намери на уебсайта на Фондацията. Всеки принос играе роля в осигуряването на по-добър живот за обитателите на парка и помага за поддържането на медицинската грижа, която те заслужават.
Чуйте разговора в звуковия файл.
Тоталния разпад на обществения диалог, речевата агресия и върховенството на политическото клише коментират в предаването "Мрежата" д -р Антоанета Начева и доц. Владислав Миланов , преподаватели във Факултета по славянски филологии на Софийския университет "Св. Кл. Охридски". Д оц. Владислав Миланов : "Чистото и задълбочено политическо..
Георги Трайков от София се захваща с реставрирането на мебели почти като на шега, а се увлича дотолкова, че създава собствено ателие и се сдобива и с помощник – тапицера Александър Петренко. Да се реставрират мебели изглежда лесно, но е свързано с много груба и фина работа, усет за душата на предметите и за тяхната история. И понеже Георги..
В неделното евангелско четиво Христос излекува двама слепци и един, обхванат от бяс ням човек. За Сина Божи, който е Лекар на душите и телата, това не е първото изцеление. Прави впечатление не отричането на безспорното чудо, а неговото обяснение. Множество са физическите недъзи, които Христос облекчава, но винаги показва, че истинският носител на..
Защо 12 години след протестите ДАНСwithme и "Белия автобус" днес по площадите на големите български градове отново има протестиращи хора, които искат справедлива съдебна система у нас . Какво пропусна гражданското ни общество, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Валентин Вълканов , преподавател по социология в НБУ. Какво..
Осъдителната присъда за журналиста Борис Митов и "Медиапул" коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Жана Попова , преподавател във ФЖМК. "Това дело е изключително важно в няколко посоки, особено сега, когато говорим за събитията с кмета на Варна и за всички последици от действието на прокуратура, на Антикорупционната комисия и..
Защо 12 години след протестите ДАНСwithme и "Белия автобус" днес по площадите на големите български градове отново има протестиращи хора, които..
От 21 до 30 юли продължава тазгодишното издание на Седмицата на италианската култура в Държавен културен институт "Културен център Двореца" в Балчик...
RADAR Festival Beyond Music се завръща между 7-и и 10-и август във Варна и както всеки път, предлага богата програма от аудио-визуални преживявания...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg