Днес (15 април) започва ранното записване за конкурса "Сайт на годината", който се провежда за седми път. За фокуса на конкурса тази година, категориите и наградите в "Нашият ден" говори Жюстин Томс от "Фондация за активно развитие на уеб".
"Всеки, който е създал своя сайт в България, без значение на какъв език, може да участва в конкурса "Сайт на годината". Категориите са леко обогатени, за да могат да се включат наистина всички сайтове. Специално вкарваме категория за електронно управление, защото много сайтове започнаха да предлагат електронни услуги. Искаме да ги насърчим и да покажем добрите практики", казва Томс.
Представителят на фондацията споделя, че тази година категориите "Голям електронен магазин" и "Малък електронен магазин" ще бъдат разделени, за да се подсигури справедливата конкуренция между претендентите. Специален акцент на конкурса е новата категория за иновативен продукт, съобщава гостът. Този продукт може да е уебсайт, част от уебсайт, мобилно приложение и дори нещо, свързано с изкуствен интелект, пояснява Томс.
Съставът на конкурсното жури е много широк – 58 души ще оценяват в трите основни сегмента – програмиране, дизайн и маркетинг. Също така 15 студенти ще помагат на основното жури, за да усвоят познания за бранша отблизо. По думите на Томс двете категории, които традиционно предлагат най-интересните и качествени продукти, са "Корпоративен сайт" и "Електронен магазин".
Наградата на конкурса е статуетка, която е израз на голям престиж и високо ниво в сферата, заявява Томс. Тя акцентира и върху наградата за жени в технологиите, която подкрепя и насърчава женското присъствие и развитие в технологичния свят.
Повече по темата чуйте в звуковия файл:
На 29 март за четвърти пореден път в София бе проведен Градски фестивал на семената. Освен традиционната размяна на семена, в програмата на фестивала имаше и лекции – свързани както с отглеждането на растения и запазването на агробиоразнообразието чрез възпроизвеждане на семената от стари местни сортове, така и такива, представящи инструментите на..
В ефира на медицинското предаване Lege Artis проф. д-р Атанас Темелков – дългогодишен анестезиолог в МВР-болница – коментира трагичния случай с починалото дете в Пловдив. Според него прибързаните изводи в обществото и медиите крият риск от неправомерно насочване на вината и пропускане на съществени детайли в разследването. "В момента се..
Проблемите в българската психиатрия продължават да се трупат, но този път сякаш се вижда лъч надежда. В ефира на предаването Lege Artis, д-р Цветеслава Гълъбова – директор на Държавната психиатрична болница "Св. Иван Рилски", коментира актуалното състояние на сектора, като откровено постави въпросите за кадрите, условията на труд и бъдещите планове..
Те идват с очи, пълни с въпроси. С ръце, които искат да създават, рушат и пак да изграждат. С гласове, които още не са се научили да мълчат от страх. Младите. Онези, които винаги наричаме „бъдещето“, а рядко слушаме в настоящето. Те не искат позволение да бъдат различни – просто са. Не защото протестират нарочно, а защото още не са забравили как се..
Защо в българския фолклор и народопсихология има изрази като "От сън спомен няма", "Като умра – ще се наспя"? Как да направим съня си по-консистентен? Как двигателната дейност влияе на съня? Това издание на "Гласът на времето" е посветено на съня и неговото влияние върху здравето и живота ни. Сънят е неразделна част от нашето ежедневие, но често..
Отиде си актьорът от Сатиричния театър Пламен Сираков. Той бе добър, усмихнат човек, благ и ненатрапчив. Познавах го от 1991 г., когато се срещнахме в..
Темата за литературата в учебната програма на децата ни тлее и периодично припламва в публичното пространство, подета от различни говорители, водени от..
Изложбата "Атон в рисунки и фотографии" на известния художник Андрей Янев и проф. Мирослав Дачев , която бе представена, под патронажа на президента..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg