Да избираш каузите, зад които заставаш, с чисто сърце и отговорно към околния свят отношение – разговор в "Нашият ден" с актьора Борислав Вълов, чийто имидж работи в полза на обществено значими инициативи.
Вълов споделя, че в ежедневието си полага старание да бъде внимателен към малките неща, които го заобикалят. Да създава, а не да руши, да отстоява послания, в които вярва – това е житейската философия на актьора.
"Да съм част от идея, кауза, мисия, инициатива е нещо, което ще избирам и занапред.", заявява Вълов.
И от сцената, и в живота, и в социалните мрежи, и в подкаста, където откровено засяга сложни за обществото теми, Вълов отправя послания и предлага хляб за размисъл. Гостът изразява радостта си, че тези послания биват доловени от аудиторията дори тогава, когато присъстват като подтекст.
"Избирам да гледам идеалистично на живота и света. Това е обмислен избор.", казва Вълов и допълва, че в свят, в който ценностната система се изкривява, а с истината се злоупотребява, човек трябва да подхожда критично към информацията и да прецени кои ценности изповядва.
Една от каузите, на които Вълов активно посвещава своето внимание и време, е свързана с правата на животните.
"Животните са светлина в природата и в живота. Те носят чистота.", смята актьорът, за когото грижата е инстинкт.
В края на разговора се включва активистът Стефан Димитров от организацията "Невидими животни", за да благодари на Вълов, както и на всички обществени личности, които за припознали кампанията bezkletki.bg.
Над 50 хил. българи са подписали петицията срещу отглеждането на животни в клетки с индустриална цел.
"Българското общество категорично не е безразлично към темата за защита на животните.", заявява Димитров.
Целия разговор чуйте в звуковия файл:
Каква е разликата между протестите в Турция и в Сърбия – коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Стоян Георгиев , журналист от БТВ. "Тъкмо техните съдебни системи са причината, за да излязат хората на улиците . Когато една съдебна система е превзета, можем да видим как може да бъде използвана. В Турция, например, една журналистка, с..
Село Глава се намира в община Червен бряг, плевенска област. Селото е създадено в края на XIV в. и носи името от това време. Една от легендите за името е, че поради благоприятните условия в местността, хората изкарвали на паша добитъка си там и поставили на кол череп на животно, който да служи като ориентир. Главата на животното се превърнала в..
В разговор с Ивайло Стефанов за предаването "Аларма" по Програма "Христо Ботев", Виктор Лилов, правозащитник и издател говори обстойно за случаят на саудитския дисидент и журналист Абдулрахман Ал-Халиди, намиращ се вече четвърта година затворен в центъра за задържане на чужденци в софийският квартал Бусманци. Абдулрахман Ал-Халиди е дисидент и..
България е пълна с руска памет, а пък какво е България за Русия и средностатистическия руснак, както и може ли да се вярва на руския президент Владимир Путин, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Маргарита Шурупова , журналистка от Русия, която е избягала в България в началото на войната на Русия срещу Украйна. Един от авторите в..
В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси. Милко Стойков, Бургас: Наследих от сестра си етаж от къща заедно с парцел – отстъпено право на ползване, вещно право на ползване, за което плащам данък за земята и за етажа. Мога ли да заградя наследения от мен терен? Сои институции..
България е пълна с руска памет, а пък какво е България за Русия и средностатистическия руснак, както и може ли да се вярва на руския президент..
Готови ли сте за първия етиопски концерт в най-новата история на България? Ukandanz (или uKanDanZ , както често се изписва името им), една от..
"Младежки Литературен вестник" е нова и обещаваща инициатива, която събира млади хора, за да творят и да изразяват своите възприятия за съвременната..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg