Тя е червенокоса, с лунички, прилича на Пипи Дългото чорапче, но първата ѝ роля е Малкият принц. Обича морето, съученичка е на Петя Дубарова, има над 20 роли в киното, последно я следяхме в сериала "Братя", а сега през вечер може да я гледаме на сцената на Сатиричния театър, където е просто неузнаваема във всяка роля!
За незабравимите спомени от тийнейджърските години и за своя пръв учител Димитър Еленов в "Тийн Тайм" разказва Деляна Хаджиянкова.
Детството на Деляна е било свързано със сцената, тъй като тя от 6-годишна танцува балет, а по-късно посещава уроци при театралния учител Демитър Еленов. Така че, като тийнейджърка, Деляна е момиче с дънки и рошава коса, бързащо по улиците, за да отиде на репетиция. Освен, че се занимава с театър, като малка Деляна е свирила на пиано, експериментирала е с поезия и музика.
За Петя Дубарова, която е срещала в ученическите си години, Деляна си спомня, че е имала особена енергия, но и невидима стена около себе си.
Актрисата не вярва в схемата 1% талант и много труд, но без труд, психо-физическа подготовка и умение да се позиционираш в театралното пространство, успехът е невъзможен, по думите на Деляна.
Изкуството изисква много труд и предимно любов.
Кино или театър? Днес актрисата вече не може да посочи предпочитание. Пред камерата човек трябва да бъде дълбоко откровен и интимен. Театърът е екстровертно и забавно изкуство.
От сърце да препоръчаме спектаклите с участието на Деляна, сред които любим ни е "Криворазбраната цивилизация".
Чуйте!
Художникът Слав Недев e известен с творбите си у нас и в чужбина, има национални и международни отличия за работата си. Негови картини са включени в колекции, между които: в Градския музей на Вуковар – Хърватска; Държавен департамент Вашингтон – САЩ; "Гауденц Б. Руф" – Цюрих, Швейцария; Imago Mundi на фондация "Бенетон" – Тревизо, Италия; Siddhartha..
Художникът Спас Йорданов, дипломант-магистър в специалност “Керамика” на Нов български университет и един от най-емблематичните студенти на ателие Керамика на НБУ ще покаже изложбата си “Дракони и дракотаври”. Тя се открива на 14 януари и ще продължи до 30 януари в столичната галерия “Аросита”. Експозицията представя две концептуални линии: едната..
На 13 януари в Сатиричния театър "Алеко Константинов" беше честването по повод 100 години от рождението на Георги Калоянчев. Пред гости, журналисти и трупата на театъра, актьорът Ивайло Калоянчев и директорът Калин Сърменов разказаха спомени за Калата. На камерната сцена "Методи Андонов" бяха изложени част от запазените костюми на големия български..
Мартин Кръстев (2000) е от Хисаря, но споделя, че домът му е някъде между Асеновград и Лисабон. Живее в София, където се занимава с трудова психология. В свободното му време можете да го видите да помага като доброволец, да чете книги или да търси нов любим десерт. Лауреат е на четиридесетото издание на Национален младежки конкурс за поезия "Веселин..
"Целият свят е сцена и ние всички сме актьори." Може би банален израз, когато се опитваме да говорим за театър, живот и изкуство, но както знаем, в клишетата е истината. Особено при разговор с д-р Сава Драгунчев, който освен актьорското си образование в НАТФИЗ "Кръсто Сарафов" е специализирал и актьорско майсторство в Кралския Шекспиров театър,..
В рубриката "Архивите са живи", обръщаме поглед към един от най-ярките символи на българската литература – Пейо Яворов. На днешния ден по нов стил, преди..
В рубриката "Разговорът" ви срещаме с Лида Тенева – опитен изследовател, който посвещава професионалния си живот на изучаването на океанските екосистеми и..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg