Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Закриват Пощенски клон №7 във "Възрожденци", хората недоволстват

След закриването на Пощенски клон 7 във "Възрожденци", единият от вариантите за хората от квартала е да слизат до центъра на града.
Снимка: Радио Кърджали

Пощенски клон номер 7 в кв. "Възрожденци" в Кърджали, който се помещава в блок 2, ще бъде закрит. За това сигнализира нашата слушателка Силвия Стайкова. Според нея притесненията сред жителите на квартала са големи, защото  много хора получават пенсии и плащат битови сметки на гише в пощата. Има инвалиди, за които ще е изключително трудно придвижването до най-близкия пощенски клон, който е в бл. 35. Опашките в пощата са дълги и не само в дните за получаване на пенсиите. Сега в другия клон ще се чака още повече, което ще породи още повече напрежение, каза ни Силвия Стайкова.

Някои от жителите дори не знаеха, че пощата в бл. 2 се закрива. Други се ядосваха, че това още повече ще затрудни живота им, защото, освен че получават пенсии или взимат пенсиите на близки хора, още и плащат сметки на гише. Билге Мехмед провери какво мислят жителите на Възрожденци, които ползват услугите на Пощенски клон номер 7 в блок 2.

Отправихме запитване към Български пощи ЕАД защо се налага закриването на пощенски клон номер 7 в кв. "Възрожденци". От пресцентъра на компанията ни изпратиха писмен отговор, тъй като в момента директорът на Териториалния клон на Български пощи в Кърджали не е на работа и не можем да разговаряме с него. Ето какво ни написаха от централата:

"Пощенска станция 6607 Кърджали 7 трайно работи на голяма загуба. Битовите условия са лоши и няма достъп за лица със специални потребности. Броят на  използваните от гражданите услуги в ПС – 6607 е намаляло с близо 62,3%. през 2022 в сравнение с 2021 г. С въвеждането на електронния пенсионен картон се наблюдава значително намаление и на броя на пенсионерите, които получават пенсията си на гише, тъй като имат възможност да я получават във всяка друга пощенска станция в страната. Концентрирането на  населението и бизнеса в централната час на квартал Възрожденци води и до пренасочване на използваните предлаганите от „Български пощи„ услуги в друга пощенска станция - 6609, която се намира в централната част.

Поради тези причини е взето решение за временно закриване на станцията, считано от 01.08.2023 г., като са предприети всички мерки обслужването на гражданите в района да бъде съобразно с нормативните изисквания.

Клиентите могат да ползват всички услуги, които предлагат „Български пощи“, в ПС 6609 Кърджали или ПС 6600 Кърджали Ц. В тези две пощенски станции ще бъде създадена организация на работата, която максимално да улесни обслужването.

През последните няколко години е налице трайна тенденция на ускорено нарастване на финансовите загуби на „Български пощи“ ЕАД.

В тази връзка крайно наложително e дружеството да предприеме мерки за подобряване на финансовите си резултати, включително чрез редуциране на разходите и оптимизиране на пощенската мрежа и логистика."

Това е отговорът на Български пощи. А ние ще потърсим директора в Кърджали, след като се върне на работа, за да разберем колко временно е това закриване и при какви условия и евентуално кога би могла да се възобнови работата на пощенски клон номер 7.


По публикацията работи: Станислава Георгиева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Вечер с танцуващия с думи Николай Милчев в Момчилград

На вечер с публициста, поет и учител Николай Милчев ни кани винарската изложба в Момчилград, на 23 май, Ден на българската просвета и култура, и на славянската писменост от 18 часа. Елате на вечер с майстора на метафората, танцуващия с думи различен поет Николай Милчев, приканват организаторите. И обещават словомъдрието,..

публикувано на 20.05.25 в 14:02
Снимката е илюстративна

Преподавател по философия: Общообразователното училище не е място за обучение по религия

По-скоро проблематичен очаква да е предлаганият нов учебен предмет за задължително обучение „Добродетели и религии“ Марина Димова, преподавател по философия и гражданско образование в Езиковата гимназия „Христо Ботев“ в Кърджали. „На пръв поглед предлаганата програма изглежда грамотно написана, с инфографики и с причини за въвеждане,..

публикувано на 17.05.25 в 22:45
Национален фолклорен фестивал

Фолклорен празник в село Мустрак събира таланти от цяла Югоизточна България

Фолклорният дух оживя в свиленградското село Мустрак, където се провежда третото издание на фестивала „Запели са, заиграли край Сакара“. Традицията отново събра десетки самодейни състави, певци, танцьори и почитатели на българския фолклор от различни краища на страната. Фестивалът се утвърждава като цветен празник на родолюбието, музиката и танца. За..

публикувано на 17.05.25 в 17:10

„Златните пчеларовски баби“ прославиха родния фолклор на събора „Китна Тракия пее и танцува“

В Хасково се продължава 59-ото издание на Националния събор на народното творчество „Китна Тракия пее и танцува“. Емблематичният парк „Кенана“ отново се превърна в сцена за самодейци и професионални изпълнители от цялата страна, които прославят българските песни, танци и традиции. Началото на тридневния събор беше поставено още в петък вечер с концерт..

публикувано на 17.05.25 в 16:28
Елена Каневска с деца от ШНП

Талантливите славейчета от „Китка виена“ за първи път с участие на национален конкурс

Малките таланти от школата по народно пеене „Китка виена“ при НЧ „Кирил Маджаров – 1866“ в смолянския квартал Устово направиха своя първи голям скок на национална сцена. Под ръководството на преподавателката Елена Каневска, децата взеха участие в Националния песенен фолклорен конкурс „Пролетна дъга“ в село Куртово Конаре. „За повечето от тях това беше..

обновено на 17.05.25 в 15:00

В Смолян се проведе пъстър празник на родопското етнографско наследство

В Регионалната библиотека „Николай Вранчев“ в Смолян за първи път се проведе „Парад на носиите“, който събра близо 15 участници от различни населени места в област Смолян. Всеки от тях представи своя автентична носия – наследена и съхранена от предци си. Най-старата носия, показана по време на събитието, е на повече от 120 години и е собственост на..

публикувано на 15.05.25 в 10:30

При конфликт децата, изучаващи религия, реагират с комуникация, а не с агресия

Въпреки че часовете са в извънучебно време, децата идват с охота и желание. В това е категорична Пенка Величкова, която вече осем години преподава предметът „Религия Православие“ в Средно училище „Йордан Йовков“ в Кърджали. Той е свободноизбираем. Родителите специално заявяват желанието си децата им да го изучават. Часовете са веднъж седмично..

публикувано на 12.05.25 в 23:00