Туристическото ведомство е платило 5000 лева, за да знаят туристите как да стигнат до Зоопарка в Пловдив, например, и до още над 3000 туристически обекта у нас. Днес министерството представи онлайн регистър на туристическите атракции. Целта му е да даде информация за туристическите атракции, обяви пред Радио Пловдив заместник – министърът на туризма Ирена Георгиева.
От 265 общини само 14 не са подали информация за регистъра, а за четирите пилотни общини, сред които и Пловдив, информацията е по- пълна.
Регистърът ще дава информация и за собствеността на атракциите, както и за наличната инфраструктура.
3330 са туристическите обекти в регистъра. От тях около 1800 са публична държавна и общинска собственост. 930 са с неизяснен статут на собствеността.
Регистърът е достъпен през самия сайт на ведомството. В помощ на туриста в регистъра могат да се намерят и местата за настаняване в населеното място, в което се намира дадена туристическа атракция.
Регистърът дава информация за Стария Пловдив, както и за Зоопарка в града, например.
Над 100 пловдивски забележителности влизат в онлайн регистър на туристическите атракции, съобщи за Радио Пловдив зам.-кметът Стефан Стоянов. Проектът е на Министерството на туризма. Регистърът ще дава информация и за собствеността на атракциите, както и за наличната инфраструктура, а информацията в него е предоставена от общините в страната.
„Освен над 50 -те обекта в Стария град, в регистъра влизат и 23-те музеи в града, новата многофункционална спортна зала Колодрума и Зоокъта. В онлайн платформата са включени и събитията от културния календар на града, както и археологическите обекти като Одеона, Малката и Голямата базилика, Римския стадион и Античния театър“, разказа той и привества идеята на Министерството на туризма.
„За първи път в дигитална среда ще бъдат събрани всички туристически атракции. В платформата сме подали всички туристически обекти на територията на Пловдив. Очевидно е, че в бъдещето на културния и исторически туризъм има много потенциал, още повече, че Пловдив все още е една неразкрита перла за европейските туристи“, коментира още Стоянов.
По всяко време в онлайн регистъра ще могат да бъдат добавяни нови туристически атракции и обекти.
„През другата година, когато започне работата по площад Централен, ще имаме огромното предизвикателство да организираме един огромен археологически комплекс около и под съвременния площад. Надяваме се Одеона да бъде отворен, а посетителите да могат да влизат в него от два входа – от Главната улица и от към площада“, подчерта още зам.-кметът.
Той беше категоричен, че Община Пловдив ще продължи да инвестира в туристическите обекти на града, като например Стария град, който през следващата година ще бъде с изцяло подменено осветление по основните пътни артерии.
Интервютата със зам. министър Георгиева и със зам. кмета Стефан Стоянов можете да чуете в прикачените звукови файлове.
Кметът на Пловдив Костадин Димитров поздрави пловдивчани с настъпването на светлия християнски празник Рождество Христово. В обръщението си той пожелава на всички здраве, благоденствие и мир. "Коледните празници са време на топлина, споделени мигове и добрина. Време, в което се обръщаме към семейството и приятелите си, споделяме надежда и търсим..
Училището насърчава децата да са винаги прави, на всяка цена. Но ще им се налага да взимат решения в несигурна среда. В този епизод опитваме да дадем някои насоки за запълване на тази празнота в образованието и възпитанието на децата. В два последователни епизода гостува Весислав Илиев, който споделя опит като ментор от образователната програма за..
Тази година е като продължение на предишната, а предишната на предходната и това е лошата тенденция на инерция от Ковид кризата насам, определи доцентът по социология Алексей Пампоров. В глобален план има тенденция на преподреждане, в която за съжаление и "добрите" също показват липса на морален интегритет. Видя се, че светът не е черено - бял. За..
Димитър Бришимов е главен инспектор в пловдивската пожарна и началник на сектор "Пожарогасителна и спасителна дейност". Професионалист, който вече 30 години е в професията, която го среща с бедстивята и с човешката трагедия, но и благодарност. В петте части на разговора ще чуем истории за огън и вода, за бедствия у нас и за мисиите на..
Политическата ситуация и парите на държавата. В очакване на редовен кабинет ще сте стигне ли до приемане на бюджет? Къде са основните проблеми в предложената рамка и кои са най-големите финансови рискове пред страната ни? Коментарът е на Михаил Кръстев , изпълнителен директор на Съюз за стопанска инициатива – част от Националния съвет за тристранно..