Туристическото ведомство е платило 5000 лева, за да знаят туристите как да стигнат до Зоопарка в Пловдив, например, и до още над 3000 туристически обекта у нас. Днес министерството представи онлайн регистър на туристическите атракции. Целта му е да даде информация за туристическите атракции, обяви пред Радио Пловдив заместник – министърът на туризма Ирена Георгиева.
От 265 общини само 14 не са подали информация за регистъра, а за четирите пилотни общини, сред които и Пловдив, информацията е по- пълна.
Регистърът ще дава информация и за собствеността на атракциите, както и за наличната инфраструктура.
3330 са туристическите обекти в регистъра. От тях около 1800 са публична държавна и общинска собственост. 930 са с неизяснен статут на собствеността.
Регистърът е достъпен през самия сайт на ведомството. В помощ на туриста в регистъра могат да се намерят и местата за настаняване в населеното място, в което се намира дадена туристическа атракция.
Регистърът дава информация за Стария Пловдив, както и за Зоопарка в града, например.
Над 100 пловдивски забележителности влизат в онлайн регистър на туристическите атракции, съобщи за Радио Пловдив зам.-кметът Стефан Стоянов. Проектът е на Министерството на туризма. Регистърът ще дава информация и за собствеността на атракциите, както и за наличната инфраструктура, а информацията в него е предоставена от общините в страната.
„Освен над 50 -те обекта в Стария град, в регистъра влизат и 23-те музеи в града, новата многофункционална спортна зала Колодрума и Зоокъта. В онлайн платформата са включени и събитията от културния календар на града, както и археологическите обекти като Одеона, Малката и Голямата базилика, Римския стадион и Античния театър“, разказа той и привества идеята на Министерството на туризма.
„За първи път в дигитална среда ще бъдат събрани всички туристически атракции. В платформата сме подали всички туристически обекти на територията на Пловдив. Очевидно е, че в бъдещето на културния и исторически туризъм има много потенциал, още повече, че Пловдив все още е една неразкрита перла за европейските туристи“, коментира още Стоянов.
По всяко време в онлайн регистъра ще могат да бъдат добавяни нови туристически атракции и обекти.
„През другата година, когато започне работата по площад Централен, ще имаме огромното предизвикателство да организираме един огромен археологически комплекс около и под съвременния площад. Надяваме се Одеона да бъде отворен, а посетителите да могат да влизат в него от два входа – от Главната улица и от към площада“, подчерта още зам.-кметът.
Той беше категоричен, че Община Пловдив ще продължи да инвестира в туристическите обекти на града, като например Стария град, който през следващата година ще бъде с изцяло подменено осветление по основните пътни артерии.
Интервютата със зам. министър Георгиева и със зам. кмета Стефан Стоянов можете да чуете в прикачените звукови файлове.
Връщането на адвокатската колегия в обществения и културен живот на Пловдив – такава е амбицията на новия председател на съсловната организация адвокат Пламен Бонев. Това той сподели в интервю за Радио Пловдив след като беше избран през уикенда начело на 1260 адвокати, колкото наброява местната колегия. „ В културния и обществен живот..
В момента в Пловдив няма толкова големи задръствания. Аз също се придвижвам с автомобил и сега се придвижвам много по-бързо от края на миналата година. Това заяви кметът на Пловдив Костадин Димитров по повод информацията, че града е шести в света по задръствания. Той беше категоричен, че в момента в града има успокояване на трафика, заради..
До какво ще доведе напрежението между Европейския съюз и Доналд Тръмп прогнозира в програма "Точно днес" Димитър Георгиев, финансист и анализатор на международните пазари. Според него президентът Тръмп е в центъра на събитията повече от вякога и повече от всякога пазарите зависят от това, какво ще реши той. И всеки ден е различнен. " Днес се..
При кабинета „Желязков“ виждаме една реална коалиция, а не сборен механизъм от формации, какъвто беше т.нар. сглобка. Действията между политическите играчи в правителството са по-устойчиви и синхронизирани, което дава възможност да мислим, че кабинетът ще изкара по-дълго от този на Денков. Това коментира политолога Светлин Тачев от Агенция..
Тази година Българското национално радио става на 90 години, а Радио Пловдив - на 70. "Трябва да обръщаме внимание и на успехите, и на предизвикателствата. Тези 90 години означават, че много хора преди нас са постигнали много неща - да работим в медия, която се ползва с много високо обществено доверие, която хората не само слушат, а истински се..