Проф. Каприев ръководи катедра "История на философията" към Философския факултет на СУ "Св. Климент Охридски", както и комисията "Византийска философия" на Международното общество за изследване на средновековната философия (S.I.E.P.M.) със седалище в Лувен, Белгия. Автор е на множество книги в областта на средновековната християнска философия, сред които "История и метафизика" (1991), "Homo spiritualis" (1991), "Byzantica minora" (2000), "Византийската философия" (2001). Познавач и преводач от латински, старогръцки, немски и руски езици. Преподава Философия на западноевропейското Средновековие и Ренесанса, Византийска философия, Средновековна метафизика и др. Автор е на 16 книги, многобройни статии и монографии.
Огромна част от т.н. вярващи са ритуалници. Вярата не е, защото е дълбоко в сърцата им-средновековният човек не прави изключение- и там са смятали, че с изпълняването на ритуалите, стоят в краката на Бога, което не е вярно.
Християните с дълбока вяра винаги са били малцинство в тоя свят. И Христос го е казал, че така ще бъде.
Бог влиза тихо в човека, без гръм и трясък.
Истинското чудо е кротко и спокиойно и може и остане незабелязано, ако нямате очи за него, казва професорът.
Проф. Каприев отбелязва една деликатна граница при празнуването на 6 май като ден на светец и на армия. Християнството не се обвързва с военното действие , а от друга страна се свързва с нацията и националното. А свръхнационалното е нещо, което ме притеснява, казва проф. Георги Каприев.
Проф.Каприев празнува своя имен ден и коментира духовното и национално измерение на празнуването на 6 май като ден на Св.Георги, на Българската армия и на земеделцитие и животновъдите.Св. Георги трябва да е винаги пред нас и да прави светли делата ни, пожелава професор Каприев. В празнуването след това са земеделците и животновдите, защото днес армията, с изключение на военните паради, е аксесоар, който полека се превръща в история, докато без земеделци и скотовъди няма история.
Цлото интервю с проф. Каприев е в звуковия файл.
Какво можем да очакваме от кабинет с премиер Росен Желязков и тръгваме ли по нов път, който да затвържадава европейската ориентация на България? Темата коментира в програма "Точно днес" доцент Татяна Буруджиева, политолог и университетски преподавател. Тя изрази надежда, че днес ще се направи крачка към нормализация на политическите процеси в..
Има разум в промените на съдебния закон, но те са фокусирани върху настоящата ситуация. И несъмнено целят елиминирането на Борислав Сарафов. И тук, някои мои опоненти, твърдят, че не може да се прави закон за един човек. Да, но когато този човек се е превърнал в еманация, в емблема на системните и структурни проблеми в една институция, то..
Как се справя Община Пловдив с финансите? Има ли рискове в условия на удължен държавен бюджет и какви са те? Въпросите са към заместник-кметът по финанси Женя Петкова. Правителство за държавата е изключително важно. По различнен начин ще се подходи в работен процес. Редовен кабинет е признак за сигурност и спокойствие , заяви заместник-кметът по..
Политологът от Българския институт за правни инициативи Теодор Славев коментира за Радио Пловдив бъдещето на коалицията ГЕРБ, "БСП- Обединена левица" и "Има такъв народ" и споразумението им с "Демокрация, права и свободи – ДПС" както и предложения проектокабинет „Желязков“. Според него за всички е по-добре да имаме редовно правителство,..
Социологът от агенция „Мяра“ Яница Петкова коментира коалицията „три и половина“, която формира мнозинството за правителство. По думите й във всички случаи ДПС- ДПС печели от участието си в него. Свикнали сме да се виждаме ИТН като непредвидим партньор, но участието в управлението може да промени това, а БСП е в трудна вътрешнопартийна ситуация и..