Заместник – министърът на труда и социалната политика Деница Сачева заяви, че случаят „Мустафа“ е един от многото, по които социалната ни система работи ежедневно, но те остават невидими за обществото.
После се мести в няколко други градове като последното й пето поред дете е родено в Кърджали и дадено за осиновяване. Майката за първи път получава лична карта през 2015, а биологичният баща на децата все още няма лични документи. Все още има много хора от маргинализираните общности, които нямат лични документи и така те трудно могат да бъдат открити и обхванати в социални и здравни проекти.
Майката на Мустафа - Джейлан го ражда, кагато е била на 12, но тогава никой не е уведомил социалните служби. Това става от здравните власти по принцип, каза Сачева като добави, че липсващата информация по случая все още се търси от социалните служби. Индивидуално ще се решава каква ще се прави с братята на Мустафа, сестричката му е дадена за осиновяване.
Социалните работници и днес продължават разговорите с майката, с бабата, сестрата на бабата. Дори не е е ясно и колко деца има бабата, която е на 37 години, говори се за между 9 и 13, съобщи още Сачева.
Мустафа в момента е обект на голямо медийно внимание, обект на грижи от доброволци, социални работници и ще се прецени дали е най- подходящо да се види с майката. Историята ще продължи да се развива, защото има и други деца в това семейство. Трябва да се проследи и здравословното състояние на Мустафа. Има проявен интерес към него и за приемна грижа, обясни тя.
Когато говорим за такъв тип проблеми трябва да разберем, че става дума за образование и за не малък брой представители на маргинализирани групи, за които е необходим комплекс от мерки. Вече има законодателни решения за лишаване от детски на родилки, които не са навършили възраст, информационни кампании, образователни дейности, с които се опитваме да въздействаме.
Истинската промяна,обаче, ще настъпи, когато тези хора станат видими за обществото. И към днешна дата хората смятат, че някой друг трябва да свърши работата, ние трябва да работим с тези хора, а не само да ги отричаме и да ги съдим и съчувстваме, когато напълнят новините, коментира заместник – министър Сачева.
Много скоро ще има решение на въпросите, свързани с разплащането чрез банкови карти в градския транспорт на Пловдив. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Николай Недялков, изпълнителен директор на фирма „Тикси“, която внедри електронно-билетната система в града. Преди дни заместник-кметът по транспорт Ерол Садъков обяви на страницата си във..
Пловдив и областта са 3-ти в страната по разпространение на грипа. На какво се дължи това и стигнахме ли пика на болестта, питаме проф. Ива Христова , директор на Националния център по заразни и паразитни болести. Проф. Христова каза, че Пловдив е в челната тройка, но е убедена, че това е максималният брой заболели. През тази седмица ще има..
По повод днешния Световен ден за борба с рака специалисти от Комплексния онкологичен център в Пловдив констултират безплатно пловдивчани в изнесен кабинет на площад „Стефан Стамболов“. Целта е гражданите да получат информация за възможностите за профилактика, за ранна диагностика и навременно лечение в здравното заведение, коментира..
След значителния спад на обявите за работа през декември 2024 г. , в началото на новата 2025 година изглежда, че пазарът се връща към нормалните стойности на предлагане, съобщиха от HR компанията и кариерен сайт "Джоб тайгър". В края на януари от компанията отчитат 85 на сто ръст на всички обяви за работа спрямо предходния месец. Броят на..
През 2025 година община Пазарджик ще получи от държавата 3,5 милиона лева за облагородяване на инфруструктурата. Отделно през общинската програма за държавния бюджет за Пазарджик е одобрено финансиране за проекти на стойност 50 милиона лева. Общината работи и по европроекти за близо 100 милиона лева. Това съобщи пред Радио Пловдив кметът на..